Nemám šťastie na prácu

12. nov 2023

Ahojte, mám dvoch chlapcov 5 a 7 rokov majú.
Odkedy menší nastúpil do škôlky som hľadala prácu, keďže mám malé deti tak na jednu smenu. Chcela som v škôlke kde chlapci chodili no nebolo voľné miesto.
Našla som si v hoteli na kuchyni prácu. Začiatky boli ťažké nevedela som sa to naučiť a po čase som išla na ocr deti boli často choré. Prepustili ma pre časté chybanie.
Cez leto som bola doma na up. Od ďalšieho septembra som si našla prácu v susednom meste v škole ako pomocná sila v kuchyni. Popravde nezapadla som tam, boli tam ženy v staršom veku nič mi nepomáhali ohovarali ma za chrbtom plus cestovanie tak som to vzdala.
Teraz od septembra robím v našom meste tiež v škole na kuchyni, no nepáči sa mi tam. Je tam cez 800 deti. Robota je ťažká nič nestíham. Kolegyne by chceli aby som bola samostatna no neviem to ešte sama kedy čo mám robiť treba mi pomôcť. Kolektív je o ničom. Práca ma totálne vyčerpáva nedávam to fyzicky. Neviem čo mám robiť peniaze potrebujem, no kde sa zamestnať?
Hľadám preto iba na kuchyni v škole aby som mala prázdniny tak isto ako deti tým pádom môžem s mojimi chlapcami byť doma a nemusíme lámať hlavu ako to ináč vyriešiť.

stanielka17
12. nov 2023

Niekolko rokov robis viac-menej tu istu pracu a stale sa nevies naucit, ju zvladat samostatne? Neviem, nikdy som
nerobila pomocnu silu v kuchyni, ale hadam to nebude tak narocne na kognitivny rozsah, mozno sa skus viac sustredit na to, co ti hovoria a zapamatat si to?

marsmykkok
12. nov 2023

Akú máš školu? Asistentku učiteľa pre znevýhodnené deti by si robiť nevedela? Alebo ak v škole potom vrátničku, upratovačku? Tá kuchyňa ti zjavne nejde, nie si v tom šikovná.

colsami
12. nov 2023

Co tak investovat do seba trochu (aj casu) a zvysit si kvalifikaciu aby si nebola "odkazana" iba na roboty, ktore sa Ti vlastne vsetky nepacia?
Ake mas vzdelanie resp co si studovala alebo robila pred detmi?

Pomocna sila v kuchyni je jedna z najjednoduchsich, to clovek po tyzdni prace musi zvladat samostatne zakladne ukony....

Idealne miesto neexistuje, niekde budes musiet urobit kompromis, ak si nemozes vyberat co sa tyka roboty...

syslik81
12. nov 2023

vsade v kuchyni to bude rovnake .. takze bud si zvykni kde si a uc sa aby si stihala alebo si hladaj pracu inde ..

marsmykkok
12. nov 2023

@stanielka17 ona je asi proste pomalá a to je problém, dlho krája zemiaky, dlho šúpe cibuľu a tak, robí len tie pomocné práce. A pri stovkách stravníkov treba tempo vysoké.

janinah
12. nov 2023

Asi sa treba nad sebou zamyslieť a niečo s tým robiť...v dobrom ti radím.

hylary
12. nov 2023

Muža máš?

lienka.7
12. nov 2023

Nie každý má na to, aby robil pracu v kuchyni. Je to práca náročná a ťažká, fyzicky. Proste to nestíhaš, nikto nebude robiť za teba.
Inak neviem, nikde si nezapadla, nebude chyba tak trošku náhodou aj v tebe?
Skus potom chyžné a podobne miesta ešte. Snáď upratovanie ti pôjde lepšie ako varenie...
A co takto aspoň pol úväzok v obchode? Nepises odkiaľ si, ale predavačky hľadajú všade.

autor
12. nov 2023

Som vyučená kaderníčka no nevenujem sa tomu. Po strednej som robila operátorku výroby v automobilke ale na smeny.
Po deťoch som chcela prácu na jednu smenu. Preto v kuchyni.

autor
12. nov 2023

@marsmykkok Áno som trochu pomalšia nejde mi všetko tak rýchlo ako ženám čo tam robia už roky. A dajú mi to poriadne pocítiť majú blbé reči. Ale veď nikto múdry z neba nespadol nie.

autor
12. nov 2023

@hylary Mám manžela čo to má s tým spoločné?

autor
12. nov 2023

@lienka.7 Upratovať nechcem a v obchode robiť to by som musela aj víkendy aj cez prázdniny to mi nevyhovuje.

lienka.7
12. nov 2023

@autorka nič v zlom, ale komu niet rady, tomu niet pomoci. A mužíček co??? Toho deti nie sú?

syslik81
12. nov 2023

ako dlho tam si? ak si pomalsia neaky ten mesiac sa im necudujem .. zaucit sa v kuchyni trva cca tyzden 2 .. nik za teba tahat nebude ..obcas pomoct ok ale ak potrebujem pracu a peniaze tak si pohnem a zatnem zuby .. to mas skoslku kuchynu a nie doma ...

januska12323
12. nov 2023

Cez prázdniny sa snáď prestriedate, muž má nárok na dovolenku tak isto ako ty. Popritom denné tábory, normálne tábory, týždeň u kamošky a prázdniny vybavené.
Hľadaj robotu ktorú zvládneš, keď kuchyňu nezvládaš tak sa tam nasilu nepchaj.

marsmykkok
12. nov 2023

autorka Ono vieš, v kuchyni je to ťažko, kuchári potrebujú navariť obed načas, nemôžu sa na teba pozerať s úsmevom a 10:45 dať napríklad restovať cibuľu ako základ pod mäso ak o 11:00 začínajú vydávať obedy. Proste v kuchyni musí byť tempo a ak si pomalšia, nie je to pre teba. Upratovačka by bola lepšia v tom, že tá špinavá podlaha počká, proste ak si pomalšia, skrátiš si prestávku a nik ťa nebude naháňať. Potom v škole ak máš iba učňovku už len vrátnik, ale k tomu sa ťažšie dostáva. Neviem koľko máš rokov, maturitu si dorobiť nechceš? Alebo potom obetovať výhodu práce v škole a skúsiť nejakú sbs, vrátničku, za pulty v hypermarkotoch sa dá zmena dohodnúť a aj inde v obchodoch niekedy, môžeš robiť ranné a poobede sa striedať s nejakým študentom napríklad, čo bude potrebovať len poobedné. Ak v klasickej práci máš 25 dní dovolenky, to málo nie je, hoci to celé prázdniny nepokryje, ale tak deti majú otca, sú aj denné tábory a podobne.

zuzana76
12. nov 2023

Preco nechces upratovat? tam nemusis byt az taka rychla, ale mala by si byt precizna. Mozno si typ clveka, co je detailista a nie zamerany na rychlost. Inak ani kucharky a ani upratovacky nemaju tolko volna, ako ucitelia, kucharky predsa upratuju celu kuchynu v lete.

marca12
12. nov 2023

Nie je chyba len v ostatnych,ale aj v tebe. Nie je mozne,aby v kazdej praci bolo zle. Musis sa zatat a vydrzat. Postupne sa do toho dostanes. Na reci a ohovaranie sa vykasli. Chid do prace s usmevom,zapoj sa do kolektivu,necakaj,co ti daju do ruky. Urcite mate rozdelene prace,chop sa jej poriadne. Mas luxus,ze mozes byt cez prazdniny doma s detmi a to stoji za to,aby si bola vytrvala. Chapem,ze ten kolektiv nemusi byt idealny,nebudeme si klamat. V kuchyni robia vacsinou starsie,jednoduchsie zeny a tie bavia jednoduchsie temy a hlavne klebety,ale na to sa vykasli. Rob si svoju pracu,snaz sa nejako zapadnut

mondolina
12. nov 2023

podľa mňa si lenivá a nechce sa ti robiť 😉

lujza123
12. nov 2023

Autorka prepáč, to vôbec nieje o tom že nemáš šťastie. Iba si vyberáš pracu ktorá nieje pre teba vhodná, nie každý je manuálne zručný a fyzicky zdatný a rýchly. Môžeš vystriedať koľko len chces tých kuchýň nepôjde ti to nikdy
Popracuj na sebe, porozmyslaj v čom si dobrá, co by ta bavilo.
Nad prácou v sociálnej oblasti si nerozmyslala ? Vychovávateľka v družine, opatrovanie starších ľudí, pomocný zdravotný personál.

bimbambim
12. nov 2023

Tak manžel je takisto zákonný rodič vašich detí takže keď ty budeš v práci by sa mal vedieť o nich postarať.V dnešnej dobe nájsť prácu kde budeš mať víkendy sviatky a prázdniny voľné nenájdeš.a keď budeš aj robiť víkendy tak nie každý víkend.ja som dlhé roky robila každý druhý víkend a prežili aj deti ak muž.a to sme robili opačne víkend.ked robil on ja som bola s deťmi doma keď som robila ja víkend tak bol s nimi muž.a robila som aj v kuchyni na salaši tam potrebuješ rýchlosť ( tiež mi chvíľu trvalo kým som na to prišla čo chcú od o mňa) ale prišla som na to.Teraz idem do obchodu s domácimi potrebami Číňania otvárajú tiež to bude zaujímavé keďže predavačku som ešte nerobila.Ale nevyberám si čo príde to beriem .Tiež som vyučený kozmetička ,kaderníčka.Preco sa tomu nechceš venovať? Aspoň kým sú deti malé.vsak to by si bola sama sebe paňou.

autor
12. nov 2023

@syslik81 Teraz or októbra tam robím.

autor
12. nov 2023

@lienka.7 Manžel sa stará tiež, no nemôžem si dovoliť ostať doma bez práce takže musím aj ja pracovať.

autor
12. nov 2023

@januska12323 Toľko dovoleniek nám nedajú aby sme sa prestriedali a tábory vieš aké sú drahé krát dva keďže máme 2 deti. Rodina nula bodov nepomáhajú.

portret7
12. nov 2023

Ze cez prazdniny mi to nevyhovuje😂😂😂😂👌👌👌👌vies, to my ostatne chudery mame pracu taku, ze cez prazdniny si berieme dovolenku a pri detoch sa striedame🤫

sella38
12. nov 2023

Prezradim ti tajomstvo. Kucharka v skole je prevadzkovy pracovnik, ktory nema prazdniny ako deti, ale iba 21 dni dovolenky ako v bille, lidli, ci v banke....

autor
12. nov 2023

@marsmykkok Mám 30 rokov na maturitu už netrúfam veru. Na smeny mi to nevyhovuje keďže manžel robí od rána do večera.

autor
12. nov 2023

@zuzana76 Neviem robiť upratovačku by bolo asi to posledné čo by som skúsila predsa to není dobré ohodnotená práca.

autor
12. nov 2023

@marca12 Ďakujem za povzbudivé slová

mondolina
12. nov 2023

vieš robiť niečo za čo by ťa mali dobre ohodnotiť?