Návrat do práce na vyššiu pozíciu a výška mzdy

veronika1402
9. aug 2015

Ahojte baby,vraciam sa do práce po rodičovskej dovolenke,nenastupujem na svoje pôvodné miesto,ale na vyššiu pozíciu,problém je však tom,že zamestnávateľ dáva aktuálne nižšiu nástupnu mzdu,ako mám ja v pôvodnej zmluve,môže mi znížiť mzdu,alebo musím ostať na pôvodnej?Podľa mňa,mám nárok na rovnakú mZdu ako pred rodičovskou,ale nie som si istá,he to niekde v zákone konkrétne napísané??? Ďakujem pekne,

stary_ujco
9. aug 2015

Zmenu mzdy by si musela podpísať. Ale narovinu: ak zamestnávateľ znížil platy tak, že na vyššej pozícii je po niekoľkých rokoch plat nižší ako bol kedysi na pozícii nižšej, tak by som utekal. Lebo jednak je to firma nahovno a jednak pri prvej príležitosti letis ako prvá, lebo berieš najvyšší plat...

veronika1402
autor
9. aug 2015

Nikto iný nemá skúsenosti?:(

anetkaadamko
9. aug 2015

ja ked nastupim po RD....tak mi zoberu celé osobné.......akože na 3 mesiace.........s tym, že mi ho potom vrátia.......ale ešte žiadnej ho nikdy nevrátili.......a pritom budem robiť tu istu robotu ako pred MD.....a povedala by som, že poctivejšie ako predtým.....je to celé svinstvo.......

skoupilka1
9. aug 2015

keďže nastupuješ na novú pracovnú pozíciu, mala by si podpísať dodatok v ktorom bude uvedený názov tvojej pozíce, tiež by táto zmluva mala obsahovať tvoju pracovnú náplň a tiež aj mzdové ohodnotenie. Pravdepodobne pracuješ v súkromnej firme, a keď si pán majiteľ zmyslí, že budeš mať menší plat, tak to aj urobí. Veď predsa je toľko ľudí, ktorí sú ochotní pracovať za oveľa menši plat ako ty, a každý je nahraditeľný a bla bla bla ďalšie kecy a omáčky...(Týmto som sa ťa nechcela dotknúť, myslím to všeobecne a píšem z vlastnej skúsenosti...) Toto je také typické "slovenské" že súkromníci keď sa rozhodnú šetriť tak hneď ako prvé siahnu zamestnancom na platy. Nič s tým žiaľ my - obyčajní ľudia neurobíme. ☹

bodka2014
9. aug 2015

Ja nastupujem po MD s polovičným platom ako pred nástupom, ale iba preto, ze aj pracujem na polovičný úväzok. Po navrate na plný úväzok, dostanem plat ako pred nástupom na MD. A tak by to malo byt, bezdôvodne (ak nepodpíšeš dodatok) nemôže ti znížiť plat.