Neviem sa nikde zamestnať a ani udržať v zamestnaní

jauzneviemakodalej
20. jún 2022

Zdravím Vás, mám 24 rokov, trápi ma že sa neviem nikde zamestnať, alebo udržať v práci hoc ako sa snažím ale nikdy ma nepodržia viac než rok a pol, všade kde som poslala životopis aj žiadosť buď sa mi neozvali, alebo som nevyhovovala podmienkam ich, alebo išla som na pohovor ale žiadna odpoveď či má berú, alebo nie , alebo že sa ozvu ale ani sa neozvali, neviem už ani ako ďalej sa poberať akým smerom , teraz som aktuálne na úrade práce a hľadám si ďalej prácu, ale nedarí sa mi a keď sa mi zadari tak aj tak nič s toho , som vyučená colný deklarant študovala som na technickej škole v Michalovciach ale ani v tom sa neviem zamestnať lebo nemám nato takú prax aby som to mohla robiť ,skúšala som aj obchod, aj výrobne fabriky kde mi povedali že to není práca pre mňa aj telefonicky operátor kde mi bolo povedané že nemám nato hlas aby som to robila, ale nikde sa neviem udržať, k tomu mala nevýhoda že mám dyskauklaciu a dysgrafiu, aj cez to sa snažím sa zamestnať, lebo chcem naozaj pracovať ale nijak raz sa mi nedarí :( . Uź si začínam myslieť že som po východniarsky povedane "nevalovšna do žiadnej roboty" :( . Okrem svojho okresu kde bývam som skúšala hľadať si prácu ďalej mimo Michaloviec , pochodila som pohovorí kade tade, ale tiež nič s toho , mám aj vodičské oprávnenie skupiny B , skúšala som sa zamestnať aj ako rozvozca pizze , ale tiež nedočkala som sa žiadnej odpovede. :( neviem ci je chyba vo mne alebo čo robím zle :( nejaká rada by sa mi zišla lebo naozaj neviem ako ďalej. :(

anjelicek26
20. jún 2022

Pokial si vystudovala odbornu skolu tohoto typu, si sikovna dost, vidim to skor, ze si kvoli porucham s ucenim, s ktorymi bojujes cely zivot - proste neveris... treba sa zatat - povedia ti v praci, ze "nemas na to hlas", tak treba povedat -pocvicim to, neozvu sa ti na inzerat - zavolaj tam, chod tam osobne, treba ukazat, ze to skutocne chces. Malokedy vyberu uplne neznameho cloveka bez recenzii, co meni pracu mimo odbor piate cez deviate, to uz "smrdi" problemom a este ani papiere neotvorim... Plus v tvojom okrese to zasa tymi ponukami prace neprekypuje... Si este mladucka, mas na vsetko cas, ale najprv musis vediet, co chces robit a nie skusat naslepo... jasne, ze je robota, ktora ta bude bavit a ktora ti pojde! Len sa zatat... vacsina s nas do tej prace tiez nechodi "lebo je to tam super", vacsina s nas robi pre tie peniaze... a kto pise, ze nie, ten fakt klame 😂

liljana
20. jún 2022

Potrebujes prvu dlhodobu pracu, kde nadobudnes znalosti, ktore su na trhu ziadane ... A tu ocividne vo svojom okrese nenachadzas. Co tak sa prestahovat nacas do Bratislavy, Prahy, ... a skusit to tam? Zober si potom firmu v Michalovciach, ked u nich bude hladat pracu niekto, co pracoval uspesne v Prahe a zelenac, akym si teraz ty. Potom daju prednost tebe.

jauzneviemakodalej
autor
20. jún 2022

@anjelicek26 Zdravim ...ano aj s tou dys na 2-3ky vystudovala som strednu odbornu skolu v odobre colny deklarant to bol 4 rocny odbor s maturitou len ta prax mi tam chyba aby som to mohla robit aj som skusala si dat ziadost u nas na colny urad ale zatim nemaju VK ku colnikom...no a vlastne tá dys čo mam mi robi trochu väčšiu šarapatu v živote aj to mi dakedy robi problem najst si pracu ked nepoviem ze mam dys tak je zle lebo si vsimnu ze som "trochu ina" jak moji kolegovia a ked poviem ze mam dy tak tiez je zle..co sa tyka toho co ma bavi robit to su tie zlozky zachranne polica, zachrnaka, hasici, vojaci ...skusala som aj policiu ale psychotest som nepresla ...to co ma bavi robit tam sa mi zatim nedarilo dostat tak skusam co pride ale asi to neni pre mna 😅 ked ma dlho nepodrzia ☹

anjelicek26
20. jún 2022

@jauzneviemakodalej tak trenuj fyzicku, pripravku, psychotesty sa daju zopakovat, popracovat na sebe... ak mas tento sen, ciel, treba za tym ist. Myslim, ze skolu si si zvolila dobru, len treba poslat zivotopisy aj do inych lokalit, niekde brat predsa musia. Radsej prijat nizsi plat, ale zaucit sa, vydrzat a potom prejst na lepsie.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jauzneviemakodalej
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jauzneviemakodalej
autor
20. jún 2022

@taynee zdravim , skusala som aj cez tu dys co mam myslim si ze za skusku nic nedam tak som skusila...obehala som vsetko vyroby v MI ktore spominate okrem michateku a tych plsatov co boli pri BSH co odisli do KE ta firma

a islo mi to tak ze po roku a pol ma prepustili ale to stale tak som pochodila ..neviem ci ja som robila chybu dakde alebo co ☹

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
20. jún 2022

@jauzneviemakodalej a spedicia, logistika v nejakej dopravnej kamionovej firme?alebo v jednej z tych fabrik?ved colny deklarant, spediter, logistika je fajn odbor a zameranie.To mali pravdu mas na viac ako vo vyrobe vo fabrike
Mas spristupneny zivotopis na profesii?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danica2711
20. jún 2022

@jauzneviemakodalej zamerala by som sa hlavne na to, prečo ťa prepustili z viacerých zamestnaní. Povedali ti dôvod? Zrejme to nebude len dysgrafia a dyskalkúlia, snaž sa vysporiadať s tými svojimi vlastnosťami/schopnosťami, ktoré boli príčinami tvojho prepustenia a začni znovu a lepšie

nafka0483
20. jún 2022

@jauzneviemakodalej Ked ta po roku a pol prepustili, tak co povedali? Neplnila si normy? Robila si chyby? Znizovali stav?
Nieco ti predsa museli povedat. Na tom dost zalezi podla toho vies co zmenit.

buberova
20. jún 2022

No je to dosť nemilé ísť na takú strednú keď vieš že máš také dys...

Skúsila by som rozhodiť siete medzi známymi, širokými známymi že hľadám prácu.. ozaj po známosti je možno ozaj väčšia príležitosť dostať šancu sa ukázať

mpg
20. jún 2022

@jauzneviemakodalej Len treba skúšať ďalej hľadať, to bolo také obdobie korony, že často prepúšťali alebo skúsiť aj také ako je na stránke Domélia, starať sa o starších ľudí alebo deti, keď máš aj vodičský.

mamamasama
23. jún 2022

@jauzneviemakodalej si mladučká... Prečo neskúsiš zahraničie? Aj ja som podobne začínala, no po škole som odišla do cudziny a teraz som niekde úplne inde. Pracujem mimo odbor, ktorý som vyštudovala a dovolím si povedať, že som sa dostala do takej topky v odvetví, kde aktuálne pracujem. Takže zahraničie odporúčam ako skvelý skokanský mostík do budúcna.

ikuska27
23. jún 2022

Ako ošetrovateľ v nemocnici. Nechcela by si skúsiť??tých je stále a všade nedostatok 😍👍

valeria_h
23. jún 2022

Opatrovateľka seniorov? Tam majú stále nedostatok ľudí.

suezana
23. jún 2022

@valeria_h presne som to chcela napísať,presne teraz sa s tým stretávam 🙏

valeria_h
23. jún 2022

Ešte ma napadla chyžná.

eskop
23. jún 2022

@valeria_h ale na to treba kurz nie? Ci

valeria_h
23. jún 2022

@eskop Áno, treba kurz, ale môže si ho urobiť v priebehu zamestnania a niekde Ti ho aj zaplatia.

hesloveslo
23. jún 2022

@jauzneviemakodalej ahoj ja mam diagnostikovanu tiež dys a pracujem ako vedúca sestra v zdravotníckom zariadení. Robím to aj keď mam dyskalkuliu a všetci to o mne vedia a v pohode. Dá sa s tým bojovať. Mne pomohlo to ze všetko sa opakuje a teraz sa chystám zvýšiť si kvalifikáciu na PhDr. Všetko sa dá len treba chcieť a ty nie si povinná nikomu vravieť ze si dys. Jednoducho si iná ale originál 😜

mpg
24. jún 2022

@valeria_h Aj chyžná by bolo dobre na začiatok, treba robiť takú prácu kde tie dys nebudú vadiť.

pericolosa
24. jún 2022

mne napadlo ci sa cez urad prace neda ist na nejky rekvalifikacny kurz, napr kadernicka alebo krajcirsky kurz alebo cukrarka alebo nieco co by ta bavilo a co ti ide.

thea4
16. aug 2022

@jauzneviemakodalej Ahoooj. len na povzbudenie by som povedala, že z hľadiska praxe je rok a pol udržania sa v práci dobré. Mať v životopise pracovné skúsenosti dlhšie ako jeden rok je plusom (už sa rátajú ako serióznejšia pracovná skúsenosť), čiže neprestávaj hľadať prácu, akú by si chcela robiť (napr. spomínaný colný deklarant, aj podľa školy technický smer), aj keď vezmeš zatiaľ inú prácu. Keď sa dáme odradiť a nebudeme hľadať, určite nenájdeme, ale ak budeme hľadať a hľadať, raz možno áno. Môže to byť aj regiónom (na našom malom Slovensku sa nachádza jeden z najbohatších regiónov v Európe aj jeden z najchudobnejších.). Držím palce a prajem všetko dobré.

poopsie
16. aug 2022

To som nevedela, že existuje povinnosť vešať svoje dys na pohovoroch či kolegom... Väčšinou z toho ľudia vyrastú alebo nájdu spôsob fungovania-kalkulačka alebo word s korekciou 🤷‍♀️často krát si okolo nich ľudia ani nevšimnú... Vidím problém v tom, že to všetkým zavesíš na nos... Mám kamaráta čo má všelijaké dys a robí v nemocnici "brata" študuje VŠ... Môj manžel má dys, pracuje ako grafik-pracuje s textami a v pohode...

thea4
16. aug 2022

@poopsie presne, tiež si myslím, že netreba im hovoriť, hlavne ak sa nepýtajú – nech vynikne najprv to, čo je naozaj relevantné: to, že prácu vie spraviť a spĺňa prax/vzdelanie, čakať na nich, nehovoriť hneď sám od seba. [Cudzím tiež netreba, aj keby sa pýtali - zdravotné veci sú osobná vec (ako aj iné), cudzím len "čo ťa do toho!"]

thea4
16. aug 2022

@poopsie @jauzneviemakodalej Mimochodom, pribudla ďalšia dobrá funkcia - najnovší Word má funkciu Čítať nahlas (áno, aj po slovensky, česky, anglicky 🙂 ... len si treba stiahnuť jazykový balíček). V prípade tabletov mobilov s Androidom, existujú aplikácie v Google Play, ktoré vedia prečítať aj pdf, napr. ReadEra (jedno bezdrôtové slúchadlo do jedného ucha, cez bluetooth pripojiť). Dá sa už okolo toho zariadiť aj v práci, i v škole (to len na povzbudenie).

pragmaticka
16. aug 2022

Mladé dievča, sup do zahraničia. Tam chýba toľko personálu!! Ci už gastro, hotely alebo ošetrovateľstvo. Ze ešte vahas??!

thea4
16. aug 2022

@jauzneviemakodalej ak rekvalifikovať, išla by som externe na zdravotnú strednú, pre sestričku v zubnej ambulancii - popodávať nástroje, prijať telefonické objednávky, vydenzinfikovať ambulanciu. (študijnú časť, nie praktickú, by som si pustila cez apky a počúvala, a praktickú dáš ľavou zadnou) (možno sa nájdu výnimky, ale väčšinou by sa určite dalo ako zubná sestra). Alebo opatrovateľský kurz, ak si fyzicky zdatnejšia a nemáš iné zdravotné ťažkosti. Na upratovačku a chyžnú určite nie - fyzický ťažké, málo platené, prichádza do kontaktu s hnusnými vecami. Nedaj sa odradiť, máš naviac. Sú aj iné možnosti. Za mňa určite ošetrovateľstvo/sestrička, nedať sa odradiť časovým trvaním – ten čas aj tak prejde.