Nástup do práce a viróza

15. júl 2024

Dobrý deň stretli ste sa už so situáciou že ste amli nastúpiť do novej práce ale 2 dni predtym ste dostali brušnú virózu a vzhladom na prácu nie je mozne ju vykonavat s tymto dočasnym ochorenim? Akceptovali to v novej praci alebo s tym bol problem? Ja som dosť taky poctivy tvor a je mi to take hlupe voci zamestnavatelovi, aj ked vyjadrenie nadriadenej bolo ze to akceptuje, ale predsalen ma nad sebou este ludi s ktorymi to chce skontultovať. Nebolo to zamerne, bola som opatrna a ani netusim kde som to chytila. Len povedala mi ze ak mam tento problem chodit nemam nakolko keby nakazim ostatne kolegyne bol by to problem.😐 mam taky hlupy pocit z toho ze ci nemoze zamestnavatel kvoli tomu vyhodit aj keby slo o 4-7 dni.

gabika0825
15. júl 2024

Veď pises že to v práci akceptujú, neviem čo teraz riešiš. Radšej sa liec aby si mohla čo najskôr nastúpiť. Neviem prečo by s tým mal byt problém, chorobu človek neovplyvní a predsa keď ti je tak zle že sa ti nedá prísť do práce, pripadne je to infekčné, tak nebudeš predsa silou mocou tam chodiť. Nezaoberaj sa tým

autor
15. júl 2024

@gabika0825 to áno ale ci to vo finale nemozu zobrat nejako ze je to schvalne, viem ze ludia su vselijaki a urcite su aj taki co to urobia z vymyslu, a nerada by som o tu pracu prisla ked uz mam vsetko vybavene, mozno to je len z tepla netusim ci to bude den alebo 3..

barbie2023
15. júl 2024

Ja som zažila ,že som nastúpila ako mladá do vysnívanej práce učiteľky,ktorú v tomto regióne bolo vtedy ťažko dostať . Nuž nástup 2.9. a už 3.9.som nenastúpila lebo som v noci od detí chytila takú virózu ,že som skončila na pohotovosti 🤣🤣🤣🤣ale pani riaditeľka skúsená žena ,to pochopila, samozrejme. Takže som si tam našťastie odrobila pár pekných rokov ☺️ nemôžeš za to

autor
15. júl 2024

@barbie2023 ach tak aspon uz sa necitim tak blbo ze ako jedina prave teraz nieco chytim ako naschval ozaj, dufam ze aj u mna bude podobna reakcia a skusenost a nerozmyslia si to 🫣

barbie2023
15. júl 2024

Ver mi aj ja som sa strašne bála a už som bola zmierená s tým ,že keď to oznámim riaditeľke ,že neprídem ,tak ma vyhodí a našťastie som sa stretla s pochopením.

isis234
15. júl 2024

Mala som nastupiť do práce a ochorela som. Akceptovali to. Nik si nevymyslí chorobu, ktorú lekár zapíše do správy

diaalex
15. júl 2024

presne toto som zažila teraz v januári... mala som nastúpiť v pondelok, v sobotu mladšia dcéra začala zvracať, ja som to chytila v nedeľu večer.. nastúpiť som v pondelok nevedela, takže som doniesla papier návšteva lekára na 2 dni a v stredu som nastúpila aj keď mi bolo zle...

autor
15. júl 2024

Ďakujem za reakcie, no zatial to vyzera tak ze to akceptovali, uvidim co nato vyssia nadriadena, ci bude chapava aj ona, este taz dakujem za vase skusenosti aspontrosku ma to skludnilo 🙏