Návrat do práce po materskej

azyze
18. okt 2020

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Do prace sa vraciam po skonceni materskej (na rodicovsku nepojdem - o baby sa nam bude starat babka). Mam viacero otazok. Viem ze si cez urad prace musim vyziadat potvrdenie o ukonceni MD. Mam este nejake povinnosti? V praci som mesiac dopredu dala vediet ze sa vraciam. Po skonceni MD mam narok na nejaky prispevok? Kamoska mi tvrdi ze rodicovsky mozem do 3 rokov dietata poberat aj ked chodim do prace...???

ukulela
18. okt 2020

@azyze potvrdenie o ukončení materskej dáva sociálna poisťovňa. To zanesies na upsvar a požiadas o rodicak. Na tenas nárok aj keď si v praci. Ak si mala materskú, tak do troch rokov poberáš normálne ten vyšší

andrea_ff
18. okt 2020

@azyze ja si myslim, ze kamoska ma pravdu...

azyze
autor
18. okt 2020

@ukulela Dakujem krasne. Myslela som ze ked pracujem uz mi nikto nic "zadarmo" neda 🙂 Tak sa teda vydam na socialku

malebiele
18. okt 2020

@azyze prosim ta a pri nastupe na matersku si dala len papier zamestnavatelovi, ktory to dal na socialnu poistovnu ci si riesila este nieco niekde? Dakujem 🙂

azyze
autor
18. okt 2020

@malebiele uz si to moc nepamatam ale viem ze akonahle som mala tehotensku knizku, tak som zamestnavatelovi oznamila ze som tehotna a predpokladany termin porodu (tehotensku knizku som ofotila a poslala s oznamenim). Ziadost o matersku sa mi zda, ze mi dal gynekolog a ja som ju zaniesla na socialku. Ale nie som si na 100% ista

malebiele
18. okt 2020

@azyze no toto vsetko viem a ja som svoju ziadost o matersku dala zamestnavatelovi a ten ju dava na socialku. Len ma zaujima, ci ja este niekde musim ist, nieco podpisat vybavit alebo tak 🙂

azyze
autor
18. okt 2020

@malebiele uz asi len porodit 😅 Az potom ta budu cakat dalsie papierovacky 😉

malebiele
19. okt 2020

@azyze no to si este musim zistit co vsetko, ale keby si mala nejaky zoznam, pomohla by si mi 😀