Nedocenenie v práci

raineh
31. jan 2024

Ahojte,

Chcela by som sa spytat na vas nazor. V Marci budem v praci uz 2 roky a stale robim za nastupny plat. Kolegovcom ktorí robia tu istu pracu medzitym uz 2x zvysovali plat a ked som sa ozvala aj ja tak mi sefka povedala ze bud som novacik alebo najnovsie vraj “ nema z coho” z rovnakeho dovodu mi boli odoprete aj rocne bonusy a to som cely cas co som tu dostavala velmi dobry feedback ci uz od sefky alebo ludi/ manazerov z regionov ktore som mala na starosti v ramci prace. Je toto podla vas bezny postup ci mam zacat uvazovat o vypovedi a zmene prace? Pracujem v korporate. Dakujem pekne.

buberova
31. jan 2024

Je to veľmi zvláštny prístup.. jedine že by si dostala vyšší nástupný plat ako mali kolegovci a vlastne teraz ste na rovnako

raineh
autor
31. jan 2024

@buberova toto urcite neni ten pripad kedze sama manazerka v jednom z nasich rozhovorov priznala ze z kolegov mam najnizsi plat.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
31. jan 2024

Kedysi dávno pred x rokmi som z takéhoto dôvodu odišla z prace. Síce mi šéf sľúbil dorovnanie platu vo forme prémií ale čo z toho keď jeden mesiac by mi ich vyplatili a ďalší nie. Stále argumentoval tým ako k tomu prídu kolegyne ktoré sú tam 10r. Vtedy som mu povedala ze robím rovnaké množstvo práce ako kolegyne

summer23456
31. jan 2024

@raineh vieš čo, žiadajú vysvetlenie. Deje sa to bežne. Tiež brat šikovný,pracovitý,zvýšili plat lenivcom a jemu nie,lebo vraj mohli Iva určitému počtu a jemu nevydalo. Až o ďalší rok ku podvysili. Ja zastupujem kolegyňu už pol roka za smiešny príplatok a tiež naposledy som dostala za to 0,00€, tak už má tak naštval a povedala som šéfovi,že koncim so zastupovaním. Určite je vytoceny, ale už som dom sa postavila za seba keďže tiež som za zastup nedostala ani euro a kolegyňa čo robí o polovicu menej odo mňa dostala. Nadriadení nie sú objektívni bohužiaľ. Človek keď je šikovný a robí,tak mu pridajú ..ale Iva prácu navyše,nie plat

barcinka13
31. jan 2024

@raineh hľadala by som inú prácu..u mna to bolo podobne neda sa a keď som dala výpoveď zrazu sa dalo zvýšiť..pokiaľ sa uspokojis s odpoveďou nemáme z čoho a pri ostatných majú je dosť cudne, najmä teda ak si chvalena a sú s tebou spokojní..ja by som určite zmenila prácu

anjelicek26
31. jan 2024

Ja taketo nezrovnalosti nemam rada, bud ti nedali spravny feedback alebo su si jednoducho isty, ze ti to "staci" a neodijdes, tazko povedat... ja som v novej praci este len necely rok a uz som dostala plne bonusy, kolegovia, co su tu par rokov, viem, ze viaceri nedostali nic... robia si svoju pracu, ale fakt vyslovene ani chlp viac, ani minutu navyse, ani ulohu navyse, ziadne nasadenie...

raineh
autor
31. jan 2024

@anjelicek26 myslim, ze feedback bol spravny… najnovsie aj country manager regionu ktory coverujem pred Vianocami zaslal mojej manazerke aj jej manazerovi rozsiahli mail kde dost vysoko vyzdvihoval moj prinos pre firmu. A presne ako vravis toto je aj moj pripad… kolegom ktorí nespravia nic navyse sa plat zvysuje a ja co neustale niekoho zastupujem a robim aj nad ramec pracovnej doby dostanem uz x krat odpoved ze bud “nemam z coho ti dat” alebo ze mam byt trpezliva… ani argumenty o inflacii nezabrali.

anjelicek26
31. jan 2024

@raineh tak bohuzial v takom pripade smer ina praca... mas klud a cas si v klude vybrat nieco, co ta bude bavit a financne vyhovovat... nastastie na vyber je dost, inakovsky firmy nepochopia, ze dobry personal treba aj dobre zaplatit, inak o neho prijdu...

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
31. jan 2024

@raineh a kolegovci co dostali pridane su chlapi? Lebo aj tam moze byt pes zakopany.

raineh
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
raineh
autor
31. jan 2024

@tykat takmer cely tim sme zeny takze myslim ze toto s tym nic nema…

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuskamala1
31. jan 2024

Skus urobit este jedno - zaziadat o zvysenie platu pisomne. Napises preco si myslis,ze by malo byt zvysene, ze este nebolo a pod... a pockaj na vyjadrenie. Ak ani to nie,tak adios..

raineh
autor
31. jan 2024

@stastnamanzelka a vies aj prezradit o aku firmu, pripadne korporat sa jedna ze by som si pozrela ich open jobs? Dakujem 🙂

mamina7070
31. jan 2024

@raineh pisomne by som poziadala nadriadenu o navysenie a uvidela dovody ak by bola negativna odpoved sla by som vyssie a hladala si nieco nove

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tramtada31
31. jan 2024

Byt 2 roky na oddelení v korporate je strašne dlho. Pokial nie je Freeze na pozície, tak zrotuj na vyššiu. Ja po roku som mala zvýšený plat a po 15 mesiacoch som dostala od svojho manaźéra ponuku na transition (čo znamenalo ist aj do noveho vznikajúceho Teamu) a zároveň si iný manažér všimol moju šikovnosť a ochotu a napriek freezu mi na HR vybavil rotáciu k nim, takze som mala dokonca dve možnosti, aj keď som ich aktívne nevyhladavala. Ale je pravda, že v korporate majú badgety, môžu zvýšiť mzdu len par ludom a zvýšia plat len tým, ktorých si potrebuju udržať. Poloz si otázku, či si výkonná ako ostatni a či napr. si bola ochotna aj zobrať nejakú prácu navyse, keď bolo treba

raineh
autor
31. jan 2024

@tramtada31 sice je pravda ze u nas je freeze odkedy som nastupila, ale stale to neni argument aby mi nevedeli zvysit plat… co sa tyka mojho vykonu trackujeme si kazdy svoju pracu a moje percenta su vyssie ako vsetci ostatni z timu… preto tomu nechapem preco mi to sefka robi…aktualne dokonca vypomaham v time kde vypadli styria ludia a sefka ma to tam nasadila docasne lepit…

tiika
31. jan 2024

@raineh keďže šéfka ti vždy zvýšenie platu odmietne, skúsila by som sa písomne obrátiť na HR oddelenie. Napis tam všetko, čo tu.. pripís, ako ta praca baví, chceš pre firmu nadalej pracovať, no rozdiely v platoch ta demotivujú, určite citlivo ale niekde zakomponuj zásadu rovnakého zaobchádzania. Ta sa uplatňuje o.i. v oblasti
výkonu zamestnania a podmienok výkonu práce v zamestnaní vrátane odmeňovania, funkčného postupu v zamestnaní.
Ak vykonávate rovnakú prácu, tak rozdiel v plate nie je opodstatnený (ani z hľadiska dĺžky zamestnania), prihliadnut na to možno počas skúšobnej doby, získania nejakého osvedčenia, absolvovania špeciálneho školenia a pod. inak nie.

Zamestnanec, ktorý sa domnieva, že jeho práva alebo právom chránené záujmy boli dotknuté nedodržaním zásady rovnakého zaobchádzania má právo podať zamestnávateľovi sťažnosť alebo sa domáhať právnej ochrany na súde. Zamestnávateľ je povinný na sťažnosť zamestnanca bez zbytočného odkladu odpovedať, vykonať nápravu, upustiť od takého konania a odstrániť jeho následky.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milanemila
31. jan 2024

@raineh nie nie je to bezny postup, bud nie si az taka schopna ako si myslis, alebo ta beru tak, ze aj tak tam ostanes a budes drzat hubu a krok 🤷🏼‍♀️
2 roky bez zvysenia platu a bonusov by som uz urcite hladala inde.

tiika
31. jan 2024

@stastnamanzelka áno, býva. Ale zas je to o ľuďoch, či sa snažíme obhájiť svoje prava, či sklopime usi. Tiež to v korporate býva o niečo jednoduchšie a tam sa snazia viac dodržiavať zákony.
Ano, autorka napokon nemusí nič dosiahnuť. Ale je rozdiel, či sa o nieco pokúsi slušnou formou, alebo sa stiahne. A je rozdiel, či to urobí za rok jeden človek vo firme, či 10ti.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiika
31. jan 2024

@stastnamanzelka asi rozumiem, čo chceš povedať.
Preto mne veľmi pomáha, keď poznám zákony, svoje práva a slušný a primeraný spôsob, ktorý môžem použiť na ich presadenie. No nechcem sa ani nechať utláčať a odbiť. Nesedi mi byt skratka hrubá, kričať, hádať sa, asi ako vela žien.
Dať výpoveď je podľa mna take radikálne, krajne riešenie, človek si to potrebuje zvážiť. Je Ok porozmýšlať aj nad inými možnosťami, poradiť sa. To autorka robi, čo je veľmi fajn. No potom sa ešte rozhodnut a hlavne urobit to.

barborachors
31. jan 2024

@raineh v korporate sa platy nezvysuju, iba tym po znamosti alebo horolezcom. Ak chces zvýšiť plat, podaj vypoved. Ak ti ani potom nezvýšia, smer nova robota.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiika
31. jan 2024

Áno, ale plat nie je všetko.
@raineh ty si inak v práci spokojná? Alebo by si kvôli vyššiemu platu bola rozhodnutá i odísť?