Nástup do práce po rodičovskej práce

19. jún 2024

Žienky prosím poraďte nastupujem do práce po RD po troch deťoch. Medzi tým som iba brigádovala u kamarátky. Aké oblečenie sa nosí teraz do práce v kancelárii.niečo čo môže zakryť nedostatky. Sukne a šaty som ani pred tým moc nenosila. Vek 45+. Vopred ďakujem za každú radu

mk1111111111
19. jún 2024

Vsade inak, prvykrat prid neutralne/saty, sandale a potom uvidis, co kolegyne nosia.

pe_mi
19. jún 2024

Ahoj,keď nerada nosiš sukne,nejaké nohavice slušnejšie a blúzka , dnes je toho kopec na vybratie.
Opýtaj sa ,ako sú zvyknutí vo firme .
Ja tiež pracujem v kancelárii , ale šaty a topánky iba keď je stretnutie,prijímanie nových ľudí.
Inak môžme aj v roztrhanych rifliach chodiť.
Dnes sú aj také širšie nohavice, vyšší pás.do toho nejaké tričko s volánikmi..je toho dosť na výber v bežných obchodoch.trošku naber inšpiraciu,ponehaj po obchodoch.

conta22
19. jún 2024

Pozri so fashion spy..ta tam ma celkom dobre kusky stále a aktuálne idú jednofarebne veci, nie kvietky a pod.

autor
19. jún 2024

@mk1111111111 @pe_mi v tej firme je v kancelárii iba majiteľa vek cca 55-60 a pani dôchodkyňa na ktorej mieste pridem ja, obe mali sukňa/blúzka /lodičky keď som tam bola. Som absolútne bezradná. Nechcem sa obliekať ako šesťdesiatníčky. Ale môj súčasný šatník nie je kompatibilný s prácou v kancelárii. Ani si nemôžem dovoliť kupovať haldy nového oblečenia. Lodičky som neobula viac ako desať rokov. Na prácu u kamošky stačili firemné montérky, tričko a botasky

pe_mi
20. jún 2024

Tak vieš ako ,nič iné asi neostáva a postupne z výplat niečo prikúpiť,keď to majú vo zvyku také oblečenie.

nikdenikto
20. jún 2024

Možno to mali oblečené len preto, že si prišla ty 🙂 aj keby sa ale nosili hocičo ja som do officu vždy išla pekne oblečená, ale aj pre to, že som sa občas stretávala so zákazníkmi, niekedy aj nečakane. Pre mňa je slušne oblečenie do kancelárie aj rifle (nemám rada roztrhané), nejaká košeľa/pekne tričko, elegantnejšie topánky buď mokasiny alebo pekne šľapky teraz v lete. Netreba chodiť v kostýmoch ako voľakedy