Nočná práca a oznámenie tehotenstva zamestnávateľovi

rsfredinka87
16. jún 2020

Ahojte ospravedlňujem sa ak zakladam ďalšiu tému. Som v 12tt chystám sa to oznámiť zamestnávateľovi pracujem na nočných zmenách a teraz má neukamenujte chcem robiť nočné čo najdlhšie nakoľko pracujem na call centre a v noci je menej práce ako cez deň môže mi zamestnávateľ prikázať len denne zmeny alebo ak s tým nebudem súhlasiť môžem ostať na nočných? Ďakujem za každú odpoveď

lenuliatko84
16. jún 2020

Ja ked som robila v nemecku nočne a ostala som tegotna isla,hned som to oznamila nadriadenemu a nechali ma doma s tym ze mi platili plnu vysku platu.6 tyzdnov som bola pn a potom takto do materskej. Neviem ako je to na SK,ale nocne by som ako tehotna nikdy nerobila

alenah31
16. jún 2020

@rsfredinka87 je to len na tebe - pokiaľ sama nepožiadaš o zmenu prac. času - resp. úpravu prac. zmien tak sám ti to len na základe toho, že si tehu nariadiť nemôže.

s_a
16. jún 2020

Tak nie je to žiadna ťažka práca vo fabrike, tak neviem prečo by ti mal zákazat nočné.. Ved ak si oddýchneš cez den

lenuliatko84
16. jún 2020

Len dufaj ze ked porodis dieta nebude mat tvoh rezim a bude v noci spat

rsfredinka87
autor
16. jún 2020

@alenah31 ďakujem

rsfredinka87
autor
16. jún 2020

@s_a áno oddýchnem cez deň. väčšia záťaž by bola nastúpiť na denné keďže nočné robím 12rokov a robím rozpis ja tak si to viem rozplanovat aby som sa moc nezatazovala. Len som sa chcela uistiť či mi to môže prikázať

alenah31
16. jún 2020

@rsfredinka87 prikázať ti to nemôže. ALE - ak mu v tom bránia "prevádzkové dôvody" (čiže nie kvôli tehotenstvu, ale ako dôvod písomne uvedie toto) tak to urobiť môže. Ale zasa povedzme si na rovinu - nemohlo by ísť len o teba - toto by mu pri prípadnom udaní na IP neprešlo.

lenja123
16. jún 2020

@rsfredinka87 bola som v rovnakej situácii. Na našom pracovisku sa tehotné automaticky preraďujú na denné smeny. Takže ja som tehotenstvo jednoducho neoznámila. Samozrejme, že to už neskôr na mne bolo vidieť, ale oficiálne som to šéfovi nedala vedieť, takže nemohol nič. A išla som z nočných rovno na MD.

bavlnka92
16. jún 2020

ja som oznámiť musela kvôli manuálnej práci a dvíhaniu ťažkých predmetov. ak nemusíš neoznamuj.

fomelka
16. jún 2020

Asi je to aj na dohode medzi vami. Nemáš nejakú kolegyňu, ktorá bola lebo je tehotná?

rsfredinka87
autor
16. jún 2020

@fomelka mala som jednu kolegyňu ale tá išla pred pár rokmi (2015-2016)na MD vtedy automaticky ju dali na denné