Nechuť pre prácu

23. sep 2023

Je znak toho, ze vas vase zamestnanie nenaplna a mate si hladat inu pracu to, ze sa vam ju absolutne nechce robit? neviem, ci toto obdobie prejde...v mojej pracovnej oblasti som sa posuvala a zrazu prisiel utlm...nenaplna ma to, co ma postupne tesilo, zrazu nemam chut chodit do tej prace, ani ju vykonavat. Bravam si robotu domov, na vikendy, nemam chut ju vykonavat ani doma, niektori ludia tam sa hraju na dolezitych, cudujem sa, ak nestagnuju...

autor
23. sep 2023

doplnim este, ze je to lahka praca a dobre platena, i tak mam chut odist.

sono2
23. sep 2023

Tak choď do ťažkej práce. Čo ti na to napísať???
Možno to neni ani prácou, ale celkovým pohľadom na život. Baví ťa život? Nemáš depresie?

nikinikiniki8
23. sep 2023

Ťažko povedať musíš to ty cítiť.. Napr. mne by sa tiež nechcelo robiť nejakú nijakú prácu, z ktorej ma len dobre platia ale nemá to žiadny význam :D Robila som v manažmente 5 rokov a teda vždy som bola spokojná, vždy som mala nové ciele bola som motivovaná... Keď som otehotnela začala som sa cítiť strašne zle v práci, ako píšeš nechcelo sa mi tam chodiť, nemala som na to náladu nič... a teda myslela som si, že je to tým že sa mi blíži materská a to potom prejde... neprešlo :D 🙂 som ešte na materskej ale medzitým si budujem už vlastný biznis a viem, že sa do predošlej práce nevrátim 🙂 Neviem koľko máš rokov, čo robíš presne atd... ale neber si čas podla mna tým, že robíš niečo čo nechceš 🙂 držím palce

autor
23. sep 2023

@nikinikiniki8 a preco u teba prisla ta zmena, ak pises, ze si tam mala vzdy nove ciele...ale potom zrazu si pocitila nechut...prislo to tak samo?

autor
23. sep 2023

@sono2 neviem, mozno nechut celkovo, mozno vyhorenie.

nikinikiniki8
23. sep 2023

ano prišlo to samo, možno bolo už 5 rokov vela na mňa.. neviem. a hlavne som dosť mladá a dosť ako mladá som bola na pomerne vysokej pozícii a teda ten vek mi už troška bránil v raste v tejto spoločnosti. Treba podla mna v tomto počúvať pocity a ísť si za svojim "snom" možno alebo ako to nazvať, ak samozrejme niesu extrémne viazana na nutnosť peňazi na tuto pracu, ak ano tak by som ešte vydržala, našetrila si nejake peniaze a riešila to potom.

bublinka1426
23. sep 2023

mozno stereotyp ta ubija? vascina ludi hladi na peniaz alebo ma napada ze mas vyhorenie ale vyhorenie je vacsinou byvava po dlhsej dobe, a ked ludia nie su adekvatne ohodnoteni a robia nadramec prace a stale je to iste. ,,vtedy nemaju zaujem o pracu...

a ty mas dobru placu...akoze neviem ci mas deti ale vacsinou neskor ludia hladia na plat a na to aby zabezpecili deti ak si bezdetna a mas dobry plat a citis sa vyhoreta, mozno treba pre teba zmenu... ked mas deti je zivot insi ako bezdetna, mas slobodnejsie myslienky a chut viac mozno sa ucit nieco nove, kedze neriesis deti a s tym spojene veci..

tak mozno zmena prace?

ndrag
23. sep 2023

S dovolenkami si ako na tom? Mala si aspon 2 tyzdne v kuse? Ak nie, chod, aj keby si ju mala len tak "premarnit" doma. Potom este sabatikal ak ti zamestnavatel nieco take umozni? Psycholog? Ak nic z toho nezaberie, tak by som asi menila pracu. Aj kvoli kolegom, ked pises, ze sa hraju na dolezitych. Mozno ich ta praca iba bavi, mozno aj maju ciele a mozno pri nich sedis plna negativity a musia to cely den pocuvat..

luccija
23. sep 2023

Je čas sa posunúť, keď to robís s nechuťou.Mozno stereotyp?možno potrebuješ tie výzvy a napredovania a teraz to je nudné.Ja mám zase rada stereotyp, keď počujem výzvy, napredovanie, nove skúsenosti, nové projekty tak viem, že nie.
Ak to je len chvíľka výdrž, ak sa nevieš znova nakopnúť tak preč.Pre každého je dôležité niečo iné druhy by zaťal zuby ľahká práca, dobre platená ty vieš čo chces, ale tie pocity niečo ukazujú, ak by si bola spokojná nemáš taky pocit

marca12
23. sep 2023

Aky je tvoj zivot mimo prace? Si v osobnom zivote spokojna? Aj to moze mat vplyv na pracu a hlavne to,ze si ju nosis domov. Musis mat vyvazeny balans medzi pracou a volnom. Vo volnom case sa venovat konickom,oddychu,robit,co ta tesi,sportovat...

bluka2
23. sep 2023

Ja beriem na 3 mesiace sabbatical. Už len ta predstava mi dodáva kopec energie a chuti aj do nudnejsich pracovných úloh

tenerifka
23. sep 2023

@bluka2 a co planujes?.....ak to nie je tajomstvo

autor
23. sep 2023

@bluka2 my asi nemame taku moznost

autor
23. sep 2023

@ndrag negativita prisla z okolia, citim sa negativne, ale snazim sa to nechavat pre seba...psycholog na taketo veci nepomaha, bud zatat zuby, alebo zmenit pracu ...hmmm neviem, co robit...

autor
23. sep 2023

@ndrag 2tyzdne dovolenky som pocas mojej niekolko rocnej prace mala raz, inak beriem den, dva a cez vianoce

autor
23. sep 2023

@marca12 v osobnom zivote sa citim unavena, chora, pridem z prace a jem pred telkou a potom o pol noci idem spat

bublinka1426
23. sep 2023

zivor zmeni uz len dieta ;l
mozno nejde lne o pracovne naplnennie ale mozno aj o ine...

ndrag
23. sep 2023

Zober tu aspon 2 tyzdnovu dovolenku hned ako bude moznost a oddychni si. Nepozeraj v tomto na nikoho, proste chod, treba ti ju ako sol 🙂. Uvidis potom ako sa budes citit a dalej sa zariadis. Mne sa uz v minulosti podarilo skaredo vyhoriet, ostala som vo firme, zmenila som poziciu, ale dalsie 2 roky boli uplne peklo ked som fungovala iba silou vole. Skolit sa v takomto stave do niecoho noveho je strasne. Casom to preslo, ale stale sa neviem dostat do toho nasadenia z pred vyhorenia. A vlastne ani nechcem.

bluka2
23. sep 2023

@tenerifka keďže dcera musí chodiť do školy, tak nič také zaujímavé. Oddych, joga, naučiť sa niečo nové variť, citat knihy a den už aj prešiel 😀

autor
23. sep 2023

@bluka2 a ten cas ti preplatia? Al.je to neplatene volno?

autor
23. sep 2023

@ndrag vezmem si par dni, hned ako to bude mozne a porozmyslam ako sa pohnut...

autor
23. sep 2023

@bublinka1426 ano, aj ked este neplanujem, planujem uz vysadit hak, kedze na plet pomohla a ked sa casom zadari, tak sa zadari a budem rada...

bluka2
23. sep 2023

Ja som si to v práci nastavila tak, že mi každý mesiac posielali 80% platu iba a zvyšok sa šetril na tento sabbatical. Ešte aj nejaký bonus v júni som si nenechala vyplatiť a tiež sa akože šetril. Sabbatical si môžeme vziať, keď sme si nasetrili toľko, aby sa z toho po dobu 3 mesiace až jeden rok dal vyplácať náš plat (musíme počas tej doby dostať 70%-130% bežného platu každý mesiac). Ja som to brala hneď, keď som mala dosť na 70% počas 3 mesiacov 😂

autor
23. sep 2023

@bluka2 to je fakt super benefit