Neviem sa vyrovnať so stratou práce

21. feb 2023

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či niektorá z Vás si toto zažila. 4 roky sa neviem vyrovnať so stratou práce. Bola moja vysnívaná, veľmi som do nej vložila všetko a prepustili ma. Čo je horšie neviem sa od tohto nijako odraziť uz asi 3 roky. Som na rodicovskej zatiaĺ, no ja mam pocit izolácie a opustenia. Stretla ste sa s tym niektora?
Dakujem

maminecka266
21. feb 2023

aj nam prezradis dovod, preco ta prepustili? ja ta uplne chapem, aj ked svoju vlastnu osobnu skusenost s tymto nemam, sestre sa to stalo tiez a velmi dlho sa z toho nevedela dostat a tak nejak sa cez to preniest. ale podarilo sa, konicky ju za chranili, muz jej takisto velmi pomohol. cas zahoji vsetky rany. mozno to znie ako klise, ale je to proste tak🙂 som si ista, ze tam niekde na teba caka nieco dalsie a mozno aj lepsie. hlavu hore. 🙏

evita_g
21. feb 2023

Ako sa hovorí, koniec jednej etapy znamená začiatok ďalšej... Nájdeš si niečo iné, možno ešte lepšie. Ale 4 roky sa mi zdá príliš dlho, aby človek smútil za čímkoľvek, nieto za prácou. Čo to bolo za pozíciu, ak to nie je tajné?

autor
21. feb 2023

Velmi specificka pozicia...prinasajuca dobre postavenie, pocit prestize...nie je to politika ani nic podobne. Dalej to rozvadzat nechcem o aku poziciu sa jedna. Zle sa mi o tom aj hovori. Velmi vela som si odriekala...nebola som pohodlna...sefstvo sa vysmievalo z mojej osoby a z prace ako takej...pre nich to bola zbytocnost

zavana
21. feb 2023

hlavne netreba kvoli tomu vesat hlavu. je to len praca, prace je kopec. istotne si skor ci neskor najdes nieco, co ta bude bavit a naplnat🙂 drzim ti v zivote palce, nech sa ti podari najst si dobru pracu znova.

autor
21. feb 2023

@zavana mne ide aj o to, ze som jej venovala velmi vela casu a zapalenie a zrazu toto. Velmi som z toho az smutna a neviem uz co so sebou. Je mi to az blbe, no neviem sa cez to preniest. Ten sposob akym ten pomer ukoncili bol z ich strany nefer.

roja01
21. feb 2023

Ja ti velmi prajem, aby si v buducnu nasla pracu, ktora ti bude prinasat radost. Chcela by som len podotknut, ze pocit prestize a dobreho postavenia suvisi s egom, aj ked sa to zamieňa za bonus dobreho vzdelania a schopnosti. Vyssie ego nie je dobry radca pri ceste zivotom a v jej zavere neprinasa radost.

17alexis
21. feb 2023

Nemôžeš začať v tej oblasti podnikať? Ja som pred MD mala úplne úžasnú prácu, ale keďže po MD by som rada trávila čas s rodinou a nie makala na niekoho iného, otvorila som si podnikanie v rovnakej oblasti. Inak pomôcť neviem lebo tvoju situáciu som nezažila, nikdy ma z práce nevyhodili. Ale ak sú to už 4 roky, možno by nebo zlý pokec so psychológom...

majusikk
21. feb 2023

Chápem ta mňa prepustili po 9 rokoch firmu som otvárala zabiehala kopu xas venovala, udržiavala klientov aj počas kovidu som sama pracovala no beriem to ako odraze nue sa do niečoho nového lepšieho

autor
21. feb 2023

@majusikk to ma mrzi...ja som tiez tak isto vela rokov pre nich pracovala. Citim sa az uplne vyhorena

autor
21. feb 2023

@17alexis rozmyslala som aj nad tym, ale tuto presne neviem, ci by to islo a aki by boli cielovi odberatelia mojej sluzby

rutyruth
21. feb 2023

4 roky sú veru dosť. Mala by si to nejak uzavrieť a odraziť sa. Viem o čom píšeš. Tiež som sa 4 roky predierala s dostala som sa tam kde mi bolo komfortne a cítila som že som čosi dokázala. Mala som svoju pozíciu, cítila som sa potrebna. No potom ma to nejak prestalo baviť a dala som výpoveď. Dostala som sa do úplne inej práce, kde som bola radovou administratívnou pracovníčkou a to bol horor. Zrazu všetko o čo som sa roky snažila bolo preč. A presne mi potom bolo ľúto toho čoho som sa vzdala. Po necelých dvoch týždňoch som tam skončila. Chvalabohu sa mi naskytla práca ktorú som pred tým robila no v inej firme a snáď mi to vyjde a vrátim sa robiť to čo predtým. Inak tiež som rozmýšľala že to rozbehnem sama a budem podnikať. No to by som prišla o kopec srandy 🙈🤣

autor
21. feb 2023

Navyse som mala tyzden a pol velmi zlu skusenost. Ale sama si za to mozem, mala som mat 1 pohovor, uplne by zapadol k tomu mojmu aspon na isty cas
...muz mi nebol schopny zavarovat dieta. Musela som s pravdou von...pohovor prebehol, ale nezobrali ma :(

autor
21. feb 2023

@rutyruth lenze mne sa neda ina firma... je to horor, take ppcity menejcennosti mam, az hnevu...ja som si zazila zial aj mobing aj bosing.

rutyruth
21. feb 2023

Tak to je už iné kafe. Mala by si to poriešiť v sebe. Možno kvôli tomu sa cez to nemôžeš dostať. Skús možno pomoc. Určite nájdeš prácu ktorá to sadne...

adrianap83
21. feb 2023

Mňa tiež prepustili z prace, potom som otehotnela, čo sa nedarilo tam, takže v konečnom dôsledku veľký posun v mojom živote. Ja som bola učiteľka, SŠ, malo žiakov, aj som to chápala, ale tiež sa ma to naozaj veľmi dotklo, videla som aj iné možnosti. Lenže kolektív kolegov bol veľmi prinajmenšom zvláštny, nebudem ďalej rozoberať, aj som uvažovala, že odídem, len som nemala kam a vyriešili to za mňa.
Tiež píšeš, že tie vzťahy s kolegami neboli uplne super. Tak to ber ako šancu začať niekde, kde si Ťa budú vážiť, tvoju odbornosť. Prestan na to mysliet. Odstrihni sa. Urob hrubú čiaru. Ja som urobila, zhnusili mi kolegovia učenie natoľko, že učiť sa nechystám v blízkej dobe. Držím palce

simona20201309
21. feb 2023

Nechci ma presvedčiť, že keď si mala také ,,prestizne miesto", že si taká citlivá osobnosť. Keď si taka šikovná, že si si také super miesto zasluzila a problém bol len v šéfovi, určite si budeš vedieť nájsť nový flek, rovnako dobrý, keď nie lepší. Moja osobná skúsenosť aj skúsenosť z okolia je taka, ze človek už nikdy nech e ísť do horšieho a po prepustení väčšinou hľadáš niečo ešte lepšie. Co to bolo za pozíciu, že sa nedá iná firma. Co si bola, kozmonautka? Vyhovaras sa, ľutujes sa, . . . Kvôli nejakému fleku? Prepáč, ak som príliš úprimná, ale naozaj mi neprídeš ako osoba ktorá má nejakú,,nenahraditelnu " pozíciu.

adrianap83
21. feb 2023

Ja som kvôli tomu skončila u psychologičky, keď som jej všetko porozprávala, povedala, že normálne traumu z toho mam. Mne pomohla. Porozmýšľaj.

autor
21. feb 2023

@adrianap83 dakujem, rozmyslala som nad tym, ze by som tam zasla. Uz ma toto presne napadlo

majkakvet
21. feb 2023

Ze nie si.prva ani posledna. Je to skusenost ako kazda ina v zivote. Aj mne sa to stalo. Skratka nie vzdy je to fer. Ale s odstupom casu uvidis, ze dobre sa stalo.

autor
21. feb 2023

@adrianap83
@majkakvet len jaksi to uz dlho trva

autor
21. feb 2023

@simona20201309 presne kvoli takym ako ty tu je ta diskusia anonymne. Majstri sveta, vsetko videla a vsade bola. Odbornicka pomaly na vsetko. Nenapadlo ta, ze asi sa necitim komfortne, preto sa pytam tu na fore ci sa zenam stalo nieco podobne a ako to riesili? Fakt primitivna odpoved na ktoru som povodne ani nechcela reagovat, ale proste mi to nedalo...a ano, velmi sa lutujem, nic nemam cele dni na praci✌️

adrianap83
21. feb 2023

Chod, ona ma na to rôzne postupy, ako sa zbaviť toxického myslenia. Aj tie formy šikany musíš prekonať. Pomôže ti aj sa nastaviť na novú prácu. A mlčanlivosť pri klientoch, čiže môžeš normálne hovoriť, nie ako tu.

autor
21. feb 2023

@adrianap83 ano, to je pravda. Uz som nejake hladala. Ak sa ta mozem spytat, za kolko po zacati terapie si sa toho zbavila?

luccija
21. feb 2023

Ked si zazila mobing, bosing asi tak super tam nebolo.Nie je dobre vsetko vsadit na 1 kartu a firme vsetko obetovat vyhoris…teraz to mas podla mna zidealizovane si doma s dietatom nemas ten pocit ocenenia ako v praci.Po tolkych rokoch by si nemala zivit krivdu len Ta to tazi.Niektori ludia su nachylnejsi obetovat vsetko a vela a potom pride takato facka.Psychlogicka by Ti pomohla, lebo sa Ti moze stat to iste v dalsej praci.

liljana
21. feb 2023

Netreba sa viazat na jedno miesto a jednu firmu. Firme sa povodi zle, zacnu prepustat, prestahuje sa do zahranicia, krachne. Pojdes na matersku s 3 detmi a o 10 rokov ich ani nebudes poznat. A preplaces za nou zvysok zivota? Je to iba praca a dobrych firiem je dost.

adrianap83
21. feb 2023

Si na tom horšie ako som bola ja, mňa osobne tam nešikanovali, takže pár sedení a upratalo sa mi v hlave. Ale veľmi mi to pomohlo, už som sa tým tak nezožierala. Máš dieťatko, potrebuje aby si bola prítomná v jeho živote, nie bola v "depke" pre zopár narcisov, ktorých už neuvidíš. Rieš to s odborníkmi, nestracaj čas. Oni ta aj podľa stavu objednajú častejšie, možno to v konečnom dôsledku ani tak dlho trvať nebude

katuskamala1
21. feb 2023

Necitala som ine komenty...

Len tie tvoje. A mam taky pocit.. Tu pracu si milovala lebo ti prinasala pocit prestize a dobre postavenie. No ocividne to bolo len z tvojho pohladu, kedze to sefovia povazovali za zbytočnú funkciu.. A nevies sa z toho spamatat, nie ze si stratila pracu ale ze si stratila ten pocit prestize a postavenie.. Asi ti to chyba vo tvojom osobnom živote - byt pre niekoho dolezita, nenahraditelna, ocenena, pochvalena... Popracuj na tvojom sebavedomí a sebahodnote, lebo toto je podla mna nalomene... Nehľadaj to v praci - mat postavenie a prestiz, lebo by sa z teba mohla stat velmi namyslena osoba s vysokym egom prezentovana len svojou prácou... Aj ked si najdes dobru pracu, ostan pokornou a skromnou.. Zaraza ma totiž, ze pises anonymne co chapem ale i napriek tomu neprezdradis o aku poziciu sa jednalo. Baby tu ti ju nechceli ukradnut, ale urcite by ti otvorili i nove možnosti podobnej alebo rovnakej práce niekde inde..

simona20201309
21. feb 2023

Akože fakt prepáč, ale 4r po tom ako si dostala vyhadzov sa nevieš spamätať??? Tak som teda veľmi neempaticka, ale toto fakt nedokážem pochopiť. Aj keď som očakávala prchku odpoveď, ale to len svedčí o tvojej labilite. Určite to rieš s psychológom, pretože v živote môžu prísť OVELA väčšie neúspechy a straty.
Máš 2moznosti. Bud budeš ďalšie 4r z toho na dne, alebo sa pokúsiš znova o to, aby si bola v práci šťastná. A ako si mohla zažiť, postavenie a prestíž nie je v práci to najdôležitejšie. Niekedy sú tie vzťahy v kolektíve naozaj na nezaplatenie.
Držím prsty, nech sa ti podarí nájsť prácu podľa tvojich snov. Myslím to úprimne.

autor
21. feb 2023

@adrianap83 super, uz som tam volala. Snad mi pani pomoze...ja som si zazila velku sikanu, ale ta praca bola niecim, co som mala velmi rada. Ako ten obsah. Dakujem pekne za podporu, snad mi uz odbornik pomoze...stat sa to mozw komukolvek. 🙂

autor
21. feb 2023

@luccija
@liljana mate pravdu veru, ja sa to snazim aj tak si povedat, ale proste to moja psychika nezvlada...🙂