Neviem si zvyknúť na ťažkú prácu

5. jún 2023

Nastupila som po materskej do vyroby mrazene chladene vyrobky. Kedze musim nosit deti do skolky robim na dohodu denne odrobim 6,5 hodiny. Mzdu mam 4.10 v HRUBOM. Kedze dohoda ziadne stravne listky. Peniaze len za dni kedy som v robote. Praca velmi narocna. Chodim domov ako vypluta, strhana. Nevladzem vsetko ma boli. Driem rovnako ako ostatne co su tam a mam realne o polovicu mensiu vyplatu ako ony. Musela som to zobrat kvoli tej pracovnej dobe prisposobenej mojim detom. Neviem si zvyknut chodim domov s placom. Vydrzat ? Zvyknem si ? Pridem do toho ?

makakova
5. jún 2023

❤️ hľadaj si niečo iné a ked nájdeš rychlo preč

luccija
5. jún 2023

Si na deti sama?skús hľadať niečo iné čím skôr preč odtial

rillwen
5. jún 2023

Odkiaľ si? A čo otec detí?

martinkatinka
5. jún 2023

Tak pracujes menej o 1,5 hodiny denne, nemas stravne, takze zarobis menej. Ale mas prisposobeny cas, co je velka vyhoda.
Ale ak ti to teda nevyhovuje, hladaj dalej.

ysseba
5. jún 2023

Mala by si si si hľadať niečo iné. Ideálne nie na dohodu. Čo keď budeš musieť na OČR alebo PN? Nebudeš mať ani cent. Ale aj tak... 4,10 v hrubom? Akože vážne? ☹ Tiež by ma zaujímalo, že čo otec detí.

apolka77
5. jún 2023

4,10 v hrubom katastrofický malo. Ako rýchlo by som hľadala niečo iné.

pribinak
5. jún 2023

Hľadala by som niečo iné, veľmi nízka mzda a čo keď ti deti ochorejú? Nemáš ani OCR

zalka
5. jún 2023

@pribinak @ysseba baby zabúdate, že i z dohody sa platia odvody, a nárok na OCR aj PN má.
Skôr ma udivuje, že jej nedali úväzok nakoľko pri 6,5 hodinách si vyčerpe 350 hodinový limit na dohodu cobydup .. a pritom ak by dostala 75% úväzok, tak pracuje 6 hodín a má nárok aj na dovolenku aj na stravné .. zadávatelka pýtaj sa na to.

zobaka
5. jún 2023

to si asi nezvyknes, radsej niekde na plny uvazok a nieco normalnejsie, kopec zien ma deri rodinu a robi na plne uvazky, tu zarobis malo a este sa znicis

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
5. jún 2023

A nebolo by lepšie radšej robiť 8 hodín a nejakú hodinu vykryť nejakou mamičkou na MD alebo susedou čo by ti za napríklad 5 eur na deň zobrala dieťa zo škôlky?

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
5. jún 2023

Hladaj si nejaku kancelarsku robotu a nie manualnu vo vyrobe. Ze 6,5 hodin robis v praci a zvysok z domu. Po materskej nie si zvyknuta robit tazko 6-7 hodin v kuse vo vyrobe na nohach plus za polovicny plat, ked robis iba o 1,5 hod menej (a nie o 4) ako ostatni denne, je dobry odrb.
Pripadne v statnej sfere niekde na urade pri okienku. Nenarobis sa a flexibilny cas.

slavomira236
6. jún 2023

Predpokladam ze robis v chlade..to z toho si taka znicena. ja som jeden cas robila v tescu pri salamach ja som chodila z tej zimy unavena jak kon

autor
7. jún 2023

@slavomira236 ano je tu 8 stupnov 😔

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mk1111111111
7. jún 2023

V roku 2023 je mozne dohodnut stravne aj pri dohodarovi, ak pracuje viac ako 4h, tak skus, lebo ten plat na hodinu je naozaj mizerny za taku tazku pracu v chlade

liljana
7. jún 2023

@oonnaganamakusai 🙂
Na Slovensku pracuje 2,5 mil ludi a zivi svojimi danami a odvodmi zvysnych 3 mil. nepracujucich ludi (z toho 1,1 mil.dochodcov a 800 tis deti)
https://www.ta3.com/clanok/242519/na-slovensku-...
Z 5.449.270 žijúcich na Slovensku sú 2.172.228 pracujúcich, ďalších 309.310 osôb sú pracujúci dôchodcovia.
Štatistika súčasnej ekonomickej aktivity zároveň poukazuje na to, že 20.124 osôb je na materskej dovolenke, 52.229 ľudí na rodičovskej dovolenke. Ako osoba v domácnosti vystupuje 306.163 sčítaných. Údaje platné k 1. 1. 2021 zozbierané v sčítaní evidujú 231.731 nezamestnaných, ale i 8465 príjemcov kapitálových príjmov. V rozdelení obyvateľstva podľa súčasnej ekonomickej aktivity sa tiež uvádza 1.056.637 dôchodcov (takmer 20 percent sčítaných), takisto 389.049 detí do začiatku povinnej školskej dochádzky, 506.353 žiakov základnej školy, 176.307 študentov strednej a 96.975 vysokej školy.

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz