Nespolupráca zamestnávateľa

18. jún 2024

Ahojte, prosim vas, stalo sa vam uz niekedy, ze vas z uradu prace vyslali so ziadankou vo veci ponuky vhodneho zamestnania do firmy, ktora absolutne nejavila zaujem s vami v tejto veci spolupracovat? Myslela som, ze ked si vyhodia inzerat na pracu cez UPSVAR, su povinny v tejto veci o sucinnost s kazdym kandidatom, ktory je k nim vyslany so ziadostou o pohovor. Uz je to tyzden, co som dostala poziadavku, v inzerate maju len telefonne cislo, cize tam nie je ani meno kontaktnej osoby. Volala som tam cca 7 krat, poslala 2 maily, 1 SMS. 2 krat mi zdvihli, poprve sme zistili, ze nie som vhodny kandidat na pracu, lebo maju dost specificke poziadavky. Bolo mi povedane, ze momentalne kvoli dovolenke moja ziadost nebude vybavena a vybavia to neskor, ale kedy, to mi nepovedali-nevedeli odpovedat. Pytala som sa, ci sa mozem u nich zastavit, bolo mi povedane, ze nie, ze to nemam robit. Pytala som si kontakt, s kym to mozem este riesit a bol mi poskytnuty len ten mailovy, na ktory nik nereagoval 5 dni. A dnes, ked uz mi dotycny clovek konecne zdvihol telefon, bolo na mna nakricane, ze co som na tom nepochopila, ze ma dovolenku a ked mam je s tym problem, nech im volaju z uradu prace a polozil. Normalne som zostala v soku.

autor
18. jún 2024

Akoze clovek sa stretne s hocicim a samozrejme, ze som hned na to obratom pisala svojej pani na urad prace a preposlala jej aj maily, ktore som im napisala, aj opisala celu situaciu, ktora sa stala, ale takyto pristup moze mat niekto, kto inzeruje cez urad prace ponuku zamestnania?

kacena4
18. jún 2024

a co nechapes na pojme "dovolenka"? vsak ak ju ma spytam sa dokedy a kedy sa mozem ozvat, je to aj na tvojej komunikacii voci zamestnavatelovi nie len jeho voci tebe... a ak aj inzertuju neznamena to ze nie su ludia a nemaju narok na dovolenku, inzerat moze byt vyhodeny tyzdne... drzim palceky nech si cim skor najdes vhodnu pracu

luccija
18. jún 2024

Nerieš to...sprostredkovatelke povedz ako to bolo a vec vybavená.Aj tak podmienky nesplnas...

autor
18. jún 2024

@kacena4 Ja som jednala slusne, poprosila som ju, ci mi moze dat kontakt na niekoho ineho z firmy, s kym to mozem vyriesit, pretoze na tychto ziadankach bezia lehoty, ktore su vacsinou 3 dni od obdrzania, ale mam milu pani na urade, dala mi tyzden na vybavenie. Pani z firmy mi povedala uz v prvom telefonate, ze nevie, kedy ma vybavia, ale ako zamestnavatel musia byt oboznameny s tym, ze ak chcu zadarmo inzerovat cez urad prace, musia aj oni splnit nejake terminy a kriteria.

autor
18. jún 2024

@luccija S tym suhlasim, ale potrebujem to na urad prace potvrdit akymkolvek sposobom. Uplne by stacilo, ak by mi behom 2 minut aspon odpovedali na mail, nech mame obe strany cisty stit.

cookie29
18. jún 2024

Ale ved ak je kompetentny clovek na dovolenke, tak to riesit nebude. Akoze prepac, ale volala si 7krat + 2 maily + sms, to je silna kava...

majamat
18. jún 2024

@cookie29 neviem ako teraz, ale ak UP niekam posle a nema vyjadrenie, potom moze cloveka vyradit z evidencie. takze sa ani nedivim, ze sa snazi o kontakt.
toto predsa nie je chyba uchadzaca,a le zamestnavatela, ktory by mal z UP komunikovat.

autor
18. jún 2024

@cookie29 Ano, pretoze som ziadnu relevantnu odpoved nedostala. Na urade prace chcu pisomne potvrdenie, nie vyjadrenie, ze ani oni sami nevedia, kedy to vybavia. Ak nepredlozim potvrdenie, bude to brane ako nespolupraca a vylucia ma. Uz sa mi stalo, ze som kontaktovala firmu, kde bola personalistka na dovolenke, korektne mi dali pisomnu odpoved, ze sa vrati v ten a ten datum a ani pani na urade s tym nemala problem, pockali sme. Ale ak mi len ustne niekto povie, ze nevie ani kedy sa to vybavi, tak nemam dokaz o nicom.

autor
18. jún 2024

@majamat Dakujem, ze ma chapes.

esmey
18. jún 2024

Však kludne tu napiš meno tej firmy aspoň budú všetci vedieť kde takéto hovädá robia. V každej serióznej firme je človek zastupovaný niekým alebo aspoň človek dostane info dokedy čerpá dovolenku.

autor
18. jún 2024

@esmey Nechcem zverejnovat nazov firmy, aby som neposkodzovala ich meno. Ako to, ze na mna nakricala ako na male decko, to som predychala. Ja len velmi dufam, ze na urade mi to uznaju, poprosila som v maily svoju pani uradnicku, aby mi poradila, ako mam v tejto veci postupovat dalej, pretoze oni so mnou naozaj nespolupracuju.

mirkam3
18. jún 2024

To, ako sa oni zachovali, nebolo správne.
Ale ty si ich tiež uháňala ako divá, v podstate “len” kvôli potvrdeniu, keďže ti bolo rychlo naznacene, že nie si vhodný kandidát - to sa tiež takto na hulvata nerobí. Na tvojom mieste by som ja pri zistení, že k potvrdeniu sa nedostanem, situáciu neriešila donekonecna s nimi, ale s pani na UPSVAR, ako ti v podstate aj oni nakoniec poradili. Mohla si sa s UPSVAR spojiť, vysvetliť ako sa veci majú a proaktívne požiadať o ziadanku do inej firmy. Easy…

rozculena
18. jún 2024

podľa mˇa to miesto je už dávno obsadené,inzerát dali iba preto,lebo musia...

trema
18. jún 2024

@rozculena ona nechce to miesto, len si dat opeciatkovat papier

rozculena
18. jún 2024

@trema ja viem,preto sa oni možno tak chovajú...lebo miesto majú obsadené a viac ich nezaujíma.Je nemysliteľné,aby vo firme nebol nikto,kto by napísal email,že nevyhovuje požiadavkám.

autor
18. jún 2024

@rozculena Cele to jednanie mi nesedi. Uz len to, ze si pytas kontakt na niekoho ineho, s kym to mozes riesit a dostanes len mail na tu konkretnu osobu, ktora ti povedala, ze nevie, kedy to budu riesit. Pytas sa, ci sa mozes zastavit osobne a odpoved bola, citujem, ze nie nie nie, to urcite nie osobne. Volam 7 krat behom 7 dni... Dobre, mozno je to vela, ale napadlo mi, ze ci som si mail dobre zapisala, ci im vobec dosiel, ked mi nedokazali odpisat, co su vyslovene 2 minuty a maju odomna pokoj. A potom krik a polozila mi telefon. Ziadaju plynule ovladanie 4 jazykov, z ktorych 3 ovladam a s prepacenim za necelych 1000 v cistom. Cize kvalifikacne uplne mimo nie som. K nam ked sa pytali na pohovor z upsvar, ak nebola personalistka po ruke, vybavil ich konatel alebo iny kolega. Preto som v soku, ako moze nejaka firma fungovat takto.

tanyan
18. jún 2024

Toto vyzerá skoro ako účelová spolupráca medzi konkrétnym zamestnávateľom a úradom. Úrad ťa tam pošle a oni ti nedajú písomné potvrdenie, takže ťa vyradia. Nehovorím, že to tak je, ale už len kvôli tomu podozreniu by som zverejnila meno zamestnávateľa. Možno sa nájdu aj iní s podobnou skúsenosťou a potom by sa dalo spoločne brániť proti vyradeniu.

autor
18. jún 2024

@tanyan Uvidim zajtra, ako sa to vyvrbi, dnes som stihla odoslat mail na urad az po ich pracovnej dobe. Ak by mi to akceptovali, ze sa z mojej strany naozaj nejednalo o nespolupracu a nasli by sme inu alternativu, bola by som stastna. Ak ma na zaklade tohto vylucia, napisem si odvolanie a bude to mat este dohru. Uz len z toho principu, aby sme jednali fair play. Predoslu pracu som stratila so zdravotnych dovodov, umyselne si pobyt na urade nepredlzujem, pretoze mam hypo a nie je to sranda, ked sa clovek modli, aby zvladol splatky a este do toho pride takato situacia, ze mu hrozi vyradenie.

marrynka112
18. jún 2024

Normálne choď na úrad práce ukáž maily a smsky a hovory že si sa snažila kontaktovať ale márne a nech sa s ním kontaktujú oni a nech si to riešia....určite ťa nevyradia pretože ty si tam ísť chcela ale oni nemajú čas na teba takže to s tebou nemá nič spoločné

cookie29
19. jún 2024

@majamat Ja rozumiem, ale uhanat cloveka na dovolenke nie je mozne. V takom pripade je jednoduchsie kontaktovat spatne UP, vysvetlit situaciu a poziadat o postup, respektive kontakt na konkretneho cloveka.

majamat
19. jún 2024

@cookie29 clovek na dovolenke by mal mat zastupcu. na UP nemusia verit. tam maju urcite bohate skusenosti s ludmi, co s nimi chcu vybabrat.
cize mame tu 2 sposoby ako postupovat a nai jedne z nich nemusi byt efektny. fakt je, ze su na svete rozni ludia a kazdy preferuje neico ine a to sa tyka aj toho ako postupovat. autprka sa rozhodla pre taky postup, mala dovod na to, aby takot reagovala, preco ju hned za to odsudzovat. je vcelku aj divne, ak niekto kontaktuje UP koli zamestnancovi a potom potencialnemu zamestnancovi sa nema kto venovat.

autor
19. jún 2024

@majamat Najdivnejsie bolo, ze inzerat si vyhodili do systemu den pred tym, ako som ich kontaktovala a ked som ich kontaktovala, zrazu nebol nikto k dispozicii, co mi nepride v poriadku.
Kazdopadne to dopadlo dobre, predlozila som kazdy jeden dokaz o tom, ze som sa o kontakt pokusala a uznali mi to, ze chyba nenastala na mojej strane, lebo som spolupracovala. Pevne verim, ze danu firmu stiahnu z inzercie a preveria si ich.

majamat
19. jún 2024

to je veru divne.

elevuele
19. jún 2024

Ja som zažila na úrade prace tiez takuto cielenú vyradovačku. Zavolali si nás tam asi 25 mladých ľudí. Brali si ich postupne a každému povedali o čo ide. Bola to práca za minimálnu mzdu, nejaké administratívne hlúposti, žiadne vedomosti neboli nutne, mohol to robiť hocikto. Asi po polovici ľudí vyšla von pani, že nemáme všetci odmietať, lebo nás vyradia 😅 praca mala začať od septembra, keď som povedala, že ja sa chystám od septembra študovať na vysoku do čr a mohla by som robiť 2 týždne, tak pani ma vysmiala, že ako to viem, že ešte ani neboli prijímačky, že ma tam aj tak neprijmú, že tam neprijmú len tak kde koho🤣🤣 a to ešte tá pani z firmy chcela zaškrtnúť, že ma nechcú, ale pani z úradu povedala, že som to odmietla, tak som si musela zaplatiť ten jeden mesiac zdravotne 🤣🤣

autor
19. jún 2024

@elevuele Preto som velmi dufala, ze moja pani na urade bude mat pre to pochopenie, lebo o ucelovom vyradovani som uz pocula aj ja. Co mi pride vtipne je tvoj pripad, lebo nemam pocit, ze by si nieco odmietla, len si ich varovala, ze ak ti vyjde prihlaska, ides studovat, co bol podla mna korektny pristup.