Nástup do práce v 4. mesiaci tehotenstva

scarlett1410
14. jan 2015

Ahojte mam taky zvlastny problem a neviem ani kde zacat aby som to dobre popisala..som v stvrtom mesiaci tehotenstva robim si doktorandske za ktore dostavam 500 sur mesacne..od februara do novembra som robila v praci na polovicny uvazok, kde som zarabala 400 eur v hrubom ale dala som tam vypoved aj ked som uz vedela ze som tehotna(realne som robila asi 30 hodin do roboty som dochadzala hodinu a vztahy neboli naj) s tym, ze si v january, ked budem mat vacsinu skolskych povinnosti za sebou najdem robotu na plny uvazok a ak boh da, zostanem tam aspon 90 dni a budem mat matersku z plneho uvazku, ktora by uz nebola trapnych 250 eur mesacne ale 600 eur..pracu som dostala nebavi ma moc extra, nevadi..lenze mi volali z inej prace ktora je uplne moj dream job ze ma beru..v prvej praci som teda povedala ze som tehotna a cakala ze ma vyhodia ale povedali ye mozem zostat kym nepojdem na matersku(co by znamenalo 600 eurovu matersku oproti 250) a kedze mi dali rocnu zmluvu v januari by mi vyprsala..ja ale tuzim nekonecne po mojom dream jobe (extremne mi zalezi na tom aby ma praca naplnala, neviem mat hocaku pracu, a vyse dvoch rokov som cakala na takuto prilezitost a som tehotna podotykam ze nechcene a stale som s tym neni uplne vyrovnana). co by ste robili? nastupili do dream jobu a nepovedali ze ste tehotna a snazili sa to utajit? a neskor keb aspon videli ako makam im to povedat? cca po mesiaci a pol a riskovat tym narok na matersku? alebo nepovedat do konca skusobnej? co je asi 2 tyzdne pred nastupom na matersku aj keby som bola ochotna pracovat do porodu..som v 18tom tyzdni ale vobec to na mne nevidno..alebo by ste povedali v dream jobe v den nastupu ze ste tehotna a skusili ich presvedcit nech vas zamestnaju s rizikom ze nic z toho ale ked tak bude aspon o nicom praca a materska? nechcem ich klamat ale takato sanca chodi raz za cas..velmi dlhy cas..

pribinak
14. jan 2015

Nepovedat to? Dnes brusko nemas, ale za mesiac mozes mat uz peknu "basketbalku",takze tadialto asi cesta nevedie

velkacica
14. jan 2015

nemôžeš mať všetko naraz - školu, PhD., dve práce, dream job, a ak tomu ešte aj decko a materskú...

ontaria
14. jan 2015

Najmenej jeden mesiac pred nástupom na materskú dovolenku je žena povinná písomne oznámiť zamestnávateľovi predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku... tzn. musia sa to v novej praci dozvediet este pred koncom skusobnej lehoty (pises ze koniec mas 2 tyzdne pred nastupom na matersku....). Pre teba to je dream job ale neviem ci ty budes pre nich dream zamestnanec....

sendynka01
14. jan 2015

Otvorene..zostala by som tam kde momentalne si, nakolko Tvoj sucastny zamestnavatel Ti umoznil zostat aj napriek tomu, ze si tehotna..budes mat aspon matersku a aku taku financnu istotu zatial..
Nemyslim si, ze niekde cakaju na tehotmu mamicku s otvorenou narucou. Podla mna radsej vrabec v hrsti, ako holub na streche. Prilezitosti a "vysnivanych" jobov este bude. Budes musiet prehodnotit svoje priority. Aby si nebola zbytocne sklamana.

ataz
14. jan 2015

??????

adeala
14. jan 2015

@scarlett1410 ak im to zatajíš, tak si možno odpracuješ 2-3 mesiace vo vysnenej práci, ale takýto podraz ti určite len tak "neodpustia" a na ďalšiu kariéru možeš zabudnúť.
Určite by som sa skúsila dohodnúť ešte predtým, než by som to zobrala.

scarlett1410
autor
14. jan 2015

@velkacica ja nechcem mat vsetko..nevime preco si takto reagovala.. ziadam o radu..chcem hlavne tu druhu robotu lebo je pre mna dolezite byt stastna v zamestnani a realizovat sa. nevidim na tom nic zle. urcite lepsie ako robit pracu na silu a s nechutou ako vacsina ludi. a vidim ako by si sa potesila keby mas maximalne 250 eur matersku..

scarlett1410
autor
14. jan 2015

@adeala tiez si myslim. dakujem 🙂

scarlett1410
autor
14. jan 2015

baby ja som nepisala prispevok s umyslom niekoho nastvat..viem ze je skarede spravit taku vec..len som zmatena..kedze sa mi po dvoch rokov konecne podarilo nieco velke, a financne je to horsie ako prva praca ide len o to ze by ma to bavilo..ale tak asi to poviem pred nastupom a uvidim co mi povedia..

tinushka13
14. jan 2015

otvorene by som im povedala že som tehu a ono sa to rozhodne samé 😀 momentálne som v 18tt aj ja.. a môžem ti povedať že pred 3 dňami som kričala že nemám žiadne bruško a dnes mi muž vraví čo som pojedla aké je veľké.. a má pravdu.. zo dňa na deň narástlo. Na to že ho teraz nemáš sa nespoliehaj. Ja osobne by som neriskovala. Buď uprímná. potom môžeš čakať že budú s tebou takto úprimne jednať aj zamestnávatelia 😉 v každom prípade držím palce. daj vedieť ako si sa rozhodla a kde si zostala 😉

adeala
14. jan 2015

@scarlett1410 hlavne sa netrba ľutovať (netvrdím, že to robíš), ale makať na sebe aj keď si na MD/RD. Možeš krásne dokončiť doktorát, naučiť sa ďalší jazyk, rozšíriť si všeobecný prehľad.. čokoľvek, čo sa ti bude hodiť, aby si takú ponukuopať dostala. 🙂 Dieťa ťa tiež naučí mnohým veciam, ako nekonečná trpezlivosť, komunikácia, zvládanie problémov za pochodu (vzhľadom k tomu, že si sa za 18 týždňov nezmierila s tým, že si tehotná, toto sa ti bude hodiť 😉 ).
Ja zastávam názor šťastná mama=šťastné dieťa a keď ťa urobí šťastnou pracovný život, tak prečo nie (samozrejme, pevne verím, že si inteligentná osoba a tvojou priritou bude zabezpečiť zdravé prostredie pre dieťa).

scarlett1410
autor
14. jan 2015

dakujem baby @tinuschka13 a @adeala za mile a povzbudove slova..pojdem to teda povedat a napisem vam ze ako som dopadla..viem ze je to spravna vec tak sa uvidi..a dieta urcite zanedbavat nechcem ono za to nemoze len nie som moc typ mamicky co bude len doma s detmi, ale potrebujem sa aj sebarealizovat co mi povedala aj psychologicka, ku ktorej teraz chodim aby som sa vyrovnala so situaciou. tak teda drzte palce nech som spokojna ja aj babatko 🙂

adeala
14. jan 2015

@scarlett1410 občas sa stávajú veci, ktoré tak úplne nechceme. Hlavné je, že sa k tomu staviaš zodpovedne! 🙂 Verím, že sa ti to určite v dobrom vráti. 🙂 Prajem ti bezproblémové tehotenstvo a nech ti malé robí už len radosť! 🙂

chmurkaxy
14. jan 2015

@scarlett1410 a keby im povies pravdu napr. telefonicky alebo na osobnom stretku,ze cakas babo,nk je to tvoj dream job,ci by ta mohli oslovit aj neskor.
? A zatial zostat tam,kde si.

alicka850
15. jan 2015

Mne sa to stalo,ked som cakala prvu dceru,dva dni po pracovnom pohovore som zistila,ze som tehotna. Isla som osobne za sefom a povedala mu to,ci ma berie aj tak. Zobral 🙂 Ja by som radsej otvorene, budes posobit doveryhodnejsie,aj pre buducnost,keby ta aj teraz nezoberu, po materskej mozu.

zdena12345
15. jan 2015

myslim ze bez toho aby sa v novej praci jednalo na rovinu to nepojde. tusim 3 mesiace skusobna- tak to bude tak 4-5 mesiac??? to myslim ze vidiet uz urcite bude a keby aj nie, tak myslim ze by si to "zapametali" a spocitali po navrate z materskej

jasminet
15. jan 2015

@zdena12345 ona je uz teraz v 4mesiaci... cize ked jej skonci skusobna uz moze mat aj babo v naruci a cupitat s nim pre vypoved 😀
ja by som v novej praci jednala na rovinu, ziadne tajenie a zahmlievanie. maximalne ta nezoberu - praca snov este bude... a teraz by som bola spokojna s materskou 600€ zo starej prace 😉

zdena12345
15. jan 2015

@jasminet pardon🙂 kapanek som sa sekla 😀

scarlett1410
autor
19. jan 2015

Baby tak sama tomu neverim ale povedala som to a pohoda beru ma aj tak. Ze ved do vtedy este daleko, sama uvidim ako ma to bude bavit a , ze urcite najdeme riesenie 🙂 tak dufam, ze mi to v skusobnej dobe dobre pojde a nechaju si ma.🙂

olifcek
19. jan 2015

@zdena12345 nemaju co spocitavat... skoncia prac.pomer v skusobnej a je to.. alebo ked uplynie doba urcita a koniec vysnenej praci.

treba ist na uprimnost. nemas co stratit. tehotna si, to sa nezmeni, teda, klop, klop, klop, pracu terax mas, materska bude, a ked vo vysnenej praci povies pravdu, uvidis, co povedia... 😉 lebo zase.. ked budes doma, istotne pracovat nebudes, aspon prvych par mesiacov, kym sa s babom naucite co a ako.. 🙂

olifcek
19. jan 2015

@scarlett1410 tak drzim palce...

scarlett1410
autor
19. jan 2015

dakujem