Nástupný plat v nadnárodných spoločnostiach v Bratislave

lucik194
22. dec 2014

chcela by som vedieť ako sa momentalne pohybuje nástupný plat v nadnárodných spoločnostiach ako je DELL, IBM, AT&T, HENKEL..... uplne obyčajné pracovné miesto, najnižšia pozícia, s jedným resp. dvomi jazykmi. Viem že pred 5 rokmi to bolo okolo 1000€ mesačne. Zmenili sa niečo k lepšiemu? Ďakujem za odpovede-

maznacik007
22. dec 2014

@lucik194 zmenilo sa to k horsiemu 😉

alaguema
22. dec 2014

záleži od kombinácie jazykov, pokiaľ viem a tiež od CV, aké máš, aj keď ašpiruješ na úplne obyčajné miesto, plat sa pohybuje v závislosti od toho. Kombinácia NJ a AJ je už málo zaujímavá. Väčšinou frčia kombinácie AJ a RJ, ŠJ, FJ, ŠJ, Čínština.

amouramour
22. dec 2014

k horsiemu, pred zopar rokmi to bola pekna suma, teraz bez skusenosti dostanes tak 850-900

mimikas
22. dec 2014

IBM bez skusenosti cca 900e a tak isto aj AT&T a Henkel to iste, ak mas dobre skusenosti tak dostanes viac ale do tej IBM by som isla iba v krajnom pripade

mima4
22. dec 2014

@lucik194
na poziciu monkey v delli a henkli zacinas okolo 850 v hrubom.
Bohuzial,tym ze ide o jednoduchsie prace, beru absolventov, ktorym za cele roky o par eur zdvihnu plat a potom namiesto nich naberu dalsich

lucik194
autor
7. jan 2015

vdaka baby to ste ma ale vobec nepotesili, nakolko pracovna doba je tam od nevidim do nevidim tak som dufala ze aspon plat za tych poslednych 5 rokov sa posunul hore...... no ako vidim isiel este viac dole ako bol..... prax mam aj dva jazyky, len som dufala ze to bude ovela viac ako 1000€...... 😉
uz nikto viac ziadny komentar?

mcyi9zz5
3. jún 2015

Mna vzali na poziciu do IBM - Financial Analyst, ako absolvent Bc. (mam viac ako rocne pracovne skusenosti + anglictina C1), plat brutto mi ponukli 1100 Eur, co sa mi zdalo dost malo tak som to odmietla. Dnes som bola na pohovor v Deloitte - Associate financne modelovanie, ponukany plat 1000 Eur z coho mi padla sanka, pod 1200 som necakala. Takze teraz mozem lutovat... Co sa tyka Swiss Re bola som na pohovoroch ale vybrali niekoho ineho, no pochybujem, ze by to bolo nad 1000 Eur. Este mam absolvovat pohovor v ING, Henkel and Pwc. Mate nejake skusenosti? Cakala som, ze 1000 v cistom nebude problem ale som asi na velkom omyle...

bubinko1506
4. jún 2015

@mcyi9zz5 na takychto poziciach je 1000e v cistom ako nastupny plat dost velka utopia. ja som po troch rokoch mala v cistom 960e. pri takych pracovnych podmienkach uplne smiesne. nastastie uz niekolko mesiacov tam nepracujem 😀

emili31
4. jún 2015

@mcyi9zz5 ked sa ti nepaci chod spat na vychod....

lavinis
4. jún 2015

@lucik194 1000 eur ako nástupný plat nehrozí

lavinis
4. jún 2015

@mcyi9zz5 závisí od skúseností, ale to už musia byť niekoľkoročné, aby ten nástupný plat bol viac ako 1000 eur, pokiaľ nie si ITčkár;)

bubinko1506
4. jún 2015

@mcyi9zz5 na poziciu radoveho zamestnanca je to este super, ked ti ponuknu 1100e v hrubom. tu napln prace by zvladla aj cvicena opicka. vyssi nastupny plat mozes ocakavat len pri vyssich funkciach, napr. team lead

lucik194
autor
4. jún 2015

vdaka baby 🙂

mcyi9zz5
5. jún 2015

ved prave preto sa snazim dostat na pozicie, ktore nie su typu cvicena opicka, napr. ten Deloitte ale ten plat ze 1000 v hrubom, a tu chcu experta na excel a financnu matematiku dost bieda... a inak presne preto su platy take nizke, ze Vam sa zda 1000 v cistom ako nieco nedosiahnutelne. a co sa tyka tych team leadrov je smiesne, ze clovek s viacrocnymi skusenostami nezarobi ani 1500 v cistom. no ale tak robte si dalej za take zobracenky a platte viac za potraviny ako Rakusania, pre mna za mna.

spirit16
5. jún 2015

@mcyi9zz5
takze pocas tych viac nez rocnych skusenosti si zarabala viac nez 1000 E v cistom

moni73
5. jún 2015

@mcyi9zz5 😕

stary_ujco
5. jún 2015

Ako stále hovorí naša personalistka... Mladí si prečítajú na internete, že sa u nás zarába v priemere 2500 a nikto si potom pod 2000 nepýta...

mircalla
5. jún 2015

@lucik194 1200 v hrubom.....na druhy najnizsi band bez nejakej velkej praxe....zmenilo sa to k lepsiemu....akurat je to svinstvo,ze ludia co su tam dlho maju menej, kedze kedysi boli ovela nizsie nastupne. uplne najnizsi band je tisicka

napis mi IP, ak chces

mircalla
5. jún 2015

@lucik194 aj u nas teraz hladame....teda vacsina miest je taken, ale dalo by sa este.jedna sa o sales support pre western europe. normalna pracovna doma. ak vies jazyky urcite mi napis

spirit16
5. jún 2015

@mcyi9zz5
A inak neda mi, ak si o tych, ktorych sa tu nieco pytas, myslis, ze su hlupi pretoze robia za co robia, tak by Ta vobec nemalo zaujimat aky plat sa na nastupne pozicie dava. Pretoze vacsinou vsade je prax taka, ze pokial sa hlasis ako novy zamestnanec, tak mas vacsiu sancu ziskat lepsi plat nez Tvoj kolega.
Chce to vsak jednu podmienku.
Zamestnavatel Ta musi chciet, takze ho Tvoje skusenosti a Ty sama musis presvedcit o tom, ze sa mu oplati dat Ti peniaze, ktore od neho pytas.

mircalla
5. jún 2015

@mcyi9zz5 Tak sup naspat na vychod, dostanes 400 euro a budes sa tesit...aspon bude viac flekov pre domacich...1000 v cistom bez vysky (len ako bc) a bez praxe...haha

mircalla
5. jún 2015

@mcyi9zz5 Tak sup naspat na vychod, dostanes 400 euro a budes sa tesit...aspon bude viac flekov pre domacich...1000 v cistom bez vysky (len ako bc) a bez praxe...haha...v nadnarodnych firmach robim 20 rokov a daco o tom viem...iste, ak mas co ponuknut, dostanes aj 2000, ale podla mna zatial mas len velke ego

bimba01
5. jún 2015

@mircalla ahoj. Predpokladam, ze si personalistka alebo minimalne ako sama pises, uz viac ako 20 rokov pracujes v nadnarodnych spolocnostiach. Musim napisat, ze im nerobis tvojim vyjadrovanim na adresu @mcyi9zz5 dobru reklamu. A este k tomu, ked nie si v anonymite, ale s foto a profilom.

mircalla
5. jún 2015

@bimba01 Myslim, ze moja praca pre tieto firmy nema absolutne nic spolocne s vyjadreniami k osobe, ktora ma nerealne naroky na plat. Dokazuju to aj ostane prispevky....

tortelinka
5. jún 2015

mne sa rozum zastavuje nad dnešnými absolventmi, zlepí za tri soboty titul Bc, vie priemerne po anglicky a myslí si, že v každej firme padnú na zadok 😕

bimba01
5. jún 2015

@mircalla no vidis. Da sa to napisat aj tak, ze ma nerealne naroky na plat. Nemusi sa hned dievcina posielat spat na vychod, aby ostal flek pre domacich. Je to diskriminacia, ktora v takych spolocnostiach miesto nema.

mircalla
5. jún 2015

@bimba01 A nie, nie som personalistka, ale tieto nastupne platy su dokonca aj zverejnovane....
Dievcina dostane taku odpoved, aku si zasluzi - podla mna jej chybaju 2 veci - skromnost a pokora...My sme zacinali s nastupnymi platmi, na ktorymi by sa tu vacsina zasmiala....po rokoch sa konecne clovek niekam dopracuje....a pomaly si slecna bez praxe a titulu pyta takmer tolko....ak sa nemylim, to je cez 1300 v hrubom

wendy62
5. jún 2015

U nas na nizko odborne pozicie davaju 800-1000 - take kde staci vediet dobre excel, access, 2 jazyky. Su k tomu aj odmeny 2x rocne, ale vzdy sa najde nejaky dovod, preco ich nevyplatia v plnej vyske, malo by to byt 50% mesacneho platu a vacsinou je to 20%. Obcas niekomu zvysia plat a potom ked pride prepustanie, tak taki ludia letia ako prvi. O tieto miesta je velky zaujem a zaucanie je kratke, takze tam si mozu dovolit nizsi plat a drahsich ci nespokojnych zamestnancov radsej rychlo nahradit. Vyssi plat v BA nie je problem ziskat, ak vies nieco naviac a firma ta potrebuje ako odbornicku. No pre sikovnych sa tu viac oplati robit v mensich firmach, tam vedia viac ocenit prinos jednotlivca pre firmu.

amouramour
5. jún 2015

@mcyi9zz5 no prepac, ale v podstate mas len rocne skusenosti...ako neviem co by si chcela, takych ako ty a este skromnejsich je xy...neviem preco mladi chcu vsetko od zaciatku, skus troska zamakat a ak si schopna vysledok sa dostavi a aj ten plat pojde hore

mircalla
6. jún 2015

@bimba01 Tu vobec nejde o diskriminaciu - moj sef je tiez z vychodu....ale prekvapuje ma, ze sa nepozastavujes nad tonom tejto slecny: mlada a drza - robte si za take zobracenky a platte za potraviny ako rakusania.....
Prepac, to je v pohode? Slecna zatial ukazala velke h...o, a chcela by nastupny plat cez 1300 v hrubom....
Taku anglictinu ako ma ona ma kazdy, kto sa na taku poziciu hlasi - ako minimum. Kazdy druhy ma dalsi jazyk....Ma rocne skusenosti (ani nevieme kde), ziadny druhy jazyk, ziadny titul.....Ak to porovnam s mojou ex kolegynou, ktore je team leader, ma 26 rokov, ale takmer 5 rokov odpracovanych, 2 vysky - pravo a psychologiu, 3 jazyky... a plat daco cez tych 1300 v hrubom....Kde je ona v porovnani s nou?
moj ton ta zaraza, ale jej urazlive poznamky nie....Nema to nic s diskriminaciou, ale touto konkretnou osobou. Tak nech sa paci, nech ide bud naspat domov alebo do zahranicia, nemusi v tychto firmach vobec stracat cas....Da sa prist aj na pekny plat, ale treba daco najprv dokazat...