Nočné služby - výnimka

help06
2. jún 2016

Pekný deň vám prajem. Mám otázku ohľadne zdravotníctva (zdravotné sestry, zdravotný asistenti). Skúsenosti!
Budem po materskej synček do škôlky. Je možné aby ma prijali do nemocnice, ale aby som nemusela pracovať nočné služby?
Dočítala som sa aj to že (je to zákon) : Ak požiada tehotná žena a žena alebo muž trvale sa starajúci o dieťa mladšie ako 15 rokov o kratší pracovný čas alebo o inú vhodnú úpravu určeného týždenného pracovného času, zamestnávateľ je povinný ich žiadosti vyhovieť, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.

Máte nejaká žena skúsenosti? Alebo mi poradte. Budem vám veľmi vďačná za akúkoľvek odpoveď.

pribinak
2. jún 2016

Ano v zákone to je ako pises, ALE tyka sa to osamelých rodicov a teda neviem ci si osamelá matka

zuzik307
2. jún 2016

@help06 asi by bolo najlepšie informovať sa na pracovisku, u nás to možné je- máme sestry, ktoré majú len ranné /8h/, prípadne pár denných /12h/ a potom sú tie, čo robia kolotoč aj s nočnými...

katarinamarkova
2. jún 2016

@help06 ....... ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody. ........
🙂 :( presne tak......vážne prevádzkové dôvody = prakticky čokoľvek.
- ale skúsiť môžeš, za to nič nedáš....myslím, ale že zamestnávateľ si tie vážne prevádzkové dôvody skôr nájde ako nenájde.

mirkave
2. jún 2016

Sice niesom zdravotacka,ale....pred navratom do zamestnania,som v praci poziadala o zmenu pracovneho casu,nakolko sa staram o deti mladsie ako 10 rokov (tato moznost je v zakone). Vyhoveli mi,robim len ranne. Ak nasilu nebudu hladat prekazky,tak ti umoznia pracovat,ako ti vyhovuje. Treba sa spytat zamestnavatela