Nepretržitá prevádzka - oddych po nočnej

23. mar 2024

Robím nepravidelne 12tky,8ky,ranné,poobedné,nočné.Neviem nikde nájsť ako je to s odpočinkom po nočnej,koľko hodín je nárok na oddych.Po nočnej 12 tke mám deň voľno a hneď dennú 12tku,8ku,nočnú vždy 12.Citim,že ten deň mi nestačí,bývam strašne unavená.Pridem o 8mej ráno domov,mám problém zaspať,ak tak na 2-3 hodiny.A tá jedna noc mi nestačí,mám zas problém vstať na rannú.Nie som si istá,ale asi sa to tak môže rozvrhnúť?

slovenka753
23. mar 2024

Medzi smenami je minimálny odpočinok 12 hodín. Sú tak ešte nejaké obmedzenia vramci týždňa / mesiaca. Baby ma isto doplnia

janai1
23. mar 2024

Ti nestačí 24 hodín medzi zmenami?

niekto2hy
23. mar 2024

Pokial ti nevyhovuje,zmen pracu.

maciatkolulu
23. mar 2024

Zjavne môžu,keď máš pocit,že nevládzem,daj výpoveď a pri najbližšej návšteve pohotovosti a tendencií nadávať,že čo sa tam deje,prečo sa čaká,sa zamysli...

autor
23. mar 2024

@janai1 mám 12hodin medzi,po nočnej 24,niekedy 12.Kazdy v okolí aspoň čo sa porovnávame,majú po nočných 2 dni.Napr.denna,nočná,2 dni voľno a zas dokola.U nás je to nepravidelne a viem to tak 4 dní dopredu.
@niekto2hy nie že nevyhovuje,pýtam sa ako to funguje inde
@maciatkolulu ako nechápem čo splietas o pohotovosti??

niekto2hy
23. mar 2024

Mal som 2denne,2nocne 12h,3,5dna volno a radsej som zmenil pracu.

niekto2hy
23. mar 2024

V praci sme sa drzali kalendara> https://www.smenar.cz/?smn=dvanact:4y-b

janai1
23. mar 2024

Tak neviem čo chceš počuť okrem toho, že máš zmeniť prácu, evidentne nezvládaš nočné. Takých ľudí je veľa, jednoducho robia iba denné

autor
23. mar 2024

@janai1 prečítaj si,prosím ťa,na čo konkrétne som sa pýtala.Nie,či mi nestačí 24 hod ani či mám dať výpoveď.Ak nemáš čo k veci,nemusíš sa tu rozčuľovať.

janai1
23. mar 2024

Ja sa nerozčuľujem, si mi srdečne ukradnutá, rovnako ako všetci anonymovia na internete.

Veď si precitaj Zákonník práce, nájdeš tam odpoveď na to, či stačí 24 hodín medzi zmenami.