Návrat do práce po RD po 6. rokoch

lady911
18. apr 2022

Ahojte. Mate niektora podobný pripad ako ja? :/
Vratila som sa spat do prace. Po dvoch materských za sebou. Zrazu iny svet. Ludia, praca, ina nalada, nie kazdodenna rutina s detmi. Zrazu sa vsetko zmenilo. Pracujem tretí mesiac a zacina mi pekne hrabať. Som si myslela, ze ked pridem do prace, bude ine. Veru aj je. Len v tom horšom znysle. Zrazu si predstavujem, ako mi bolo pred detmi, sloboda... Sloboda a sloboda. Po práci mam chur utiecť od vsetkeho. Nervózna som. Lezú mi hrozne ma nwrvy deti. Zacinam.mat divne stavy.. Túžim po nejakej zmene. Akoby odísť od všetkého. Od detí. KManžela. Povinnosti. Ked som v práci. Všetko je ok
Ako sa blíži koniec pracovnej doby a mam ist pre deti a vsetky tie povinnosti. Ja neviem. Mam chut utiecť. Nic ma nebavi. Citim sa velmi divno. Dufam. Ze je to len dovasny stav
Lebo taka nervozna ako som teraz. Som asi nokdx nebola. A tie hrozne myslienky. Co mam. Och. Poznate to koektora? Povedzte. Ze zo pominie.

sella38
18. apr 2022

Toto by si mala precitat kazda,ktora tvrdi,ze materska nie je dovolenka a ze chlap je chrapun,ked si povzdychne,ako je zene doma dobre.

Prides do toho, vsetko sa utrasie,ale ano, taka je realita zamestnanej zeny. Zhon.

lady911
autor
18. apr 2022

@sella38 ano. Chlapi sú stale na tom takidto. Aj my sme sa zacali hadat, lebo m pocit, ze je nejako vela na mna toho. Tym, ze on rano chodi skoro a chodi neskoro domov. Vsetko je na mne. Rano skolka. Práca moja. Poobede skolka. Rychlo s nimi von, a večer varit. A kde je este domacnost a upratovanie. A. On mi pvoie. Ze aj on ma toho veľa. Alw ona len jednu starosť. A to je praca. Ja okrem. Toho. Este milión veci v mysli. Som.fakt nejaka deprimovana. Necítim sa po psychickéj stránke ok

kitycat
18. apr 2022

Mate umyvacku? Roboticky vysavac? Pracku? Vie to manzel pouzivat? Nie? Nech sa nauci. Do prace chodite obaja, deti su snad spolocne

siska53
18. apr 2022

@lady911 chapem, ale skus sa s nim dohodnut, ze prosto aspon raz do tyzdna ty pojdes dakam po praci, cvicit, kava .to je jedno..prosto s detmi bude on.

Co v praci, aky ste kolektiv? Tam sa ti neda oddychnut?
Ja som to nastastie mala tak, ked som si nasla v praci kamky, ze ist do prace bolo super a nasledne byt doma s detmi bolo super. Po praci sme skocili na ihrisko, pokecala s ihriskovymi kamoskami..ale mna bavila aj moja praca, takze nez som si nasla kamosky, tak som nestastna nebola ( nastupila som ale.inde ako pred RD).

Ja mavam podobne stavy vtedy, ked sme cely cas zavreti doma, lebo homeoffice nutny, lebo lockdown.. akonahle mozem ist aj do prace, je to ine...

lady911
autor
18. apr 2022

@kitycat juj
O to nejde. On mi pomôže s hocicim v domácnosti. Ale cez týždeň nie je cas. S tym on nema ziaden Problem..okrem varenia.Ja skor hovorim s detmi. Som. Na ne sama. Len sa nahanam. Ale moja otázka je ina
Nie mazel.
Ja mam po príchode do prace sa vrátiť vcase pred 6timi.rokmi
A užívať si slobodu a voľnosť. Kľud. Ziadne starosti

lady911
autor
18. apr 2022

@siska53 ja práveže v práci super. Ja robím v doprave na špedícii. My sme v nasej kancelarii dvaja, co mame deti
Ostatni su to slobodní ludia bez záväzkov, a asi preto mi prepina
Lebo vidím na nich. To. Co som. Zažívala ako ja
Ked skm. Bola slobodná. A chyba mi to. Asi neviem dobre popísať moje pocity. Nevadi. Ale chcela som. Ci nema niekto podobnu skúsenosť.

matovicova
18. apr 2022

@lady911 píšeš, že sú škôlkari.. ako nechcem ťa strašiť, ale ešte nerobíte po večeroch úlohy a neucite sa, prípadne lockdown a home office s uciacimi sa deťmi...
Celé to na teba padá a na vine je tvoj manžel. Čo on ma za prácu, že nemôže ani ísť s deťmi do/zo škôlky? Ja sa ti nedivím, že si psychicky na ty tom zle. Potrebujes vypnúť, choď na víkend s kamoškami, nech sa muž postará 😉

lady911
autor
18. apr 2022

@matovicova ano. Starsi ide od septembra do skoly. A uz teraz mam obavy. Co ma caka. On je servisak veľkých mechanizmov. Vela aj cestuje, ak sa pokazia stroje. Ja som chcela ist s kamoskami na víkend. Jedna ma o dva mesiace svadbu...ma byt rozlúčka so slobodou . Ale pán manzel s tým nesuhlasil. Ze z čoho chcem vypnúť, ze som matka, a s tymto som mala rátať. Akoze fakt v poslednej dobe riesime tsketo divné debaty.

kitycat
18. apr 2022

@lady911 ako tak citam tak s hocicim ti asi nepomaha. Nerob zo seba putku domacu. Ci tvoj manzel do prace neuteka len preto, ze chce mat svoj klud.

A to, ze robi sluzobku a servis to mi len pripomenulo nejaku diskusiu, co si manzel v "sluzobke" odskocil k frajerke 🙈

luccija
18. apr 2022

@lady911 úprimne?nepominie iba si zvykneš.Uz to tak bude stále rýchlo ráno do školy, desiata..učiť sa, večera už pomaly ani nebude kedy ísť s nimi von, lebo učenie ...asi Ti prišlo ľúto, že kolegovia ešte nemajú povinnosti život lazo plážo a ty všetko nalinajkovane.Nieco zmeň...buď sa nesnaž všetko stíhať, alebo mu nechaj deti podvečer doma a choď cvičiť, behať mať čas aj pre seba počas týždňa.Presne pre toto si myslím, že zlaty čas, keď som bola na rodičovskej a mala som veľa času a žiadny stres.

jaroe
18. apr 2022

@lady911 nečudujem sa tvojim pocitom. Plný úväzok je pre matku malých detí masaker. Ja som išla do práce po 3 materských, najmladši mal už 4 roky. Ale len na polovičný úväzok. A bolo to skvelé. Ak máš možnosť, určite odporúčam.

melanta
19. apr 2022

@lady911 píšeš, že problém je iný, nie manžel. Ale tvoj problém je práve ten manžel. Nedovolí ti ísť s kamoškami na víkend na rozlúčku so slobodou, pretože si matka a nevidí dôvod z čoho by si mala potrebovať vypnúť, že si s tým mala počítať. To ako vážne? No máš za muža chmula.

julka828
19. apr 2022

@melanta presne obhajuje ho ale to je ignorant a ten debilny nazor ze z coho by mala oddychovat to ked citam sa mi jezia chlpy

matovicova
19. apr 2022

@lady911 a on je otec, nech sa tiez postara. Na tu rozlúčku chod, lebo budes ľutovať do konca života 🍀

siska53
19. apr 2022

@lady911 chapem, ale to sa da obcas zariadit. Ja som v zmiesanom kolektive ( hlavne vekovo), ale medzi kamoskami mam.len jednu mamicku, ostatni kamosi su bez deti. A kedze si s nimi obcas idem sadnut ( ked korona dovoli), plus ak su nejake teambuildingy, firemne party k mi v tom nebrania nejake okolnosti ( choroba deti), tak idem. Ok, teraz toho bolo pomenej, kedze korona, ale ak sa to vrati do normalu na dlhsiu dobu ( verime), tak sa obnovia aj tieto aktivity. Ak sa vies dohodnt s muzom, dohodni sa hoc aj s nimi a chodte si sadnut ,pokecat. Dobre to padne!!!