Nevhodné správanie na pracovisku

23. apr 2022

Ahojte, potrebujem radu. Pracujem v rodinnej firme, v kancelarii, vsetci ostatni su chlapi vo vyrobe. Mame jedneho zamestnanca, ktoremu mam byt v blizkej buducnosti nadriadena. Nemam problem s hocikym pokecat, posrandovat, ale poslednu dobu mi prekazauju narazky tohto zamestnanca. Na jednej strane ho nechcem urazit, ani nejako odbit, som naucena mat uctu, vykame si. Vsimla som si, ze vacsinou ked vedla neho stojim, tak mam ruky pred sebou, prekrizene, alebo jednoducho tak cez telo, ked akoze chce povedat nieco tichsie, tak sa vzdialim, kolo sa priblizi. Doteraz si nic nedovolil, ale uz mal poznamky, ze ked by mal viac odvahy, chytil by ma za zadok… citim sa neprijemne, nenosim vystrihy, ani obtiahnute, vyzyvave veci, vacsinou mam este na tricku budnu alebo svetrik a klasika dziny alebo nohavice. Som vydata a mam dve deti, nestojim o chlipne lichotky, aj ked to po urcitu hranicu beriem, ze chlapi sa potrebuju predvadzat, narusanie osobneho priestoru mi prekaza. Najhorsie je, ze za toho zamestnanca by som len tazko zohnala nahradu, takze musime nejako vychadzat, ale chcem dat jasne najavo, ze si nema co dovolovat a nestojim o zizanie, ze s nim nemam problem srandovat a komunikovat, ale dotykat sa ma nikto nebude… poradte ako ho zotriet nejakou hlaskou takeho 70tnika(asi este nema tolko) .

liljana
23. apr 2022

" ked by mal viac odvahy, chytil by ma za zadok". Mala si povedat, joj, radsej opatrne s takymito recami. Pocut Vas moj muz, ten je prudky, chytil by Vas za nieco ine a nebol by to dva krat prijemny pocit.
Pri takychto typkoch treba nadhodit, ze si zadana, muz je ziarlivy nervak a tazka vaha. Nic nepokazis, ked sa nahnes a posepnes ... a robil kedysi zavodne box.

autor
23. apr 2022

@liljana dakujem, dobra hlaska… asi by ma to v tej chvili nenapadlo… vedia ze mam manzela a deti, pred materskou som tam pracovala, ale s prudkym manzelom je to dobry napad

liljana
23. apr 2022

Pripadne ... ale prosim Vas, nerobte mi dalsie problemy. Minule si niekto na mna dovoloval a teraz manzela vlaci po sudoch, ze mu vraj ublizil na zdravi. A to mu iba tiekla krv z nosa ... Ale ze fest. 🙂

pribinak
23. apr 2022

Otvorené by som sa ho opýtala, ci chce v tejto firme pracovať, ak áno, nech sa začne slušne správať a odpustí si akákoľvek poznámky so sex.podtónom
Ak nie, tam sú dvere

Toto musíš zastaviť hneď na začiatku

h2
23. apr 2022

Nápad so žiarivým manželom môže zabrať, ale môže sa aj obrátiť proti tebe, lebo by to mohlo vyznieť aj tak, že ty by si aj rada, ale bojíš sa zlého žiarlivca. Radšej by som dala najavo, že to ty nemáš záujem. Na poznámku, že keby mal viac odvahy, chytil by ťa za zadok, by som povedala znechuteným hlasom, že ak to mal byť vtip, tak som ho nepochopila, ale vážne niečo také prízemné určite nemohol myslieť. Radšej budem za ľadovú kráľovnú a netýkavku, než aby si ku mne dovoľoval nejaký pako.

haley7897
23. apr 2022

Nerozumiem. Aké "zotriet hláškou"? To akože ideš pristúpiť na jeho hru a zísť na jeho úroveň? Ak niesi v pozícii nadriadeného, komunikuj to s niekym kto je. Ak si, jednoznačne a bez emócií mu daj na javo kde je jeho miesto. + každý je nahraditelny. Nehovor mi ze mate na Slovensku takú vysokú zamestnanosť, že sa na jeho pozíciu nenájde náhrada. Na každú pozíciu nájdeš, pripadne doskolis ďalších 10.
Ešte krok a si v pozícii, že sa mu budeš ospravedlňovať, že ťa nesmie chytiť za zadok... Neboj sa zastať si vlastnú pozíciu a stanovit hranice.

lesana25
23. apr 2022

Čo je na takom úbohom chlapovi také nenahraditeľné? Nenahraditeľných sú plné cintoríny.

luccija
23. apr 2022

Keď on nemá účtu voči tebe prečo by si ju mala mať ty?Nerozprávala by som si historky o mužovi veď ty máš svoju hlavu a ty si tam prítomna a svojpravna...starší chlapi majú takú hlúpe reči...
Normálne by som povedala, že nech žartuje doma tu sme v práci riešme čo máme..

dudos
23. apr 2022

@pribinak súhlasím.
Autorka, žiadne kaše okolo toho. Priamo mu povedať, že jeho správanie rešpektovať nebudeš, že si to neželáš že toto jeho správanie hrubo porušuje firemnú kultúru.

juliet86
23. apr 2022

zopakuj presne co ti povie a spytaj sa ho ako to mysli. to co mi hovorite mi nie je prijemne. citim sa velmi neprijemne ked sa staviate takro blizko ku mne. vasa pozornost mi je neprijemna. pripadne ries s nadriadenym

juliet86
23. apr 2022

ako by ste sa citili keby taku istu poznamku ako vy teraz mne adresoval niekto vasej manzelke matke sestre ci dcere?

aaliyah2
23. apr 2022

S tým zadkom by som mu povedala, že ak by si toto dovolil alebo ak ešte povie niečo podobné, tak to bude to posledné čo urobí. Pri takýchto rečiach/narážkach musíš nekompromisne dať najavo, kde sú hranice.

slovakboy
23. apr 2022

Tou poznámkou ukazal že odvahu nemá a len sonduje kam až môže zájsť. Je to nadržaný zbabelec. Vyhrážky manželom na neho až tak nezaberú ako poníženie jeho mužnosti. On si teraz mysli že možno by si aj rada niečo. My chlapi nevieme dobre odhadnúť niektoré signály a pokladáme všetko za flirt. Ale sú niektoré jasne reakcie ktoré mu hneď zmäknú klobásku: “hnusí sa mi taká predstava.” A zatvár sa pri tom zhnusene. “Ste skvelý človek, úžasný makač ale nie ste môj typ. Pôsobíte na mna asexualne. “ toto slovo keď mu povieš stiahne sa. Hneď mu klesne sebavedomie kohúta. V hlave si povie: “Oh to až tak zle vyzerám? Tak sa jej nepáčim? “

kitycat
23. apr 2022

Miesto vyhrazok a narazok na macho manzela mu normalne povedz, nech sa vrati tam odkial prisiel, ze o jeho zaujem nestojís. Nie ke tvoj typ, mas stastne manzelsto a tam to konci. A dufas, ze to vase pracovne vztahy nenarusi

monka105
23. apr 2022

Presne ako ti píše @slovakboy. Doslova mu podkopať ego. Ja sa pri týchto narážkach od storočných chlapov nikdy nepretvarujem. Zatvárim sa presne tak ako to cítim - zhnusene, strasie ma, niekedy mi aj ,,vykĺzne” to ,,fuj”. Takisto pri pozvaniach na kávu/večeru/víno je odpoveď: ,,S Vami ani zadarmo.” A naposledy na kolegu celkom zabrala aj poznámka: ,,Ja som si myslela, že si gay. Prepáč, ale pôsobíš na mňa úplne asexuálne.” Prisahám, že prívlastok ,,asexuálne” funguje úplne zázračne!

danica2711
23. apr 2022

ja v poslednej dobe milujem formuláciu "poslať idiota tam, kam ukrajinskí chlapci z Hadieho ostrova poslali krížnik Moskva" - ak nepochopí, môžeš mu to vysvetliť nasprosto po slovensky

brigitazt
23. apr 2022

O tomto nesrandovat, ani žiadne hlášky. Na rovinu, jasne mu povedať, že je vám to nepríjemné a je to sexuálny harasment na pracovisku.
Viem, že v danej chvíli je to ťažké lebo človek zamrzne. Ale treba si zozbierať myšlienky a zavolať si ho na koberček.

vroni
23. apr 2022

No evidentne nie si naucena mat úctu. To, že si s niekym vykas nie je prejavom vôbec ničoho a už vôbec nie úcty. Chlapa treba rázne a zrozumiteľne stopnúť. Nech si uvedomí, že je v práci a neslinta s ozranmi nad pivom.