Neviem či bola zmena práce dobrý nápad

21. jún 2024

O týždeň mi končí v novej práci skúšobná doba a ja sa neviem rozhodnúť, či ostať alebo nie. Predošlá bola moja prvá práca po VŠ, bola som tam dva a pol roka, avšak chcela som zmenu, keďže išlo o veľmi stereotypnú prácu. Novú som si našla pomerne rýchlo. Náplň práce je síce iná, ale tiež ide len o nasledované určitých procesov a ten stereotyp vnímam už teraz po 2 mesiacoch. Viem, že by bolo dobré vydržať aspoň rok kým sa začnem pozerať po niečom inom a toto môže byť dobrá skúsenosť v životopise, ale ťažko sa mi hľadá nejaké nadšenie do toho čo robím.

personality
21. jún 2024

Čo si vyštudovala a čo teraz robíš? Myslím, že môžeš skúsiť hľadať to, čo by Ťa bavilo, nemáš čo stratiť. Keď je to nudná rutina, to sa ani nebude dobre vynímať v zivotopise.

autor
21. jún 2024

@personality Mám vyštudovaný manažment a táto momentálna práca je zamerana na kontrolu určitých procesov a prípadnú implementáciu nových. Ono to znelo zaujímavo, kým som to nezačala aj reálne robiť. Ide o pomerne veľkú spoločnosť, preto to vnímam ako fajn príležitosť do budúcna, ale nemám z toho ani také to prvotné nadšenie, ktoré som v novej práci čakala.

bluka2
21. jún 2024

Ja by som to nesilila a nasla si novu pracu. Tuto do zivotopisu ani pisat nemusis. 2 mesiace je nic, nikoho takato "diera" nezaujima. Clovek si pomysli, ze tak asi si dala pauzu a isla cestovat alebo co. Si mlada, rob to, co ta bavi

beata_k
21. jún 2024

Ved do roka mas mesacnu vypoved. Mesiac je v pohode. To sa da zmenit kedykolvek.

personality
21. jún 2024

Keď je to veľká spoločnosť, možno by sa dalo časom posúvať po iných pozíciách. Ale veď kľudne zmeň, čo na tom, v skúšobnej môžeš odísť zo dňa na deň.

purple_wolf
21. jún 2024

stereotyp mas v kazdej robote a ked zacnez skakat z prace do prace tak si za potencialny zamestnavatelia velmi rychlo posunu na koniec zoznamu ... na trhu prace zacina byt s 20 rocnymi problem tak uz konecne dospej a zmier sa s tym alebo plac do vankusa ze kvoli 5 robotam behom 6 rokov ta nikto nechce

autor
21. jún 2024

@purple_wolf veď toto, ja viem že to nevyzerá dobre, to časté menenie práce. Som presne kvôli tomu aj dúfala, že toto bude niečo, kde ostanem dlhšie. Ale tá náplň práce je veľmi ubíjajúca. Možno rok by som zvládla, ale to budem zas na tom tak isto - že len skacem z práce do práce

hopsas
21. jún 2024

Kedy ak nie teraz? Si mladá máš najlepší čas na to aby si zistila kde a čo sa ti páči. Moja mama robila celý život v jednom zamestnaní, ja som nikde nebola dlhšie ako 5 rokov, lebo som sa nudila a poviem ti mám také bohaté skúsenosti že práca za mnou chodí sama. Prešla som cca 14 zamestnaní v rôznych firmách v rôznych oblastiach na rôznych poziciach. Čize za mňa - neboj sa. Choď ďalej.

autor
21. jún 2024

@hopsas len ma odrádza ako sa teraz berie toto striedanie prác, je to dosť nežiaduce z pozície zamestnávateľa. Ja to chápem, lebo to znamená že človek nevie čo chce, skúša, zaučenie často trvá mesiace a potom človek odíde

hopsas
22. jún 2024

Závisí ako si to vieš obhájiť..mňa keď sa na to pytali prečo striedam práce a nie som na jednom mieste dajme tomu desať rokov vždy som si to vedela obhájiť tým že som človek čo potrebuje nové impulzy, nové výzvy a najmä ja som od každého zamestnávateľa mala niekoho kto na mňa podal referenciu tým ďalším takže nikto na to nepozeral zle. Práve naopak.

misanthropicdann
23. jún 2024

Do 25-30 firmy striedanie neberú nejak výrazne negatívne. Mladý človek sa môže dlhšie hľadať kým si nájde vlastný smer.

outtatime
23. jún 2024

V zivotopise si predlz trvanie toho minuleho zamestnania o tie dva mesiace a mas, robi sa to uplne bezne, nikto po tom patrat nebude