Neviem si nájsť prácu popri deťoch

gabilka
28. máj 2021

Neviem si nájsť prácu popri deťoch na jednu zmenu,je to ako nonsens,aby som sa im mohla aj venovať.Manžel má rozhádzané zmeny takže sa nevieme striedať.Cítim sa už menejcenná z toho.

ofzuza
28. máj 2021

Nebud, nieco sa najde. Rozsir si kvalifikaciu kym hladas, budes mat viac moznosti potom.

gabilka
autor
28. máj 2021

@ofzuza ďakujem za povzbudenie 🙂skúsim sa popozerať a porozmýšlať ,ktorým smerom sa uberať🤔

ivkazba
28. máj 2021

@gabilka v profile máš okrem BA, tu je práce dosť, určite časom niečo príde. Možno sa treba zamyslieť aj nad inou cestou. Čo si robila predtým? Čo vieš? Čo by si chcela robiť? Kľudne premýšľaj aj na niečím, s čím nemáš skúsenosti. Kvalifikáciu vieš poriešiť.

zdenkatv3
28. máj 2021

pokial si doma, mohla by si si spravit nejaky ten kurz alebo co, aby sa ti potom lahsie hlaalo miesto. mnohe mamky, ktore su takto na materskej maju taketo pocity, ale ten cas sa da vyuzit aj pre rozsirenie si moznosti a kvalifikacie

nafka0483
28. máj 2021

@gabilka A pred detmi si robila co? V com uz mas prax alebo nejake skusenosti? Pripadne aku mas kvalifikaciu - si vyucena, mas nejaku odbornu maturite, alebo VS, nejake dalsie kurzy alebo certifikaty, cudzie jazyky?

minimie
28. máj 2021

Vieš si predstaviť prácu na call centre pre nejakú finančnú inštitúciu? Nie predaj, ale čisto zákaznícky servis. Napr. jedna poisťovňa sa takto pred časom zameriavala priamo na matky na materskej čo to vedia robiť z domu, keďže priamo na centrálu nevedela zohnať ľudí. Teraz počas korony to môže skúšať viac firiem.

gabilka
autor
28. máj 2021

@minimie áno,toto si viem predstaviť,niečo podobné som robila,ale ešte po škole,teda dáávno🙂.ďakujem skúsim sa popozerať

gabilka
autor
28. máj 2021

@nafka0483 pôvodne som vychovávateľka,ale túto prácu som nerobila..potom som robila také skôr pomocné administratívne práce,ale bez účtovníctva no a po materskej som už aj brigádovala v skladoch..

katulienkax
28. máj 2021

sak vychovavatelov na skolach je strasne malinko, tam by ta vzali aspon BA, viem ze na nasej skole to robili aj taki co to predtym nikdy nerobili staci mat vztah k detom

nafka0483
28. máj 2021

@gabilka A nechces to vychovavatelstvo? Ci uz v skole, na internate, v centre volneho casu? Pokial viem, tak vychovavatelov treba vzdy ;) a v BA si myslim, ze najdes volne miesto.

gabilka
autor
28. máj 2021

@katulienkax ja mám zasa inú skúsenosť,bola som na pohovore a riaditeľ hovoril,že nemám prax ani skúsenosti z tejto oblasti podľa životopisu a vybral pani s praxou..ale tak nejak kreatívne ich zabaviť a potom s nimi urobiť domáce úlohy by nemal byť taký veľký problém..musím byť asi presvedčivejšia a neústupčivejšia pred pohovormi😉..

nafka0483
28. máj 2021

@gabilka No ono zas to nie je len o nejakom zabaveni a urobeni uloh, ale na to je tiez vychovno-vzdelavaci plan, ved si to studovala, tak vies o co ide 🙂
A ze raz to nevyslo nevadi, ved skusaj dalej 🙂

gabilka
autor
28. máj 2021

@nafka0483 áno, pravdaže,veď aj preto som mala najsķôr predtým "rešpekt",lebo iné je nastúpiť napr.hneď po škole a potom po rokoch,keď človek sa už uberal iným smerom..bolo to cítiť aj vtedy zo slov riaditeľa..každopádne ďakujem za povzbudenia aj názory🙂

nafka0483
28. máj 2021

@gabilka Nema vychovavatel na zaciatku nieco ako maju ucitelia - uvadzajuceho ucitela? Lebo ucitel ma prve roky ineho skuseneho, ktory mu pomaha, vies sa na neho obratit ked si niecim nie si ista a tak. Ale nviem ci aj vychovavatelia maju.
Len skusaj dalej, kde budu velmi potrebovat a nebudu mat z coho vyberat, tak vezmu aj bez praxe ;)

katpox
28. máj 2021

@gabilka ja som na materskej a nasla som si v pohode pracu v skolstve, som ucitelka, predo mnou bola na pohovore mlada kocka a vybrali si mna. Treba byt presvedciva, vediet sa "predat", na iednu smenu ma napadlo, ze sem tam som si zasla privyrobit cez prazdniny do vyroby, ale len na jednu smenu na dohodu, ani pohovor som neabsolvovala, hned ma vzali a chceli mi dat zmluvu, ale ja som riadne bola zamestnana, len som chcela "vreckove" na dovolenku, bolo to cez agenturu indexnoslus

gabilka
autor
28. máj 2021

@nafka0483 neviem,nepočula som o tom..ale tak snáď by sa našiel niekto ochotný poradiť,alebo prípadne zaškoliť

gabilka
autor
28. máj 2021

@katpox ďakujem za rady🙂