Návrat do práce a komplikácie

15. dec 2022

Zdravim, so zamestnávateľom som sa dohodla uz davnejsie ze vo veku 2 a pol roka mojho druhorodeneho sa vratim do práce. Začiatkom školského roka som sa informovala ci riaditelka skolky ktorú navstevuje moj starší syn by vedela pripadne vziat aj mladsieho syna, vtedy vravela ze predpoklada ze áno. Kedze mi ostalo v praci kopec nevybranej dovolenky poslala som papiere na personalne ze od januara cerpam dovolenku a v marci sa vraciam, lenže ... Včera mi prisla pisomna odpoved od skolky ze syna neberú, obvolala som vsetky skolky v okoli.. samozrejme neberu... Nemam ziadnu moznost strazenia pre syna, rodina nepomoze.. co robit teraz? Mozem zavolat do firmy aby papiere stiahli a nevraciam sa kym syn nedovrsi 3 roky. Alebo ked je to uz na personalnom nieje cesty spat... Mam este skusit osobne ist za riaditelkou skolky.. skutocne neviem co robit... ☹️☹️
Papiere do prace o cerpani dovolenky posielala aj napriek tomu ze som nemala vyjadrenie od škôlky. Pretoze ma na personalnom upozornila ze minimálne 2 mesiace dopredu musim dat papier do prace aby som mohla zacat dalsie 2 mesiace cerpat dovolenku.... Ahhhhh

mamatroch
15. dec 2022

Ja som sa do prace mala vratit v 3 r. syna, zial, do skolky ho nezobrali, na sukromnu skolku ci opatrovatelku sme nemali a rodina nam nema aka pomoct. Tak som si v praci dohodla neplatene volno, uz mi poslali aj papiere, no potom som sa dozvedela o moznosti pandemickej OCR, tak som papiere o neplatenim volne nepodpisala a informovala ich, ze nastupujem na pandem.OCR.
Tym chcem povedat, ze sa to este da zmenit aj u Teba asi. Lebo ved ked popri RD mozes pracovat, mozes si cerpat i dovolenku alebo aj len jej cast. Len daj normalne ferovo cim skor do prace vediet, ze nemozes nastupit, lebo Ti padli plany so skolkou.

mamatroch
15. dec 2022

Len este rozmyslam, ci Ta pocas cerpania dovolenky nemozu vyhodit 🤔 ...pocas RD nie.

autor
15. dec 2022

@mamatroch Pocas cerpania dovolenky myslim ze mozu

autor
15. dec 2022

@mamatroch zajtra ideme osobne za riaditelkou s manzelom ci skutocne sa stym neda nic robit.. a ak nie...obratom volat na firmu.. moj sef ked som mu oznámila ze som tehotna mi vravel ze ma vyhodi.. pracujem v chemickom priemysle.. cize tehotne tam nesmu byt.. chvala Bohu uz som mala papiere na personalnom
Neviem ako sa zachova ked ma ocaka v praci a zmenia sa jemu uz premyslene plany 😏

petamich
15. dec 2022

sukromna skolka na toho pol roka nie je moznost, chapem, ze je to financne nakladne ale teoreticky rodicovsky prispevok by to mohol pokryt

a podla mna sa to stiahnut da, drzim moc paste!

autor
15. dec 2022

@petamich male mesto cize ani to... Ahhhhh to je situacia.. snad bude sa dat...alebo vycerpat dovolenku a vratit sa spat na rodicak.. alebo co.. porazi ma ☹️ dakujem 🤗