Neviem čo robiť, kam smerujem

rado1998
4. jan 2024

Dobrý deň, neviem či sa niekto nájde kto si to prečíta, ale idem k veci. Už odmala som si v ničom neveril, moji starší bratia sa učili, ja som zaostával… Nie tým, že by som sa nevedel naučiť, ale tým, že sa mi nechcelo. Bol som trojkar. Matematika mi moc nešla a z toho mám traumu cely život. Pracujem s kasou a klepem sa. Bratia, mama keď si zrobia srandu ohľadne matiky tak sa síce zasmejem, ale vo vnútri trpim. Momentálne pracujem ako manažér/recepčný v maserskom salóne a stále mi príde, ze som za divného a hneď začnú pochybnosti ked má niekto uštipačnú poznámku ako jedna pani, ze je zvláštne ze tu robí muž. To som už rozoberal v minulých diskusiách ale snažím sa vam priblížiť, ze kde je problém. V mojej nízkej sebahodnote. Hľadám novú prácu, nedarí sa a musím si platiť byt, čiže je to o to ťažšie. Mám úžasnú priateľku, ktorá v tej temnote žiari a pomáha mi. Len už neviem ako ďalej. Je mi veľmi ľúto, ze sa mi tu v práci páči, ale neviem sa zbaviť pocitu toho, ze som za smiešneho ze tu robí chlap. Ak ste reagovali na moje diskusie predtým, tak si už pomyslite, ze mi šibe 😅🤦🏻‍♂️

zmrzlinka2021
4. jan 2024

@rado1998
Vyhladaj dobrého psychológa. Problém je v tvojej hlave.
Nič nie je divné, že robís v masérskom salóne

aiana24
4. jan 2024

Prečo chceš meniť robotu, kde si spokojný? Vymysli si nejakú odpoveď na uštipačné reči okolia a nerieš ich...

rado1998
autor
4. jan 2024

@aiana24 pretože už ma nebaví sa hanbiť za seba. Sám neviem prečo si pripúšťam tieto veci k telu. Kiežby som bol viac flegma.

rado1998
autor
4. jan 2024

@zmrzlinka2021 Snažil som sa to takto brať, ale prečo by potom hovorili niečo také, keď by to tak nebolo?

kakakina
4. jan 2024

Od októbra to tu riešiš .Bud si spokojný a kašli na všetkých okolo,alebo s tou prácou nie si stotožnený a hľadaj niečo iné .Ja si myslím že nie si spokojný hlavne sám so sebou a to treba riešiť ,nie prácu .

madeincssr
4. jan 2024

@rado1998 ale vzdat sa prace, ktora ti vyhovuje, kvoli nejakym hlupym poznamkam kohokolvek... Nebudes to potom lutovat? Najlepsie vyryvacov odzbrojis, ked im das za pravdu nejakym vtipnym, ale slusnym sposobom. Obaja sa na tom zasmejete.

rado1998
autor
4. jan 2024

@kakakina to máš pravdu, nie som. Čo odporúčaš teda? Psychológ?

lindous
4. jan 2024

Sú ľudia, ktorí majú potrebu komentovať všetko a ver, že taký človek by si našiel uštipačnú poznámku, aj keby tam pracovala žena, jednoducho by si niečo našiel… a našli by si niečo aj v novej práci… a možno to ani len nebolo uštipačné, len ty máš túto pochybnosť v sebe už od začiatku, tak si si to tak prevzal… pritom na tom naozaj nie je nič divné, vo wellnesse kam chodievame (virivka, sauny, masáže) sa na recepcii striedajú ženy aj muži… psychológ, možno stačí pár sedení, je asi fajn nápad

minimie
4. jan 2024

Nechceš si spraviť masérsky kurz? To je práca pre chlapa. Ale nie tak že úplne nahradíš manažéra za maséra, lebo priznajme si, manažér+recepčný pre mnoho žien znie dôveryhodnejšie ako masér. Že by si bol väčšinou manažér a len občas masér. Plus nájdi nejaký inovatívnejší typ masáže čo tam nemáte, napríklad že by si bol zameraný na športovcov. Alebo na ženy čo starnúť nechcú. V téme sa nevyznám, len tak premýšľam čo by som s tým robila ja 😊

0silvia0
4. jan 2024

@rado1998 podla mna divnost je zaujimava. Preco by si mal mat pracu aka sa ocakava u chlapa?
Aj zeny jazdia na kamione a manualne makaju, preco by chlap nemohol robit to, co robis ty? Aj keby si zacal robit gelove nechty, a co?
Robit si z nejakej ukecanej tetky velku hlavu, a preco?

muchacici
4. jan 2024

@rado1998 Ty musíš stáť svojimi nohami pevne na zemi a nenechať sa otriasť nejakými kecami. Každý ti povie niečo iné, v každej práci môže byť niekto, kto si rýpne pre čokoľvek. Vyhľadaj odbornú pomoc, ale neodchádzala by som z dobrej práce. Si dostatočný chlap, zarábaš, v žiadnom prípade sa za seba nehanbi. Ty si musíš povedať, no a čo, že mi niekto niečo hovorí, mňa to nedefinuje, ja nie som to, čo si ktokoľvek zmyslí alebo povie. Ja som si niekedy tiež tak pripúšťala k telu všeličo, ale presne tak som si vravela, a aj nahlas odpovedala na komentáre, no a čo, že ty to vravíš alebo myslíš, to je tvoj problém, nie môj, ja viem kto som! A ešte sa pozri, koľko ľudí ťa má rado, pre to kto si, čo robíš a ako robíš, váž si svoju mužnosť, mužnosť nie je len jedna definícia. Keď nevieš poriadne matiku, nie si jediný na svete, nie všetci vo všetkom vynikáme. A ver mi, ako takí nepodstatní ľudia so svojimi bezvýznamnými názormi prídu, tak aj odídu, pre nich nič neznamenáme, oni odídu a zabudnú za päť sekúnd, a ty sa niečím takým budeš trápiť. Neprikladaj tomu dôležitosť, nikto nie sme na sto percent pre každého 🙂 Buď štastný, máš robotu, máš frajerku, držím ti palce, aby si našiel hodnotu v tom aký si

dzejny656
4. jan 2024

Ty si v práci spokojný, baví ťa a hľadáš si novú kvôli nejakej poznámke cudzej ženy? To vážne? Nuž veru, nechcem sa ťa dotknúť, ale myslím si že ti šibe. Ak je číslo v nicku tvoj dátum narodenia tak si dosť starý aby si vedel že nemôžeš zakladať svoj život na názoroch druhých ľudí. 100 ľudí 100 chutí, každý má názor na čokoľvek, jednému môže prísť tvoja práca divná, druhému zas super, tretiemu nudná, štvrtému ako práca snov. A ak prácu zmeníš, zase môže prísť niekto komu sa to bude zdať ako divná práca, málo mužná, malo lukratívna atd. To budeš meniť prácu zakaždým keď si vypočuješ negatívny názor? :-O

moonlight1210
4. jan 2024

@rado1998 prenastav si to. Nie ty si divny. Ta pani (a ti ostatni) su divni. Na tvojej praci nie je nic divne.
Divne je, ze oni sa cuduju.

Niektori su schopni pulit oci aj nad muzom v ulohe sestricky. Je to divne, ze je v tej ulohe muz? Vobec nie.

rado1998
autor
4. jan 2024

@dzejny656 super komentár! Nie, nebolo to kvôli jednému komentáru. Len tým ako vo mne evokuje názov “manažér/recepčný MASERSKEHO SALÓNU mi príde take … neviem no. Pracoval som na recepcii aj predtým, lenže tam som mal aj kolegov tak som to neriešil, no tu mám 2 baby kolegyne a boli tu prevažne ženy. Nedotklo sa ma to, máš z časti pravdu. Som poctivý, zodpovedny človek s snažím sa vo všetkom vydať maximum. Len v tomto mi “šibe”… neviem prečo to tak beriem.

rado1998
autor
4. jan 2024

@moonlight1210 ďakujem za podporu, cením si to 🙂

barborachors
4. jan 2024

boze,trojky su normalne, dobre znamky, neznasam taketo predsudky, ja som mala aj 4-5 a tu som, mam vlastnu firmu, na svojom konte zaujimave projekty a vela planov do buducna... Kto ti nahukal do hlavy, ze trojky su zle znamky??? Poznam kopu jednotkarov, robia za minimalku v statnej sprave, byvaju na sidlisku v panelaku a smrdia grosom, na dovolenku max tak do chorvatska, tito jednotkari, ozaj uzasne volaco.

Vykasli sa ma predskudky , s tým mas najvacsi problem. Pani sa ti prihovorila pekne, len ty si si to vztiahol na seba, lebo ta nikdy v zivote nikdy nikto asi nepochvalil a neocenil, samozrejme jedna sa o tvoju rodinu, co ta asi doma hejtovala za trojky. Omg.

babulkomale
4. jan 2024

@rado1998 ja neviem ci ti to pomoze, kedze problem s nizkou sebahodnotou si vystihol spravne, ale chodila som do fitka s bazenom, kde vsetci vo fitku, maseri, plavcici boli muzi a za roky rokuce sa nikto nad tym nepozastavil. Praveze som zazila tolko maserov aj maserok, ze v tomto povolani je to uplne jedno.
Aj na kupku v lete su plavcici aj plavcicky.
Nerozumiem vazne, co riesis.

vorkola
4. jan 2024

@rado1998 no nic si z toho nerob,ludia su aj ustipacni, niektori aj zavistlivi,ak ta praca bavi ,nemenila by som ,Moja mama ma poucila, ze vsade na svete ci uz v praci ,alebo vo vztahoch ,v manzelstve sa vzdy zapletie kukol, niekedy sa cez to len pousmiat, v tomto pripade u teba .nevsimat si ziadne ustipacne poznamky,rob si svoju robotu, a zvlast ,ked mas priatelku, tak si to vaz,Keby si bol taky trulko ,tak asi by si nemal ani na priatelku,To ,ze si mal 3 jky z matiky, ,no to som ja raz na strednej prepadla, sice zmaturovala a este som si urobila nadstavbu , a zamestnala som sa na cely zivot v jednom odbore, Nemala som v praci okrem zdravotnych problemov ziadne,Sem tam vystrcili rozky kolegovia z inej vetvy,a dokazala ich hned uzemnit,len pekne pracuj, ak si mnlady, tak sa pokus si urobit aj vysoku.citim ,ze mas nato, .hovori to za teba skromnost