Nevšedný pracovný život - brigády

20. apr 2021

Baby ste tu niektoré, ktoré nepracuje tak klasicky myslím na HPP, ale dávate prednosť brigádam? Pre mňa je nočná mora byť na jednom mieste, preto brigadujem všade možne. Bola som aj v zahraničí, aj na Slovensku brigadujem. Nemám nejakú stálu prácu, ale ani to nemám záujem. Ale pracujem, nelezim doma a neváľam šunky.

monika_mt
20. apr 2021

Ale deti a rodinu asi nemate, že?

silvia1996
20. apr 2021

Ahoj, ja som tak fungovala po výške, popridávala som sa do hostesingových agentúr a už som len čakala na akcie v okolí. Dá sa takto fungovať úplne v pohode aj dlhodobejšie, medzi kolegyňami som mala aj veľa mamičiek (ale hlavne, samozrejme, študentky) 😊

malinoismum
20. apr 2021

HPP = TPP ?

petamich
20. apr 2021

za mna preferujem radsej stabilny prijem v praci, ktora ma bavi aj ked to asi nie je dream job, ktory vlastne ani vysneny nemam 🙂 nevedela by som takto fungovat

hettinka
20. apr 2021

Ono je to všetko pekné, kym človek nepotrebuje ísť na PN, materskú, alebo potom do dôchodku. Aj z brigád síce niečo odvádzajú, ale neviem, na čo by si mala v konečnom dôsledku nárok.

karamellova
20. apr 2021

Pokial si mlada a bez zavazkov da sa tak fungovat na urcity cas, napriklad popri skole/ kratko po skole kym najdes co ta bavi.Ako personalista ti ale poviem ze firmy pozeraju na ludi, ktori uz maju daleko po skole a casto striedaju zamestnavatelov trochu cez prsty- beru ich ako fluktuantov, nie velmi stabilnych, nezodpovednych atd. Firma do kazdeho noveho zamestnanca musi investovat cas aj financie kym ho zauci, poskytnut mu nejaku podporu od kolegov a ak im ten clovek po par mesiacoch odide a zasa musia hladat a zaucat dalsieho je to pre nich robota naviac.samozrejme takisto pre zamestnanca je vyhodnejsie je byt na TPP- mas narok na dovolenku, PNku, pripadnu matersku, je to jednoduchsie ak si chces zobrat hypoteku atd.... a vela firiem poskytuje aj rozne " vernostne" odmeny, bonusy......takze za mna docasne ano dlhodobo noe

mpg
20. apr 2021

Brigády sú dobré len pre študentov alebo na nejaké krátkodobé preklenutie, ale lepšie je pracovať na jednom mieste a zvyšovať si v tom odbore kvalifikáciu, čím sa zvýši aj plat. Byť stále začiatočníkom, to vyzerá akoby sa tá osoba iba ešte stále hľadala, čo dokáže robiť. Prax dlhodobá veľa naučí, kto ju má môže to využiť - je majster svojho povolania. Kto má rôznú krátkodobú prax je taký ani-ani.

savanna
20. apr 2021

Mne to je nahodou sympaticke, ved nemusi zit kazdy v jednom zabehnutom kruhu. Aj ked tu ti kazdy povie opak, lebo ludia na Slovensku su velmi uzkoprsi a nechapu, ked niekto zije trochu inak. Mozno by si mohla do buducna popremyslat aj nad nejakym vlastnym podnikanim, mohla by si potom robit to, co ta zaujima.

judar
20. apr 2021

No ale treba roztvorit poriadne oci a uvedomite si ze ziskat momentalne normalnu pracu na tpp je viac menej ako vyhra v loterii mimo fabrik lebo vsade vacsinou poslednu dobu len na dohody, brigady zivnosti ...proste vselijako a casto len na sposob ako s ludmi vy*drbat lebo niekomu sa za niekoho nechce platit odvody..

estrella5
21. apr 2021

Ja by som si želala, aby sa firmy, zamestnávatelia (a vlastne nikto) nepozeral cez prsty na ľudí, ktorí nejakým takýmto spôsobom vybočujú z radu... Nie každému vyhovuje cesta byť zamestnaný na TPP a ideálne dlhodobo v jednom odvetví. Brigády nie sú môj príklad, ale príde mi smutné ak máme mať nalinajkované ako by to malo byť, a ak to niekto chce inak, tak mnohé firmy životopis v momente zahodia...

hettinka
21. apr 2021

@judar momentalne možno. Ale v jej prípade to nie je z núdze cnosť, ale pracuje tak zámerne.

hoffmanka
21. apr 2021

Hej hej ja tiež poznám zopár takých ľudí, v ktorých proste taký ten pracovný stereotyp skôr vyvoláva strach , nechuť a hrôzu. No pracujú, síce po brigádach, no snažia sa a vedia si pekne zarobiť

mrkvicka060
21. apr 2021

@estrella5 ok ale co ma z toho ten zamestnavatel? Plati niekoho, koho treba zaucit, cize niekto ho musi zaucat, venuju mu cas, energiu, know how pomaly ale do roka mu ten clovek odide, lebo ved to nie je jeho styl, ze pracovat dlhodobo na jednom mieste. To nie je o tom, ze sa zamestnavatel pozera cez prsty, ale tiez musi z niecoho zit a mat stabilnych zamestnancov, nie nespolahlivych rozlietanych.. takym nikto nebude venovat cas svoj ani ostatnych svojich ludi a ani peniaze.

karamellova
21. apr 2021

@estrella5 ja nikde nepisem ze firmy zivotopis hned zahodia.su rozne typy firiem dnes uz je pomerne bezne ze velke firny ponukaju napriklad rozne karierne rotacie, cize ak clovek chce sa poposuvat po roznych oddeleniach, alebo zvysovat si kvalifikaciu, cestovat a pracovat pre rozne pobocky danej firmy v zahranici....to vsetko firmy vitaju.a tiez nikde nepisem ze musi clovek pracovat pomaly cely zivot v jednom odvetvi, ale takmer kazda praca sa da vykonavat aj na hlavny pracovny pomer- ciastocne, ciastocne skratene uvazky ale pri brigadnickej praci vidim viac nevyhod pre zamestnanca.ak to niekomu vyhovuje je to jeho/jej volba

rainee
22. apr 2021

Treba sa hlavne zamyslieť nad tým, prečo ľudia často menia zamestnanie. Lebo človek, ktorý je spokojný vo firme, má fajn kolektív, benefity a hlavne výborný plat, miesto každý rok meniť asi nebude. Lenze veľa zamestnávateľov ma vysoké nároky na zamestnancov, no nevedia ich zaplatiť, tak sú samozrejme demotivovani a idú inde...Dnes už málokto vydrží na 1 mieste celý život. Ja som tiež vystriedala viac firiem a neľutujem, mam veľmi široký záber a skúsenosti. Nestalo sa mi ešte ze by mi to niekto vytykal. Autorku úplne chápem, poznám aj ľudí čo žijú zo dňa na deň radšej, ako by trčali celé dni v práci a sa nechali buzerovat šéfom za pár €.....A uvažovať aký budem mat dôchodok, ktorý možno ani nedožijem je tiež diskutabilné, lebo kým my pôjdeme na dôchodok, nebude ho mat soc.poistovna ani z čoho vyplácať 🙄

spagetka66
24. apr 2021

@rainee absolutne suhlasim ja menim pracu neustale ked sa mi nieco nepaci idem prec miesto toho aby som si nicila psychicke aj fyzicke zdravie. Pokusala som sa aj komunikovat ohladom zvysenia platu v roznych firmach a nepadlo to na urodnu podu aj ked neustale tlacia na zvysovanie pracovneho vykonu. Momentalne uvazujem nad rekvalifikacnym kurzom a zas teda budem menit. Bola som v poslednej dobe na niekolkych pohovoroch kde mi ponukli 800eur v hrubom, ale ocakavaju 2 jazyky, fyzicku zdatnost, lojalnost a este aj pracovna doba je casto vselijaka. @karamellova Chapem ak si chce zamestnavatel vybrat niekoho schopneho no mali by aj oni nieco ponuknut nie takyto smiesny plat a podstate ziadne realne benefity.

rainee
2. máj 2021

@spagetka66 ono tie platy sa tu veľmi nehybu, ale ceny idú každý rok neskutočne hore, hlavne potraviny. Samozrejme ze ľudia sú demotivovani, ved priemerný plat je 1000€, ale keď sa zaplati nájomné, hypo, škola, škôlka, strava atd tak nie ze sa nič neušetrí, ale clovek je ešte v mínuse. A presne ako píšeš, pracovná doba do večera, plat biedny, benefity ako teambuildingy, Multi šport karta a gastrolístky ma vždy pobavia a nároky na zamestnanca často ako na riaditeľa zemegule....cele zle. Len pokiaľ sa ľudia neozvu a nebudú ochotní robiť za almužnu, nič sa nepohne k lepšiemu.