Nepodpíšu mi výpoveď

12. júl 2024

Dobrý deň prosím Vás viete mi poradiť. V práci mi povedali, že mi nepodpíšu výpoveď iba s výpovednou lehotou jeden mesiac. Čomu ja rozumiem a podpísala som to v zmluve. Avšak dostala som výbornú ponuku práce kde môžem nastúpiť 1.8. Potrebovala by som radu ako postupovať. ĎAkujem vopred

babovka2321
12. júl 2024

Skusala si sa dohodnut v novej praci na neskorsom nastupe?

autor
12. júl 2024

@babovka2321 skúšala potrebujú od 1.8. prosím neviete mi poradiť ?

miskajerry
12. júl 2024

s tým sa nedá nič robiť

zena666
12. júl 2024

Dovolenka, neplatené voľno.

autor
12. júl 2024

čo sa stane ak neprídem do práce ?

katarinaba
12. júl 2024

no mas dve moznosti - bud dodrzis vypovednu lehotu, alebo nedodrzis. Ked odhliadneme od nejakeho moralneho hladiska, tak ti z toho moze hrozit max, ze ti siahnu na mesacny plat, pokial to mas v zmluve. Inak ti daju absenciu. Pripadne, ak si naozaj nenahraditelny clovek, kvoli ktoremu by museli zastavit vyrobu a prisli by o zisky, tak mozu ta zalovat za usly zisk. Ale na rovinu - pochybujem, ze by im to stalo za to.
Uz sa musis rozhodnut - byt fer a prist o vybornu ponuku, alebo hladiet na svoje potreby, svoj zivot, svoje tuzby a nadrzovku neprist do prace.

pukina
12. júl 2024

Ja som mala podobnu situaciu, nakoniec sme sa dohodli v novej praci, ze mi na mesiac, ktory sa mi prekryval, dali zmluvu na dohodu a chodila som sa na pol dna kazdy den zaucat. Ale v tej starej praci som robila z domu, takze sa to dalo vymysliet.

valiant
12. júl 2024

Sucasne mozes mat aj dve TPP zmluvy. V starej si zobrer dovolenku, neplatene volno. Inak sa to neda.
Ako zamestnanec mas svoje povinnosti voci staremu zamestnavatelovi a aposobis problem ak odides a oni nemaju nahradu. Zakon chrani aj zamestnavatela.

zuzanka.zuzu
12. júl 2024

@zena666 @valiant neplatené voľno jej neschvália ak jej nechcú podpísať ani odchod 😀

autor
12. júl 2024

@katarinaba ďakuje za V8š čas a radu ak sa smiem ešte spýtať... čo znamená absencia ? ja som rozhodnutá ja idem do novej práce ale neviem ako to ukončiť v starej. mám dávať výpoveď alebo len proste neprísť ? čo ak neprídem ? automaticky tým dňom ma vyhodia ?

zuzanka.zuzu
12. júl 2024

nie, nič sa automaticky nedeje, výpoveď určite napíš a modli sa aby ťa nežalovali za ušlý zisk

zena666
12. júl 2024

@zuzanka.zuzu ani mne neschvalili ale pochopili ked ma prihlasil novy zamestnavatel 😉

zuzanka.zuzu
12. júl 2024

@zena666 pochopia aj títo, otázne je čo s tým urobia, fyzicky ju tam neprinútia prísť, ale páky aby to finančne pocítila veru majú

katarinaba
12. júl 2024

absencia znamena, ze si neprisla do prace a neuviedla si dovod. Pocas absencie ti neplatia poistne, neplynie ti mzda - ale toto mas vykryte novym zamestnanim. Mozu ti napisat do zapoctoveho listu, hodnotenia, ze si absenter, ale toto v novom zamestnani evidentne nepotrebujes, kedze ta prijali.
osobne by som isla na personalne a na rovinu im povedala, ze sa proste musis rozhodnut pre novu pracu a ak maju co i len trochu rozumu, tak ti podpisu dohodu.

autor
12. júl 2024

@zuzanka.zuzu aktorú prosím z tých výpovedí mám napísať ? moc tomu nerozumiem

katarinaba
12. júl 2024

Napis si aj dohodu o ukonceni PP s datumom akym chces skoncit PP. A napis si aj vypoved, kde bude zohladnena vypovedna lehota. Ak nepodpisu dohodu, vypoved prevziat musia. A nasledne sa zariadis. Maj z kazdeho dve vyhotovenia, jedno pre nich, druhe ti potvrdia, ze prevzali a pripadne napisu, ze suhlasia.

autor
12. júl 2024

@katarinaba ďakujem.môžem sa prosím spýtať ? čo mám napísať na uvedené miesto prosím ? keďže sme sa nedohodli na výpovednej ?,
" Môj pracovný pomer založený uvedenou pracovnou zmluvou sa tak skončí uplynutím ...............................výpovednej doby. Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca."
neviem náájsť žiadnu výpoveď kde nie je napísaná výpovedná doba. Prevezmú výpoveď a kedy mi ukončia pracovný pomer ? môžem do novej práce nastúpiť 1.8?

lonely66
12. júl 2024

autorka, napíš si žiadosť o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 31.7. a skús pekne požiadať, aby ťa pustili. ak nemáš veľmi zodpovednú prácu alebo v zmluve zakotvené nejaké pokuty apod., tak prípadne, ak ti nepodpíšu dohodu, tak jednoducho do "starej" práce už neprídeš. nie je to príjemné a vôbec nie ideálne ukončenie PP, ale bohužiaľ. niekedy príde príležitosť, kedy nemáš na výber. ale normálny zamestnávateľ by toto pochopil. nikto nechce zamestnanca zbytočne dlhšie, keď o ňom vie, že si hľadá inú prácu. len hlupák robí prieky.

vintage_woman
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
12. júl 2024

@zuzanka.zuzu, pochybujem, že majú. Na to, aby ju mohli žalovať za ušlý zisk musí byť táto klauzula aj (správne) zadefinovaná v pracovnej zmluve a také zmluvy sú náramne zriedkavé. Je oveľa pravdepodobnejšie, že jej jednoducho na hulváta nedajú poslednú výplatu a Čierny Peter ostane v jej ruke. Ak jej to riziko za to stojí, tak by som to kľudne tak spravila (máme začiatok júla, zamestnávateľ nestojí zo dňa na deň bez zamestnanca a jeho neochota sa dohodnúť skôr ukazuje na nadšenu buzeráciu, "lebo moze")

katarinaba
12. júl 2024

podla toho, aku mas vypovednu lehotu - podla doby trvania PP. Lehota bude plynut od 1.8., cize PP konci poslednym dvom vypovednej lehoty.

autor
12. júl 2024

@vroni čiže ak neprídem po mojej dovolenke
T. J. 22.7 do prace kedy mi ukoncia pracovný pomer?
Dakujem vam krásne za rady všetkým
@katarinaba

1mina
12. júl 2024

@valiant toto ma.zaujalo, je mozne mat sucastne dve tpp zmluvy ? Myslela som ze nie ... Bez toho aby to povolil prvy zamestnavatel naor ?

modrykolibrik
12. júl 2024

Nemozes mat 2 TPP. Mozes mat max dohodu. A mimo to ak neprides do prace dostanes paragraf a ten sa stebou taha uz cely zivot a za to ti to ozaj nestoji

zmrzlinka2021
12. júl 2024

Ak ťa chcú do novej práci, tak mesiac počkajú

katarinaba
12. júl 2024

To ta nemusi trapit, clovek moze mat viac pracovnych pomerov sucastne. Kedy ukoncia, vtedy ukoncia, uvidis, ked ti poslu papiere z personalneho.

katarinaba
12. júl 2024

@1mina kludne mozes mat. V zakonniku prace sa hovori aj o tom, ze niekedy je potrebne povolenie od zamtela na vykonavanie rovnakeho druhu prace, co by mohlo mat konkurencny charakter, ale pokial si napr. v jednom zamestnani predavacka a v druhom robis za pasom vo fabrike, tak mozes bez toho, aby si zamtelovi co i len nieco spomenula.

lonely66
12. júl 2024

@modrykolibrik prečo by nemohla? môže ich mať aj 3, ak stíha

katarinaba
12. júl 2024

@modrykolibrik uplny nezmysel. Dnes sa zapocty zamtelom neodovzdavaju. Pokial nechce zamtel od predchadzajuceho nejaky posudok, tak sa nikdy nikto nic nedozvie. A mozes mat v pohode viac pracovnych pomerov, nemusi ist o dohody.

daniela1911
12. júl 2024

@1mina súhlas zamestnávateľa musíš mať len ak by šlo o konkurenčnú činnosť, tak isto súbeh zamestnanie a szčo.