Návrat do práce 1,5 roku - skúsenosti

sweetdreams1
6. jún 2021

Ahojte mamky 🙂 pls, tie ktoré ste sa vrátili do práce skôr, povedzme, keď malo dieťa 1.5 roka, ako spätne hodnotíte toto rozhodnutie? Urobili by ste to tak znova?
S dieťaťom by zostal manžel, neboli by v škôlke !(zatiaľ).
Ďakujem vám!

malva123
6. jún 2021

@sweetdreams1 len nechapem preco chces nechat chlapa doma...vies urcite,ze uprace navari poumyva...alebo budes mat doma druhu sichtu

denda007
6. jún 2021

Môj syn má momentálne rok a pol, a niekedy mám aj nutkanie ísť do práce lebo som bola stále naučená na ľudí. Poviem pravdu chýba mi to. Ale potom si poviem že je malý iba raz, za to že som s ním doma mi platia iba raz, a do práce budem chodiť ešte 30 rokov. Tak ak výslovne nepotrebujete peniaze na živobytie z vašej práce, ostaňte s ním ešte doma. Uvidíte že neobanujete 🙂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_m
6. jún 2021

@malva123 ja mam muza doma, vratila som sa do prace a predstav si, ze nemam doma druhu sichtu, pretoze aj uvari obed, postara sa o maleho, ide s nim von, nakrmi ho...ak treba povysava, umyje riad 🤔 nechapem preco by chlap nemohol ostat doma a vyskusat si matersku "dovolenku" ak chce...@sweetdreams1 ak mas istotu, ze muz zvladne vsetko v domacnosti a okolo dietata a ty chces ist do prace, tak sa vymente...nas syn ma 2r4m a vymenili sme sa...boli sme takto dohodnuti uz od porodu...zatial to nelutujem vobec...mna uz tahalo naspat do prace a medzi ludi

ruzasipova
6. jún 2021

@sweetdreams1 Spatne to hodnotim tak, ze s malou som mala byt viac. Chybala mi. Preto si to s druhym doma viac uzivam a uz sa mi tak nechce do prace, ale teraz chce ist aj muz na matersku.
Ale my sme ju dali do skolky, co malo dopad, ze prestala rozpravat a dost dlho sa potom nanovo rozbiehala.

zuzanockamt
6. jún 2021

@sweetdreams1 nastúpila som, keď malo dieťa 13 mesiacov, manžel je na MD. Neľutujem to

kamagma
6. jún 2021

Ja som sa vratila po 7mesiacoch a nelutujem, muz sa postaral vyborne a uzil si matersku. Dietatu nic nechybalo a urobime to tak aj teraz , kedze obaja robime na zmeny aj tak sme viac doma ako v praci.

zuzka38
6. jún 2021

@sweetdreams1 pri troch deťoch som sa vracala do práce v roku a pol, na čiastočný dva tri dni v týždni a od dvoch rokov fulltime. mne to vyhovovalo, hodnotím to pozitívne, ja som sa mohla realizovať a deti tiež netrpeli. Každý to má inak. Rozhodnúť sa musis sama

ajka0207
6. jún 2021

@sweetdreams1 ja som šla len na polovičný úväzok a teda neľutujem vôbec, dcéra má už štyri roky, máme dobrý vzťah, ja som bola z nonstop starostlivosti o dieťa hrozne vyhorena, takto som sa po práci na ňu tešila a užila si ju. Manžel bol s ňou doma a v pohode sa staral aj o domácnosť

siska53
6. jún 2021

@sweetdreams1 mam dve kamosky, jedna dala dieta v 7.m. do jasiel, dalsia v roku a pol. Obidve pri druhom ostali doma do takmer 3.roku.
Ale..ak vies, ze dieta bude doma a muz sa postara o vsetko tak, ako sa staras ty teraz, tak chod do toho.

Ja som sla, az ked druhe malo 3roky. Ale..ako tu daktore pisali, robim.normalne osmicky a doma ma caka druha sichta.. bohuzial, stale je dovod, preco nemoze.. ale..to uz je o inom..

lienka.7
6. jún 2021

@sweetdreams1 nelutujem, ja som sla naspat do prace po MD.
Zavisi ale od chlapa, ten moj sa o malu staral spolu so mnou od malicka.. kupanie, prebalovanie, papanie... maju spolu uzasny vztah, ja som rada ze nie je to len vecerny chlap co pride z prace a vtedy ho dieta vidi ...
@malva123 tak ten moj aj uvari aj uprace 😁 da oprat pradlo, akurat nesklada, lebo to nevoe podla mojich predstav 🤣🤣🤣 a samozrejme aj podla moznosti ako cez den stiha. A nie, nemam doma ziadnu druhu sichtu. Je to len o dohode a nastaveni doma. A nie kazdy chlap je toho schopny.
@nika_m presne tak 👌👌👌

tenerifka
6. jún 2021

@sweetdreams1 ja som sa tak vratila do prace vzdy po roku, s manzelom sme sa striedali v praci a doma -obidvaja na plny uvazok, plnohodnotne sme obaja fungovali aj v domacnosti a pri detoch. Nelutujem nic, domov sme priniesli dve vyplaty+on rovnako ako ja varil, krmil, umyval dlazku ci polieval zahradu. Deti uz su dospele a su v pohode, rovnako ako my

sweetdreams1
autor
6. jún 2021

@malva123 priznam sa, že tvoja otázka ma zaskočila... Nerobím si ilúzie, že môj muž doma povedie tip-top domácnosť (to tak nemám ani ja teraz)

Ďakujem vám všetkým za odpoveď. Viem, že rozhodnutie je na mne a ja sa teda do práce vrátit chcem z viacerých dôvodov. Ale vždy, keď to poviem red nejakou kamarátkou, je zhrozená. ale ved každá sme iná.

sweetdreams1
autor
6. jún 2021

@denda007 ďakujem, nie je to vyslovene otázka peňazí, a aj preto nad tým toľko rozmýšľam, lebo by som nerada ľutovala.

lila59
6. jún 2021

@sweetdreams1 ja som sa vratila, ked mal maly 11 mesiacov, manzel zostal doma. Su tomu uz dva roky a ani jeden z nas nelutuje. Manzel co to doma porobi (umyvacka, vysavac), hlavne mi slo o to, aby vedel pripravit jedlo malemu a to ovlada skvele. Upratovali sme (akoze na tip top) spolocne aj predtym aj teraz raz tyzdenne, takze no problem. Za mna go for it, ak Ta to urobi spokojnou!