Nastupujem do novej práce. Mám priniesť niečo kolegom?

20. aug 2020

Ahojte, v pondelok nastupujem po materskej a rodičovskej dovolenke do novej práce. Myslíte si, že by bolo vhodné, aby som novým kolegom niečo priniesla? Myslela som, že kávu, alebo bonboniéru, či koláč? Či radšej nie? Ďakujem za názory.

c_est_la_vie
20. aug 2020

Kolac vzdy potesi 🙂

sissy27
20. aug 2020

ja by som to nechala až na nejaký druhý-tretí deň. Prvý deň sa trošku rozhliadneš, možno ani všetkých nestretneš, uvidíš, aké sú tam zvyky, aká káva sa pije, možno je tam nejaký špeci kávovar a netrafíš sa...

fokuska
20. aug 2020

U nas sa zvyklo priniest pocas prveho tyzdna - uplne prvy den su skolenia BOZP a pod., kolegov clovek ani nestretne, druhy den sa uz spozna s timom a v priebehu toho prveho tyzdna sa zvykne doniest bud kolac, alebo nejake cajove pecivo... jeden kolega priniesol prave oravske korbaciky :D po tom sa len tak zaprasilo.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solange7
20. aug 2020

Ja milujem slovo "prískočné" 😀

hradnapani
20. aug 2020

ja som doniesla az po prvej vyplate :D lebo tie prve dni som myslela, ze tam ani nevydrzim, ale potom sa to utriaslo. a vyhoda bola v tom, ze uz som vedela, kto ma co rad, kto je bezlepkovy a podobne.

atika11
20. aug 2020

Baby a aký koláč by ste radili upiecť?Čo by bolo také vhodné? Ďakujem.

kittykat22
20. aug 2020

To pocujem 1x ze sa nieco nosi do novej prace. Nenosila som nikdy a nikdy nepriniesli kolegovia. Rozdiel je ked spolu pracujeme dlhsie a niekto doniesol ovocie alebo kolac, alebo na narodeniny chlebicky. Ale uvitacku 😀 to nie

fokuska
20. aug 2020

@atika11 Ja som zvykla z kysnuteho cesta - pizzove slimaciky a cokoladove rozteky. U mn aje to istota, kysnute viem robit skvele a len sa tak po nich zaprasilo :D Sestra zas zvykla cheescake a co tak rozmyslam, tak uz sme mali v time fakt ze vsetko mozne - kazdy nesie to co vie urobit najlepsie, co mu chuti. Pripadne niektori pozeraju na to aby suroviny neboli prilis drahe a bolo z toho vela kusov.

pininka1
20. aug 2020

Ja som upiekla fajne velky poctivy puncak a riaditelke som odniedla este kavu a slane. Ale kopec ludi nenosi nic, ja si myslim ze je to slusnost, nosim nieco aj ked mam sviatok

ukulela
20. aug 2020

@atika11 Ja napríklad nosím do práce na oslavy medové rezy s takou orechovou posýpkou hore. Svokra mi vždy napecie. Alebo som robila marlenku. Nemusím nič plnkové čo by som zle prenášalo ale niečo také, to čo sa dabdobre nakrájať a chytiť. U nás majú veľký úspech aj pagáče od kolegyne, ktorá robí naozaj výnimočne dobre.

90909
20. aug 2020

Ja to tiež počujem prvýkrát a neviem, ale pôsobí to na mňa trošku vlezlo. A osobne keď si predstavím predchádzajúce zamestnania, tak tá situácia ako sa trepem s plechom na rukách do budovy, kde netuším poriadne kde a s kým budem sedieť, kde tam je kuchynka, možno jedna pre všetkých, možno jedna pre viac oddelení, čo so mnou nič nemajú a nechat to tam, lebo ved asi mi oni najskor poukazuju, co a ako a nebudu sa zaoberat krajanim kolaca, ci?A celkom sa mi zdá, že teraz sa nejak rozmohla móda nosiť všade koláče, aj v situáciách, kde som sa s tým nestretla. Neviem. Ako nemyslím to zle, len občas ma to fakt zarazí, že čo, to sa odkedy robí? Ako v konečnom dôsledku to asi nedopadne zle, buď to vypáli dobre, alebo neutrálne, ale nemyslím, ze toto je nejaký bežný štandard, za ktorý by ma mal niekto prepierat, v zmysle je tu prvý den a ani nič nedoniesla. Neviem. A nosit nieco špeciálne šéfke zas môže pôsobiť malinko vypocitavo, v ociach ostatných.

fokuska
20. aug 2020

@90909 Ja ako som pisala, u nas sa nenosi prvy den, ked este vobec nevies co a ako, ale vacsinou pocas prveho tyzdna - ked si uz trosku spoznas tim, vies kolko ludi tam je, poznas budovu, kuchynku, vidis ake su zvyky. My sme boli velmi dobra partia, novi ludia to citili, ze ako si rozumieme a bud sa opytali ci zvykneme nieco nosit, alebo doniesli sami od seba alebo ked sme si dobre rozumeli, tak jeden kolega zvykol aj podpichnut - ze no, priskocne treba doniest ;) alebo ked ukazoval ludom co kde mame, tak povedal, tuto je stol kde nosime kolace na narodeniny, priskocne a tak - ked donesies, tak ho poloz sem. Ale uz som bola v time kde novi nenosili vobec nic a na narodeniny len niekto obcas priniesol - zalezi aka je tam atmosfera v time, ako si ludia rozumeju.

maja22
20. aug 2020

@90909 ja som do svojej prvej prace nastupila pred 16 rokmi, nic som netusila, az po par dnoch sa ma kolega na drzovku opytal, ze kedy planujem doniest "priskocne"... Este som ani vyplatu nevidela... Tak som sa opytala kolegyne, co tym myslel, vysvetlila mi, ja som napiekla a vsetko bolo ok. A potom som sa tesila, ked mal niekto sviatok, ze si zamaskrtime 😀 Takze nie je to novinka, mali to zabehnute roky...

90909
20. aug 2020

@fokuska
@maja22 aha no tak zas som o niečo múdrejšia 😃 U nás sa nosilo len na sviatky a teda pri odchode, ale ja som vždy čakala, alebo zisťovala, aká je tam atmosféra a zvyky a podľa toho sa zariadila. Ale hneď ten prvý deň mi to príde, také, no dosť nepraktické a zmätočné.

acrobaleno
20. aug 2020

@solange7 A keď odchádzaš tak "odskočné". U nás to tak volajú😂

pininka1
20. aug 2020

@90909 moja mama takto fungovali uz pred 40 rokmi v interhotely ze kazdy kto prisiel novy nieco doniesol a otec na zeleznici to iste. Urcite to nieje novinka. Ja by som skor povedala ze ludia uz vacsinou nastupuju ako take teliatka a ani ich nezaujima aka je politika v praci

danina09
20. aug 2020

@acrobaleno my sme tiez v praci mali taku slecnu ktora si len s jednym clovekom vo firme sadla, sefovi sa podlizovala a ostatni s nou mali problem, takze pocas toho co bola vo firme tak to teda nebolo bohvie co furt nejake napatie a podobne a ked odchadzala tak doniesla kolace, chlebiky, misu so sunkou a tak a my sme len zirali, ze akoze o com? :D

vilma7
20. aug 2020

Ja by som doniesla neskôr,na nejakú poradu alebo inú spoločnú príležitosť

mogaa
20. aug 2020

ja som teda už zamestananá cez 20rokov a aj zamestnaní som vystriedala dosť, ale nikdy som sa nestretla s tým že do novej práce "prískočné".....dokonca v jednej práci som sa stretla aj s tým, že sme si potykali až po skúšobnej dobe😉ved nikto nevie ši v danej práci ostane, prípadne aké sú tam zvyky a ľudia....mne by to pripadalo od nového človeka "vlezlé" ....a teda robila som aj vo firmách kde sme si posedeli v práci aj po robote, teda sa čo to pojedlo aj popilo, ale robila som aj vo firmách kde boli čisto pracovné vzťahy a neoslavovali sa ani narodeniny ani meniny a nenosilo sa nič ani keď človek odchádzal.....

sonnenshein
20. aug 2020

Ja som doniesla cupcakes, mali uspech 🙂

autor
20. aug 2020

Ďakujem za všetky názory a skúsenosti. Rozhodla som sa teda,že v prvý deň neprinesiem nič,lebo mi to príde také divné. Že dobrý deň, ja som ta a ta , tu máte koláče☺️. Poriadne sa tam rozkukam a možno v priebehu týždňa by som niečo doniesla. Bojím sa hlavne toho kolektívu,keďže bude väčší a ja dom predtým pracovala v malom kolektíve. Tak dúfam,že to dobre dopadne.

renoarik
21. aug 2020

ja som nikdy nič do roboty nenosila, mne to zase pride skor pride otravne, ked ma niekto stále dačím ponúka (tiež veľa vecí nemôžem- intolerancia a podobne záležitosti, stále čosi vysvetľovať ma nebaví)... ale ja som sociálny analfabet, mňa si neberte za príklad :D

judar
21. aug 2020

Je to divne prvy den v praci a nevedno kde ako a hlavne skym vedla seba, nevies ani skym budes za dobre a skym zas noze plus este aj to "priskocne" ti v dnesnej dobe pri dnesnom style zivota moze aj dobre zavarit ze ta mozu ostatni brat ako dokonalu vliezku do prdele ....ked uz chces nieco nosit nos to po takom polroku ked sa zabehnes a zistis co za povahy mas okolo seba

engynka
21. aug 2020

Tak zalezi ze co to je za robotu. Pokial je to napr nejaky obchod kde pracuje par ludi tak ok asi prvy tyzden a povedat ze to je priskocne. No ale teda keby taketo nieco urobi u nas v korporate niekto tak je hned tercom ohovarania. Sak do prace ides pracovat nie sa kamaratit, do prace sa nosia skusenosti, napady, nove myslienky, pdhodlanie a nie kolac 🤦🏻‍♀️ Ja som sa s tym teda nestretla nikde a sama by som to nikdy neurobila. Ale teda moje skusenosti su len z korporatov.