Nástup do práce po rodičovskej

12. jan 2023

Ahojte, mam taku sprostu otazku 😀 kedy ste nastupovali po celej RD do prace? Priklad - dieta sa narodilo 15.1.2020, nastupili ste do prace 14.1.2023 alebo 15.1.2023? Ja viem ze na sprostu otazku sprosta odpoved, ale prosim zlutujte sa a normalne mi to vysvetlite, ako to ma teda byt 🤣
Dakujem 😊

veronikaszabova
12. jan 2023

Na RD si do 15.1.2023... nastup do prace mas 16.1.2023.

simkids
12. jan 2023

mozes nastupit aj skor, rataj s tym, ze este budes mat dovolenku, takze treba najma oznamit navrat, informovat sa a dohodnut

autor
12. jan 2023

@veronikaszabova urcite? Lebo nasa personalna tvrdi, ze nastupit musim 14.1. 🙄

veronikaszabova
12. jan 2023

Nie. Nastup mas nasledujuci den, kedy dieta dovrsilo 3r

lyci
12. jan 2023

maly ma 3 roky teraz 25.1. a ja nastupujem 26.1. a zacinam rovno dovolenkou, lebo do skolky nastupuje az 1.2.

simkids
12. jan 2023

pytaj si nieco, ze preco by si mala nastupit den pred dovrsenim, nejake vyhlasenie od nich. Na RD si do dna dovrsenia troch rokov. Pripadne napis mail na urad prace, ze ako to je, nech mas od nich dokaz a posli to potom do firmy

autor
12. jan 2023

Dievcata a neviete mi poradit, kde by som dohladala tuto info, ze nastup je den po.. zakon alebo nieco, nech jej to skopirujem a poslem. Lebo ked som volala do prace, tak ma vysmiala, ze co to ja vlastne rozpravam, ze nastupit musim den pred 3.narodeninami dietata

simkids
12. jan 2023

Rodičovská dovolenka ženy i muža (§ 166 ods. 2 ZP) v zmysle ZP
Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa po vyčerpaní materskej dovolenky (a rodičovskej dovolenky muža) v dĺžke 34 týždňov, resp. 37, príp. 43 týždňov v zmysle ustanovenia § 166 ods. 2 Zákonníka práce má zamestnávateľ povinnosť poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku.

martinkatinka
13. jan 2023

Hlavne by si mala pisomne ohlásiť mesiac vopred, ze kedy nastupujes. Najneskor je to den po dovrseni 3 rokov dietata, ale pokojne mozes aj skor.

ukulela
13. jan 2023

nastup den po narodeninach dietata. v den narodenin ti konci RD. ohlasuje sa mesiac dopredu. pani personalnu vysmej.

hetino
6. jún 2023

@ukulela a ak pripada den po skonceni RD na sobotu? Ako npr. mne. 9.juna mi konci rodicovska a 10.juna(sobota) od pondelka 12.juna mam cerpanie dovolenky.

ukulela
6. jún 2023

@hetino tak neviem, ci ste neopretrzita prevadzka, ci nie ... osobne si myslim, ze od 10ho si vedena ako zamestnanec opat se vsim vsudy. odpoved by ti ale mali dat na personalnom.

hetino
6. jún 2023

@ukulela nie sme nepretrzita prevadzka. Robime len rano,vikend volny. Na personalnom mi pani nevedela ani dovolenku vyratat. Aj to mi tvrdila, ze mam len par dni a zistila som, ze mam aj na 2 mesiace volna. 🤦‍♀️