Nezhody s kolegyňou

25. mar 2022

Ahojte, rada by som si prečítala vaše reakcie na daný problém. Máme malý ženský kolektív. Jedna kolegyňa je dosadená, je si toho aj vedomá. Manipuluje šéfku a je vážne dobrá herečka...polovica kolektívu nám vypadla na PN, vyskytol sa u nás aj covid, ona napriek tomu, že prácu v súčasnosti dve nezvládneme, do práce neprišla a ostala na HO (neockovana). Šéfka jej to dovolila. Keď nás pohár trpezlivosti pretiekol, ozvali sme sa, samozrejme, dostali sme odpoveď :" Ak vám je zle, dajte si Paralen, neumierate tu." Začínam pociťovať veľkú nespravodlivosť. Svoju prácu milujem, našla som sa v nej, ale v takom kolektíve s týmto rušivým elementom nedokážem existovať. Čo robiť?

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
25. mar 2022

Ostali ste 2 kolegyne? Dohodni sa s druhou kolegyňou a sup na PN-ku
Popri tom si hľadaj inú prácu

alchemilkazltozelena
25. mar 2022

Však no a čo že ostala doma, veď nie je ockovana... Tvoj hnev by som chápala, keby bola ockovana a neprišla by do roboty... Neockovani majú ostať doma... Nechápem čo riesis.

luccija
25. mar 2022

Veď pracuje z domu nie?tak sprav menej práce, keď nestíhate.Ak je dosadena vždy bude mať výhody

koniarova
25. mar 2022

Neriešila by som.

lilke
25. mar 2022

@alchemilkazltozelena teraz už kontakty neostávajú doma. Iba neockovane kontakty vrámci rodiny.

deti95060810
25. mar 2022

ak by to bola moja práca snov - tak by som kolegyňu neriešila...

autor
25. mar 2022

@luccija takto. Pracujeme v inštitúcii, kde chodia skupiny na exkurzie, popritom k nám chodia aj jednotlivci, každému sa musíme venovať pri Pc individuálne. Práca z domu je v tomto prípade vybaviť 2-3 emaily, čiže odpovedať na nich. Kdežto ja si fyzicky nemôžem dovoliť poslať tých, ktorí prídu, preč. Čiže nám sa práca len násobí.

autor
25. mar 2022

@deti95060810 ani keď máš na výber. Práca tvojich snov, ale robíš prácu aj za tú kolegyňu a možno za menej peňazí ako ta kolegyňa? Ja odtiaľ odísť nechcem, ale ako bojovať proti zmanipulovanej šéfke? Nechať so sebou zametať? Ja som citlivá na nespravodlivosť...

marca12
25. mar 2022

Ak je na HO tak asi pracuje. Pokial nechces menit oracu,musis hladat sposob ako sa odosobnit. Nepripustaj si vsetko k srdcu.

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simik22
25. mar 2022

@filili je to tak. Ockovany kontakt, aj blízky , je bez karantény.

alchemilkazltozelena
25. mar 2022

Poviem ti to takto... túto bitku nevyhras 🤔 bohužiaľ.. zbytočne minuta energia. A nielen nevyhras ale aj prehras 😑

alchemilkazltozelena
25. mar 2022

@simik22 ale ona nie je ockovana.

ibrunova
25. mar 2022

netýka sa toto zrušenie karantény len žiakov v školách?

filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilke
25. mar 2022

@filili ak som sa sekla a zavádzam, ospravedlňujem sa. Som v školstve, a tam po kontakte nejde do karantény dieťa ani zamestnanec školy. Netušila som, že máme také výsady. 🤷

filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavinis
26. mar 2022

Odísť, neurobíš s tým absolutne nič

janetinka27
26. mar 2022

@filili ale co sa tu predvadzas, kazdy vie, ze kopec neockovanych je kazdu chvilu doma, kym ockovani tahaju za nich v praci. niektori neockovani uz otocili karantenu niekolkokrat a ockovani pekne makali v praci. toto zacne casom liezt na nervy kazdemu - najma tomu zodpovednemu ockovanemu

filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
26. mar 2022

@filili ale prosim ta, ja sa nestazujem, iba reagujem na tvoj zlahcujuci prispevok. ano,vsetci sme mohli zostat neockovani a valat sa doma. ano,zostan v dobrovolnej izolacii, ked na pn narok nemas a veduci ti nepodpise dovolenku, lebo neockovani su v katantene a niekto makat musi.

filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
26. mar 2022

Tak, keď nechceš odísť môžeš sa posťažovať v práci, tu a to je všetko Pochybujem, že sa niečo zmení prípadne si pýtaj zvýšenie platu, či odmenu

simik22
26. mar 2022

@filili písala som očkované, zle som sa vyjadrila. Vyjadrujes sa ako hulvát, nehnevaj sa.

janetinka27
26. mar 2022

@filili preco dobrovolna? lebo zodpovednost. a po izolacii netuzim, ale vadi mi, ked treba makat za inych, lebo su stale doma a este sa robia zaujimavi,ze ved aj my sme mohli byt doma. a tie omacky si nechaj pre podobnych ako si ty. mne totiz je jedno, ci je niekto ocko-neocko, je to jeho vec,ale vadi mi, ak sa robi zaujimavy a chodi provokovat medzi ludi ako ty.

mogaa
26. mar 2022

Autorke: ono je to v podstate jednoduché - buď sa s tým zmieriš alebo odídeš.....ja mám v práci niečo veľmi podobné, tiež kolegyňa totálna krava, je tam dusno, necítim sa tam dobre....a už som stará na to, aby som ostávala niekde kde sa dobre necítim.....po dlhej dobe som konečne našla normálnu prácu a kolegyňa krava....takže hľadám prácu a čas ukáže čo a a kedy nájdem....ty môžeš čakať len že šéfka odíde(čo sa načakáš) alebo že odíde tá kolegyňa...

filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz