Nástup z PN do práce v tehotenstve

28. dec 2023

Ahojte, od začiatku tehotenstva som PN momentálne som 9+6
Po novom roku by som chcela nastúpiť do práce . PN som skrz toho že tam máme ťažké veci a atď a prvý trimester sa bojím robiť . Keď že mám hematóm . No pred tým ako som išla PN som oznámila zamestnavatelovi že chcem úpravu pracovnej náplne. No rozhodnutie mi do teraz nedal asi skrz PN.
Personalistika mi ale medzi rečou povedala že mám byť doma PN do konca lebo mi nevedia dať inú prácu . No ale čo všade čítam nie je to môj problém ale problém zamestnávatela . Pokiaľ viem, ak nemá pre mňa inú prácu má ma poslať domov s náhradou mzdy. Čo je teda platené viac ako PN. Takže sa vrátim po novom roku . A mám teda vyžadovať nejak zmenu pracovnej náplne? Aj keď mi inú dať nevedia ?

autor
28. dec 2023

Podotýkam že som kuchárka,a nemienim sa nadrapovat ,keď že mi kolegovia vždy dávali aj ich prácu. Stačí keď odmietnem ťažkú prácu ? Môžu mi niečo ?

lenicka999
28. dec 2023

Máš pravdu, keď nemajú pre teba inú pracú musia ťa poslať domov s náhradou mzdy. A to sa im nechce. Nenechaj sa odbit, to by sa im páčilo keby si ostala na PN, že?

zmrzlinka2021
28. dec 2023

Ved ak si kucharka, tak nech tazke hrnce riesia kolegovia. Vsetko ostatne mozes robit.

autor
28. dec 2023

@lenicka999 veď áno už mi kolega povedal že si mám pobaliť veci 😆 a som povedala že ja sa vrátim a on že a načo ? . No nemienim ostať doma PN 400€ keď mám plat 950€ však za tie zvyšné peniaze si môžem kúpiť všetko pre bábätko . A keby fakt nemajú čo dať a domov má poslať nepošlú tak ja si kľudne v kuchyni 8hodin odsedim. Pomiešam v kotly jedlo . Ale naťahovať sa určite nebudem . A už vidím ako mi budú robiť zle . Lebo sú psycho

autor
28. dec 2023

@zmrzlinka2021 kolegovia na mne nechavali všetko. Nie len varenie ( nosenie tovaru(3poschodia) pešo. Dvyhat hrnce takže ako sviňa . Pomie 30kg vedrá nosiť 3poschodia dole . A nerobila som to sama ale ďalšia 50r žena . Kolegovia sa na nás vysrali vždy . A nič im nemôžem

zmrzlinka2021
28. dec 2023

Autorka,

ale toto musí riešiť vedúca/vedúci kuchyne. Proste on rozdeluje prácu, rieši chod celej kuchyne.

Proste odmietni robit takuto prácu.

Je mi však luto, ze mas také smutné pracovné prostredie. Práca by malo byť miesto, kde sa citis dobre.

floki1994
28. dec 2023

Kiezby bolo viac zien ako ty💪 nenechah sa odbit ..mas narok na nahradu mzdy, pohroz im aj inspektoratom prace ked tak...preco by si mala prist o polku vyplaty len preto ze si tam nevefia urobit poriadky

lenicka999
28. dec 2023

Predpoklám že všetko máš aj od doktora napísané že nemožeš dvíhať ťažké atď. Tak by som ešte raz kontaktovalo personálne, možno asi aj by bolo lepšie písomne emailom aby si to mala ako dôkaz a zopakovala že PN od doktora nemáš od datumu tohoto prideš do práce a že možeš robiť len práce xyz a že nech ti dajú vedieť tvoju náplň práce. Zárovň dopísať že ak ti takútu prácu nemôžu ponúknuť podľa paragrafu toho a toho máš nárok na náhradu mzdy.

sense
28. dec 2023

Vrátiť sa do prace a žiadať úpravu náplne práce. A nedať sa odbiť. Celkovo sa čudujem píšeš ze kolegovia, čiže určite aj nejaký chlap nechajú ženu nosiť ťažke veci. Ako kuchárka môžeš robiť prakticky všetko

lenicka999
28. dec 2023

A keby aj chceli aby si prišla a chceli ti nanútiť to čo nemôžeš, tak to odmietni robiť. Po čase to kolegov prestane baviť a sami budú prosiť personálne aby ťa poslali domov.

autor
28. dec 2023

@zmrzlinka2021 veď kolega je vedúci za to je to ťažké

janinah
28. dec 2023

Ty sa tam po RD už nemienis vrátiť.že?

autor
28. dec 2023

@lenicka999 áno samozrejme. Ja som im dala už papiere .. ktoré som dala 2x jedno im jedno mne a podpisali mi to . Ale vyjadriť sa nikto nemal k tomu . Myslia si že budem doma ale seriem ich .

autor
28. dec 2023

@sense
Áno viem že môžem variť a aj ostatné . Proste iba dvyhat ťažké nemôžem . No áno mám 5 kolegov chlapov . Oni nerobia nič .

autor
28. dec 2023

@janinah ale áno .

lenicka999
28. dec 2023

No tak tam po novom roku naklušeš a spýtaš sa čo teda máš robiť. A postav sa za seba ako ti tu baby píšu. Keď sa nikto za teba nepostaví, musíš to spraviť ty. 👍

autor
28. dec 2023

@janinah pomocná sila čo robí u nás bola celé tehotenstvo v kancelárii , tam sedela nerobila nič . Lebo odmietla prácu v kuchyni. A po 4r sa vrátila a každý bol na ňu nasratý . Ale už ich to prešlo

autor
28. dec 2023

@lenicka999 veď tak bude asi

zmrzlinka2021
28. dec 2023

Ale ty nemusis "robit nič". Vies, krajat, miesat, pripravovat, jedine nebudes dvihat tazke veci.

autor
28. dec 2023

@zmrzlinka2021 ale ja to viem . Oni debili to nevedia 😆

martul
28. dec 2023

Hlavne rieš všetko písomne.

autor
28. dec 2023

@martul áno tak som aj doteraz

sense
28. dec 2023

Takže treba to napísať písomne aby si mala všetko na paoiery a chlapi nech pekne držia ústa keď nevedia co je elementárna slusnost

autor
28. dec 2023

@sense áno áno napíšem to znova
Ďakujem

januska12323
28. dec 2023

Oznám pekne tehotenstvo, žiadaj úpravu práce a na ich reči sa môžeš zvysoka. Neviem koľko kíl môže dvíhať žena ale nájdi si to v zákone, tehotná také veci proste robiť nebudeš. Keď nevynesie niekto iný tak to tam ostane.

autor
28. dec 2023

@januska12323 ja som to oznámila a nesmiem dvyhat nič . Je jedno koľko kg
Mám hematóm nad babom

ivusa1516
28. dec 2023

@lenicka999 vieš Ale na toto ona nepotrebuje papier od lekára, na toto máš normálne zákon ktorý stanovuje Aké práce môže vykonávať tehotná žena

autor
28. dec 2023

@ivusa1516 však jasné nemusím ale
Ale ja robím zrejme s ľuďmi čo nemajú ani páru o Tom aké sú zákony

ivusa1516
28. dec 2023

Vieš že ono to je iné že Takéto reči majú ale keď prídeš do práce bude to úplne o niečom inom a sama dobre viem o čom hovorím vtedy sa už veľmi zamestnávateľ boji aby sa ti ako tehotnéj niečo nestalo lebo následky by boli z toho prenho veľké mňa sa tiež nonstop chodili ešte aj pýtať ako sa mám či je všetko v poriadku Keby mi bolo zlé nech len prídem povedať čo mali strach.. ale tiež malý najprv reči ako mi nemajú dať Akú inú prácu že veď bežné to tehotné robia