Nástup do práce popri rodičovskej

11jannka11
18. jan 2013

ahojte baby neviete ako to je ked chcem nastupit popri rodicovskom do prace ci musi byt maly v skolke alebo ho moze strazit babka .a budem moct brat rodicovsky na uradoch su naozaj ochotne 😠 😠 😠 😠 😠

seximamina
18. jan 2013

Ahoj, ano mozes nastupit do prace a peniazky ti budu chodit nadalej do veku 3 rokov dietata. iba prerusis RD. Maly do skolky ist nemusi, moze byt aj s babkou.

11jannka11
autor
18. jan 2013

@seximamina dakujem velmi pekne

evka4
18. jan 2013

@11jannka11 mas dve moznosti
1. dieta das do jasli/skolky/osobe, ktora ma na opatrovanie zivnost, na urade prace podas ziadost o odobratie rodicovskeho prispevku a nasledne ziadost o prispevok na starostlivost o dieta. Ten sa poskytuje vo vyske 230 eur. V pravidelnych intervaloch (mesacne, stvrtrocne...) budes potom uradu prace dokladovat, kolko si v ktory mesiac za opatrovanie zaplatila a ten ti posle peniaze. Ak ale za opatrovanie zaplatis menej, ako 230 eur, tak ti preplatia len tolko, kolko bude uvedene na fakture.
2. ponechas si rodicovsky prispevok, v tomto pripade nemusis nic dokladovat, len sa mi zda, ze musis napisat prehlasenie, kto sa bude starat o dieta pocas tvojej nepritomnosti.

Zalezi len na tebe, ktoru moznost si vyberies, urad prace Ti bude platit do dovrsenia 3. rokov veku dietata.

11jannka11
autor
18. jan 2013

@evka4 dakujem

janka2501
19. jan 2013

ahoj ja som nemusela vobec nikomu hlasit,ze kto sa mi stara o dieta, a to som isla do prace ked mala dcerka 2 mesiace, rodicovsky som si vybala behom tyzdna a nemam ziadne problemy s uradom, ze kto je s malou...

nadenka1701
25. jan 2013

ahojte chcem sa spitat ze ci ma matka narok na matersu ked pocas materskej ide pracovat do zahranicia...dakujem za odpoved