Nespokojný šéf a práca v IT

23. mar 2023

Ahojte.. som nestastna v aktuálnej práci pretože robim kazdy deň 10-11hodin a dve hodiny cestujem domov. Sef sa uráža že idem domov o 17tej, keď som v práci od 7:10… vedia že dochadzam tak daleko, bývanie si bližšie hľadať nechcem. Homeoffice mám len 1x tyzdenne, pritom na pohovore bolo po dohode s nadriadeným (ten to nastavil takto).. Zial nedarí sa mi najst si lepsiu pracu. Pracujem v IT. Pozicie ktore su pre mna zaujimave vyzaduju napr VŠ ktorú si ešte len externe robim. Viem po anglicky B2, prax nemam 10rocnu ale rýchlo sa ucim, myslim si o sebe že som veľmi sikovna. Máte pre mna nejake rady prosim? 😏

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminkadeticiek
23. mar 2023

Dam ti radu cim skor odist od takehoto sefa.Takto vo firmach na urovni nechodi a vzdy ma mrzi ked su takyto ludia v riadiacich poziciach.

autor
23. mar 2023

@maminkadeticiek on je inak v pohode, ale najradsej by bol keby sme všetci pracovali cele dni a vlastný zivot siel uplne mimo.

colsami
23. mar 2023

Ak si nespokojna s pracou a podmienkami okolo tej konkretnej prace:
a) ak mas moznost nejakej lepsej prace, odid a chod do lepsieho
b) ak nemas moznost lepsej prace, vyziadaj si rozhovor s nadriadenym ze Ti to nevyhovuje, padne argumenty preco, navrhy ako inak navrhujes lepsie a schodne aj prenho... a nech najdete lepsi kompromis vo fungovani
c) ak sa s nim nedohodnes a pracu menit i tak nechces alebo nemas na nejaku lepsiu pracu kvalifikaciu, jedine vydrzat kym si dorobis skolu/kurzy a mozes prestupit na nejaku lepsiu poziciu pripadne si najst lepsiu pracu

stanulienkat
23. mar 2023

Oficialnu pracovnu dobu mas aku? Toto je masaker.

maminkadeticiek
23. mar 2023

Ale to sa velmi mylis.To nie je v pohode.On nie je tvoj kamos,s ktorym si chodis zacvicit,aby to ze je v pohode hralo jedinu rolu.On je hlavne clovek v riadiacej pozicii a toto by nadriadeny robit absolutne nemal.On je najvyssi sef vo firme alebo si sucastou nejakej korporacie a ma sefou aj on nad sebou?

autor
23. mar 2023

@stanulienkat 8hodin denne

domireb
23. mar 2023

Výplatu máš dúfam aspoň 2k za toto. Inak to celé nie je v poriadku.

autor
23. mar 2023

@maminkadeticiek korporat, ma ešte šéfov nad sebou

micicka
23. mar 2023

Co to znamena, ze sef sa uraza? Priamo ti povie, ze ides velmi skoro domov? Treba mu povedat, ze si tam uz od 7:00. Pracovny cas mas 8,5 hod, tak sa po odpracovani zdvihnem a hotovo. Sem tam zostat dlhsie nevidim problem. Ale kazdy den, ro uz problem podla mna je. Nie som typ, ktory odratava minuty, ked treba zostanem dlhsie, ked treba vratim sa do prace napr ked vydzvihnem deti. Ale kazdy den 10-11 hodin, urcite nie. Treba to zacat takto robit a sef si zvykne. Ak nie, treba si hladat novu pracu.

maminkadeticiek
23. mar 2023

Joooj,tak to je riesenie jasne.Treba riesit slusne a na urovni so sefmi nad nim.Nie je normalne,ze nizsi manazer nema sposoby,ale stava sa to.Treba otvorit temu s vedenim vyssie.Nemyslim si,ze ho za takuto sikanu pochvalia.Naozaj to tak uz v dnesnej dobe vo firmach na urovni nechodi ze drzis hubu a krok.O vsetkom sa da slusne a na urovni hovorit.

autor
23. mar 2023

@micicka Ano, povie že prečo idem tak skoro domov. Ohradim sa na to, ze som v práci napríklad od 7:30/8 a odrobila som 9hodín. Kazdy deň robim dlhsie. A ma potom zvlastne reci ohľadne toho.

autor
23. mar 2023

@domireb 2200€ brutto

cubo2
23. mar 2023

Akoto, ze sa ti nedari najst lepsiu pracu?

micicka
23. mar 2023

A nadcasy preplacaju, alebo si ich vies vycerpat? Treba sa asi len obrnit a jednoducho si jeho reakcie nevsimat. Ale asi nie si ten typ.

kingstonka
23. mar 2023

... ostatní kolegovia chodia ráno o ktorej do prace? U nás sú také poznámky na niekoho kto odchádza skôr, len ti co to utrusia, si neuvedomujú,že ten co odchádza, chodí ráno o 6h a ten co ma pocit, že je v práci najdlhšie prišiel o 8-9h. 🙂.. nakoniec odpracuju rovnako

januska12323
23. mar 2023

Čiže dve hodiny robíš denne zadarmo?

domireb
23. mar 2023

No počkaj. Ty máš 40 hod fond a robíš 50 hod, začneš o 7, koncíš o 5 a šéf ti povie, kam ideš tak skoro. Kedže cestuješ domov 2 hodiny, tak asi aj tam cestuješ 2 hod, tzn že vlastne prídeš o 19 domov,osprchuješ,naješ a ideš spať, aby si niekedy po 4 ráno vstala a šla do práce? Dobre tomu rozumiem?
Máte pravovnú dobu pevnú,napr. od 8,9 či môzeš začat kefykoľvek medzi 7-9 ?

autor
23. mar 2023

@domireb Ano presne tak. Vstavam ako kedy, podľa toho kedy chcem prist do prace. A pracovnú dobu mám tak ako pises medzi 7-9 a minimálne do 15

baboobchod
23. mar 2023

1. 2200 EUR v hrubom v korporáte v BA je celkom ok
2. Máte pružnú pracovnú dobu? Nefunguje spoločnosť/vaše oddelenie tak, že o 7:00 tam nie je ani noha, ale do 17:00 ťa kolegovia potrebujú? Skúšam prísť na to, prečo šéfovi tvoja dochádzka vadí, či je to objektívne, alebo subjektívne z jeho strany.
3. podmienku VS pri IT pozíciách na Profesii nerieš a posielaj CV aj tak. Prax je viac ako titul.

domireb
23. mar 2023

Aha. Takže koniec medzi 15-17, a aj tak zle, ak po 17 ideš. Mne z toho vychádza, že šéf nemá život, preto ho nemajú mať ani podriadení a celé to nie je v poriadku, ani za 2brutto. Nerobila by som to. Ak už aj, tak by som si prenajala izbu a tie 4 noci prespala v tom meste, ak sa nechcem sťahovať. Nezdá sa mi, čo to má byť za korporát, keď sú v ňom také sedlácke praktiky, s týmto som sa ešte nestretla, ak sa robilo 10 hod, tak jedine,že bol nariadený nadčas,inak tam nikto nemal čo dlhšie sedieť každý boží deň.
Tebe na tomto celom prekáža len to, že šéf ti vytýka, že odchádzaš skoro?

domireb
23. mar 2023

@baboobchod k 2. bodu, ak by aj, že príde o 7 a chce ísť o 15, pričom kolegovia potrebujú, tak ok, tomu porozumiem, ale podľa všetkého, všetci by mali končiť max po 17.30 na oddelení a aj to je akože skoro? Nejde mi to do hlavy

salamistka
23. mar 2023

U nás podobne, mala som pracovnú dobu, keď som prišla do práce o 6.30 hod, ešte pred otvorením pracoviska (dalo sa kľudnejšie pracovať, lebo nechodili klienti), ostatní prišli na 8.00...ja som chodila domov o 16.00 hod. (medzitým hodinová prestávka)...no teraz mi to zrušili, že musím byť ako ostatní do 17.00 v práci, ale chodím aj tak skôr do práce, kvôli parkovaniu a aby som stíhala...no ale nemám ani polku z toho na výplatu čo autorka v hrubom....premýšľam, že to nemá význam

milanpetras
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elevated
24. mar 2023

Nepracujes vo firme s nazvom konciacim na ....ex?

domi235
27. mar 2023

Chces pokracovat v IT alebo chces nieco ine robit ?