Nástup do novej práce a pohostenie

liliana363
18. jan 2022

Ahojte, Mám nasúpiť do novej práce - do kancelárie, cca 7 ľudí. Patrí sa, alebo doniesli ste v prvý deň nejaké zákusky, prípadne iné pohostenie? ďakujem

saska112
18. jan 2022

Ahoj, podla mna nieco malo ano. Keby ku nam pride nova kolegyna, urcite by u mna zabodovala 😉

mable123
18. jan 2022

Kľudne môžeš🙂 budú mať z Teba dobrý pocit... pokiaľ sú ok a nenatrafíš na kolegyne s možnými diétami :D koláče, chlebíčky hocičo 🙂

belllinka
18. jan 2022

nie a ani som nezažila, že by niekto neznámy hneď prvý deň niečo doniesol. Pripadalo by mi to také "vlezlé".

alienkami
18. jan 2022

V prvý deň ani nie. Treba sa trošku poobzrať, nasať atmosféru... A potom, možno po mesiaci-dvoch... hoci až po skončení skúšobnej lehoty, keď už bude isté, že zostávaš. Okrem toho už budeš vedieť, či náhodou nejaká diéta, intolerancia, alergia nie je v kolektíve... či majú radšej sladké/slané/tekuté 😉

didi2102
18. jan 2022

@liliana363 u nás v práci to bolo zaužívané že sa nosili,hneď v prvý deň za.mnou prišla kolegyňa že majú tzv. priskocne 😄🤭 ale milo ma do toho zaskolila, na ďalší deň som doniesla chlebíčky,koláče,chrumky,džús a flasu,ktorá sa odkladala na neake oslavy ako vianočná kapustnica alebo v lete guláš 😄 robí sa to tak stále a aj narodeniny majú takto zaužívané,niekto kúpi ,niekto upečie atď podľa možnosti schopnosti, kolega nakúpi vždy tyčinky,chrumky ale vždy nás poteší 👍

nelca0510
18. jan 2022

@liliana363 áno,ja som doniesla. Spojila som to viac menej s mojimi narodeninami,ktoré som mala mať asi mesiac po nastúpení do práce.

taga
18. jan 2022

Prvy den memusis, u nas sa zvyklo skor na narodeniny a meniny..

engynka
18. jan 2022

@liliana363 mne to pride zvlastne ako premotivovany novacik Prvy den riesis skor nejake skolenia, BOZP, vstupne karty, system, ako to tam chodi, kto ma aku poziciu, napln prace a do toho rovno priskocne mi pride velmi nevhodne. Skor by si mala rieist prvy den pracu a nasavat pracovne informacie, atmosferu ako rovno kavickovat a zoznamovat sa.
nechala by som tomu aspon par dni az tyzdnov. A az potom nieco zorganizovala. Pripadne sa opytala ci v tom kolektive byva takyto zvyk.

tara42
18. jan 2022

Ja som to tiež nepocula a ani nezažila, že prvý deň niečo priniest. Skor keď odchádzaš na materskú, máš svadbu, narodeniny, meniny, ak odtiaľ odchádzaš ako rozlúčku ... Na prvý deň by ma to ani nenapadlo.

kormino
18. jan 2022

Ja som nastúpila v lete,priniesla som po mesiaci dva druhy koláčov a chlebíčky.

jaandorka
18. jan 2022

u nás sa nosí príchodné (niečo slané, sladké, alko, nealko) po prvej výplate

maris5
18. jan 2022

Uz to vidim ako prinesie poctive domace kolace a kolegovia: 2x vegan, 1x diabetik, 2x nemoze mlieko, 1x vajcia a posledny celiatik. V dnesnej dobe kludne mozne.

janinah
18. jan 2022

Prvý deň nie.treba sa správať oficiálne a rozkukat sa..u nás sa nosí po prvej výplate.ale len maličkosti.nik nečaká tortu a 3 druhý chlebíkov.

majka99999
18. jan 2022

Nie, u nas sa len na narodeniny, meniny a kto chcel po dovolenke doniesol nejake sladkosti z tej krajiny. U nas prve 2 dni sedis na skoleniach. 😂

laurita285
18. jan 2022

Bože, toto vláčenie darčekov a poďakovaní a "prískočných" blbostí furt...

liliana363
autor
18. jan 2022

@liliana363 ďakujem za každý komentár. Rozhodla som sa že nejdem nič nosiť. O 2mesiace mám narodeniny, tak vtedy niečo donesiem.

mogaa
18. jan 2022

tiež si myslím že prvý deň v práci by to bolo "vlezlé"....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sssss123
18. jan 2022

nikdy som nič nenosila, ani nikto iný nepriniesol, max. si dávame čokoládu na meniny a narodeniny, inak nič

natalusiiik
19. jan 2022

@liliana363 kávou a bonbonierou nemôžeš nič pokaziť 😉