Návrat do práce po OČR

11. dec 2023

Dobrý deň . Neviem či už takáto alebo podobná téma je ale rozhodla som sa prečítať si rôzne názory na túto tému . Začnem asi tak že vo firme kde som pracujem dva roky. Keď som nastúpila mladšia dcéra mala dva a pol roka . Vtedy tam pracoval ešte aj manžel na tri zmeny. Ja som išla na jednu . Keď boli deti choré necerpavala som nikdy Očr pretože manželovi sa vždy dala vymeniť zmena . Takže ja som bola na svojej rannej a on išiel na poobednú a tak sme sa vždy prestriedali. Je to malá firma dokopy cca 150 zamestnancov ale ženy robia na inej hale . Nás je dokopy možno cez 20 - 25 . Kolektív je taký že dosť medzi sebou falošný..nepríde jedna ohovárajú ju , nepríde druhá tak riešia zase tu . Ja som skôr taký outsider som samotár mám rada robiť si svoju robotu sama v kľude . Myslím že tým nikomu neubližujem . Proste nevyhľadávam,, kamarátov ani ľudí ,, ..tým pádom ani nikdy neriešim kto chýba kto marodí ..keď to riešia iné nezapajam sa . Od septembra manžel už pracuje v inej firme a už nebola iná možnosť len začať čerpať Očr keď sú chorý. V septembri som mala dva týždne ..návrat do práce bol hrozný...každý bol zduty nasratý urazený žiadna komunikácia pomaly ani o veciach čo sa týkajú roboty . Teraz som bola doma s malou doma od 30.11 a zajtra ma čaká návrat do práce...popravde je mi z toho až zle čo ma čaká..aké reči aké ohováranie. Snažím sa to vždy ignorovať no ale niektoré reči sa nedajú. Aké máte názory na Očr ? Máte kolegyne ktoré túto možnosť využívajú často ? Aj keď to nieje trebárs potrebné ? Ako sa potom k tým ľuďom správate? Je to normálne byť za tieto veci nasratý? Ja podotýkam čerpám a budem čerpať len keď to bude treba . Keď manželovi padne poobedna alebo bude mať moja mama voľno vždy sa to budem snažiť riešiť tak že bude s deťmi muž alebo ona . Ale keď sa nebude dať proste nemám na výber. Len tie návraty do práce sú pre mňa extrémne stresujúce.

autor
11. dec 2023

Ešte podotknem , že robota nieje zlá práca má viacmenej baví , je na jednu zmenu od 6-14,15 a víkendy voľné. A platovo som tiež spokojná. Len s kolektívu mám bruchabôl

lucka_ke
11. dec 2023

obrniť sa proti hlúpym rečiam, čerpáš OČR máš na to právo

zooeynka
11. dec 2023

Vobec neries kecy druhych, nic s tym nespravis, len ich mat u riti

asined88
11. dec 2023

Veď to robíš pre svoje deti, staráš sa o nich počas ich choroby, teda keď ťa veľmi potrebujú. Takže absolútne nemaj žiadne výčitky, že nie si v práci alebo čo. Neviem teda, či to tam máte tak, že potom musia ostatní robiť prácu za teba, ale ani to nie je tvoj problém, ale problém vedenia ako si to zariadi. A čo je to za kolektív? Veď normálna žena - matka to úplne chápe, že dieťa je na prvom mieste.

dagas
11. dec 2023

Ľudia čo majú potrebu vkuse niekoho riešiť sú najhorší. Bola som vo výrobe kde trénerka každého ohovárala s kolegami. Keď niekto neprišiel do roboty už to išlo: joj chudáčik nevládze a podobne..Mala som dosť veľké problémy so žalúdkom prišla som do roboty a hneď bolo vedla mňa počuť: Bolelo ju brušinko a podobné reči...bolo mi na grc vždy keď som išla do roboty lebo každý deň mali na muške niekoho iného a hneď na začiatku smeny kde sme sa všetci stretávali mi tým pokazili celú smenu..keby tam zostanem dlhšie asi by som ich už poslala do paže...našťastie som odišla a bolo to vykúpenie.🫣

autor
11. dec 2023

@asined88 nie nerobí nikto prácu zamna . Na každú prácu je tam niekoľko žien takže to tým nebude . Ono ja som tam ako taká prehadzovacka sú tam ženy ktoré sú tam 5-10 rokov ale vôbec neovládajú každý úkon tam . Ja ovládam každý lebo keď aj niekto niekde vypadne a akurát tam treba viac žien tak vždy prehodí mňa ..nikoho iného len mňa ..a keď raz chcel majster prehodiť z takej štvorky žien čo sú tam najhoršie tak jedna na neho hucala hneď že ona nejde ...a hneď mu povedala nech idem ja 🤦 tak som šla ...manžel hovorí že keď chybám že podľa neho im to vadí preto lebo sa trasú že keď niekto niekde vypadne tak môže sa stať že pôjde niektora z nich lebo prehadzovacka tam nebude ...ale že zároveň možno aj žiarlia že ovládam každý úkon každú robotu a oni nie ..no je to malá firma každý si tam robí čo chce ...nikto nikoho nerešpektuje...žiadne dodrziavanie pravidiel prestávok ničoho...takze ženy sa podľa toho správajú ..veľa mladých žien báb čo tam prišlo pomne tak odišlo lebo nezvládali nátlak tých starších žien