Neviem sa nájsť v profesii

20. jan 2024

Dobry vecer,

Zaujima ma viacero oblasti ale robim v uplnej inej, ktora mi nevyhovuje. Som zhrozena zo seba, a mam na seba nervy!
Prosim presiel si niekto niecim podobnym? A ako ste to riesili?
Prosim o rady. Vdaka.

denkabemommy
21. jan 2024

Tak rob profesiu, ktorá ťa zaujíma 🤷🏼‍♀️

tramtada31
21. jan 2024

Zažívam niečo podobne. Už som v zivote robila viac úplne odlišných profesii, vyštudovala dve rozlične vysoke skoly. Tiež sa tak nejak hľadám a nechám unášať zivotom, že idem tam, kde mi otvorí dvere. Po profesijnej stránke som všestranná, mám znalosti z rôznych odborov, ale je to aj limitujúce v tom, že sa tie znalosti neprehlbujú, keďže má život zaveje vzdy inam. V mojom zivote platí to, že si vždy niekto všimne, že som schopná a pracovitá, a preto dostanem novú ponuku, ktorú nezvyknem odmietnuť. Aj teraz som svojmu nadriadenému povedala, že si chytil zlatu sliepku 🙂 Súčasná praca má však bavi, aj keď sa veľmi narobím (u mna je to aj povahová črta, že pre mňa praca o 17tej nekončí, ale idem 24/7 aj na úkor rodiny), platovo to nie je tam, kde by som bola, keby zostanem v predchádzajúcej práci, ale zase je tam určitá voľnosť, stretávanie sa so zaujímavými ludmi, robím to, čo som si pri predchádzajúcej práci želala robiť, ale zase rozmýšľam, či to tak má byť a či nemám zase zmeniť prácu atd.

autor
21. jan 2024

@tramtada31 a nikdy si neuvazovala to zmenit a zamerat sa na jedno ??

tramtada31
22. jan 2024

Uvažovala, ale ešte som nenasla svoju vysnívanú profesiu, ktorá by ma dlhodobo bavila, naplnala, mala hlbší zmysel a bola vzhľadom na moje vzdelanie a skusenosti adekvatne zaplatena.

autor
22. jan 2024

@tramtada31 rozumiem ja to iste ale skusam a pisem si aj plany a postupne si tie veci aj uplatnujem v zivote. 🙂