Neviem si vybrať prácu

25. máj 2024

Ahojte, po RD sa mi naskytli 2 práce a neviem si vybrať, mám 2 deti. Deti nemá kto strážiť, len ja a muž na OCR.

1. Práca 7-16 pondelok-piatok.
2. Práca 6-18, 18-6, aj vikendy, sviatky, ale len 2-3x do týždňa.

Ďakujem ❤️

mamamasama
25. máj 2024

Určite by som brala tú prvú možnosť.

ka_ty2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buberova
25. máj 2024

1. Lebo ja osobne by som bola úplne rozbitá po nočnej aj keď by som mala voľno

pbra40
25. máj 2024

Kazdy kto dokaze fungovat pri nocnych s detmi, by si zasluzil medailu 🥰 manzel ako pracuje?

Zatial pre mna jednoznacne c.1.

martinkatinka
25. máj 2024

Nocne nie.

lelelienka
25. máj 2024

Bez vahania ponuka 1

autor
25. máj 2024

@pbra40 manžel 7-15:30

doriiis
25. máj 2024

Ja by som naopak brala 2.Ja odrobim takto 2 dni v týždni a mam pokoj ďalších 5

autor
25. máj 2024

@doriiis aj ja nad tým uvažujem, mala by som viac času. Predtým som pracovala denne/nočné, ale 4-5 dní do tyzdna, vyhovovalo mi to, ale nemala som deti. Nikdy som nepracovala iba ranné, ráno vstávať 5:30 a domov prísť o 17 celý týždeň 😄 to je celý deň zabity v práci

doriiis
25. máj 2024

Autorka....nikdy v živote som nepracovala 8 micky.Vzdy iba 12 tky.Neviem si predstaviť chodiť každý deň do práce a mat na život iba pár hodín denne.Odmakam si svoje a 5 dni mám voľno
Ja by som brala na tvojom mieste to druhé.

petamich
25. máj 2024

ja by som tiez brala 2.

koniarova
26. máj 2024

Tiež 2.

tiika
26. máj 2024

Ta druha možnosť je na aký uvazok? Platovo sa ti to oplatí? Keď tak počítam odrobis 23-34,5h/týždeň a to sa mi akosi nezdá.
Tak nejde len o to voľno, ale ako to dokážeš zladiť s rodinou. Stresy pomimo ti môžu vadit oveľa viac než menej volna.
Pokial muž pracuje, ako píšeš, je to ideal, lebo si môžeš vybrať nezávisle na ňom a odprevádzaní do/zo škôlky/školy.

autor
26. máj 2024

@tiika to by som mala na skrátený úväzok, ale plat rovnaký ako v 1. Práci. Stres v práci je asi rovnaký v obidvoch možnostiach

guiseppinka
26. máj 2024

Tazko vybrat, lebo pri druhej mas jednoznacne vyssi plat. Ako daleko musis dochadzat?

thoughtfulweirdo
26. máj 2024

Za mňa určite druhá možnosť. Preferujem 12ky aj pri deťoch.

doriiis
26. máj 2024

Aj finančne sa ti oplatí druhá možnosť .
Príplatky za noc,sviatky a víkendy pôjdu ďalšie roky len a len hore.Plus obrovská výhoda 12 tok je,že vieš úplne dokonale vybavovať lekárov,zubárov,atď.Prvu OCR v živote som si zobrala keď mali moje deti 13 a 8 rokov.Dovtedy nebolo treba

tiika
26. máj 2024

Tak potom 2.možnosť, pokial ti nevadia nočné, 12-taký. Za menej prace viac penazi (v prepočte), menej času stráveného chystanim a cestovaním do prace, viac voľného času.

tom_i
26. máj 2024

Rozhodnutie je na tebe. Ja vyjadrujem veľký rešpekt ľuďom bez ohľadu na povolanie, ktorí dajú nočné. Ja by som už ani amfiteáter nedala.

autor
26. máj 2024

@guiseppinka dochádzanie 10 minút autom pri oboch možnostiach
@doriiis veď toto, bojím sa hlavne tých OCR a takto by som ich pekne vykryla.
@tom_i nočné ja zvládam, keď si pred nočnou na 2 hodinky zdriemnem a mám voľnejší deň, ale inak keby robím celý deň v práci alebo doma a mám byť v noci hore, tak to by som určite nedala

doriiis
26. máj 2024

Ano,nočné sú ťažké.Ale keď máš týždenne iba jednu- dve a pred sebou potom voľné dni tak sa to zvládnuť da.Dnes ma čaká jedna a potom 5 dni voľna.
Nemáš o čom.Ked to máš 10 min,krásne stíhaš aj ráno,kym muž pôjde do roboty.Idealne.
Ja dochádzam oveľa viac a po 12 tke nočnej ešte šoférujem 40 min.🤷🏻‍♀️

luccija
26. máj 2024

Určite druhu.Kto raz pracoval na smeny ťažko sa mu zvyká každý deň chodiť do práce.Po 9 r smennosti som išla na 8,5 hod, pokým som prišla domov bolo 17 zabitý celý deň

guiseppinka
26. máj 2024

@luccija toto suhlasim. U mna zase nieco nepredstavitelne robit vikendy... 12tky neviem, ale to by som vedela zvladnut, ale vikend robit🙈

callisia
26. máj 2024

Ja robím 12tky dlhý krátky týždeň. Akurát nie nočné. Pri dieťati (škôlkarovi) mi to vyhovuje. Vieme sa prestriedať s priateľom keď je malý chorý. Nemusím ísť na očr keďže veľa dní mám voľných. Síce dôjdem domov o pol 9 ale to ma už syn čaká najedený, okúpaný posteli.

luccija
26. máj 2024

@guiseppinka áno, robila som tak ako slobodna.Je to nevýhoda všetci sa idú cez víkend kúpať, grilovačky a ty pozeráš na hodinky kedy na nočnú.Ja som sa kúpala cez týždeň cez voľno🙂Ale malo to viac plusov ako mínusov a kolegyňa mala 3 deti druhá 4🙂jedna bola slobodná bezdetná tá zase chcela robiť víkendy my sme si to menili ako komu vyhovovalo.