Naskytla sa mi životná príležitosť

4. jan 2024

Naskytla sa mi prilezitost mozno zivotna, ktora sa uz nemusi zopakovat. Myslim pracu. Vyborna pozicia na vyssom poste za kralovsky plat... Momentalne som na predlzenom rodicovskom chodim len tak na brigadu strazit deti pratat domacnost na 2-3 dni v tyzdni je to vyslovene len take privyrobenie. Preco je tu ALE poberam invalidny ciastocny kvoli tazkym depresiam neviem ci by som to zvladla plus mam male deti ktore chodia do skolky. Ak budu chore nema ich absolutne kto postrazit len ja alebo manzel. Museli by sme sa striedat. A ja teraz neviem co mam robit. Pred materstvom a depresiou ktora vybuchla v obdobi tych materskych som pracovala na podobnej pozicii len nizsie. Nebola som az na manazerskej pozicii ale pracovna napln je relativne podobna a robila som v rovnakom programe. Takze prosim o rady.nco by ste urobili na mojom mieste 😔 berme do uvahy tie ale prosim. Bojim sa ze premrham sancu ktora mi doslova spadla z neba 😕

zuzanockamt
4. jan 2024

Určite do toho ísť.

janinah
4. jan 2024

Budeš ľutovať,ak to neskusis,odísť môžeš vždy.Z kráľovského platu zaplatíš aj opatrovateľky chorým deťom,toto sa dá riešiť.A ľudí s depresiami je na vysokých pozíciách viac ako si myslíš.

ankare
4. jan 2024

Zober to. Veď môžeš ostať na ocr, keď budú deti choré a striedať si to s muzom.

bimbambim
4. jan 2024

Jasné ,že by som to brala .však z platu môžeš zaplatiť opatrovateľky a ak sa ti nebude páčiť však odídeš nie je napísané ,že tam musíš byť do dôchodku.Vyskusas a uvidí sa v ďalej tomto dá

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. jan 2024

@taynee no to zas nie ... Ale je to viac bez som si kedy myskela ze buden zarabat cize pre mna vyzera kralovsky 😀

ibatanecnica
4. jan 2024

pokiaľ nevyskúšaš, nezistíš či by si to zvládla. Odísť sa dá vždy, druhá ponuka už nemusí prísť. Tak asi by som do toho išla.

mamina7070
4. jan 2024

aka pozicia je to? ako si na tom s depresiami ? si stabilizovana?

autor
4. jan 2024

Dakujem vam ☺️

autor
4. jan 2024

@mamina7070 ano stabilizovana, len musim brat dost vela liekov. Je to manazerka predaja

mamina7070
4. jan 2024

ta to skus a uvidis 😉 v najhorso proste skoncis

chrumka333
4. jan 2024

Vezmi to, odísť môžeš hocikedy. Bojíš sa ako to budeš zvládať, ale myšlienky strach neprekonaju,činy áno.ak budú deti choré, môžeš si dovoliť opatrovateľku.pories možno aj psychológa

lienka.7
4. jan 2024

@autorka za ten kralovsky plat si v pohode zaplatis opatrovateľku, ak by bolo treba.
V praci vedia, ze mas deti, čiže s nejakým tvojim výpadkom asi aj rátajú.
A inak odísť sa dá hocikedy 👌😉

duunlo
4. jan 2024

Pises, ze mas problemy s depresiami, mas male deti. Nebudes mat plat ani tych 3000€, cize kralovsky plat to nebude, podla mna by to bolo aspon 5000€+… Riskujes, ze sa ti tie depresie zhorsia, nakolko manazerske pozicie su viac narocne na psychiku, aj ked neviem o aku oblast ide. Cize deti budu mat doma matku trosku. Peniaze nie su vsetko, jasne tu ti mamicky vysvetlia, ze su a mala by si ist do toho aj keby ti ruku odtrhlo, len zvaz si ci ti to za to fakt stoji. Na druhu stranu, ked budes “kralovsky zarabat´ tak si vies k detom zaplatit opatrovatelku, ktora ti ich postrazi. Skusit to mozno na mesiac, dva, tri a uvidis co to s tebou bude robit a pri prvych naznakoch zhorsovania sa, s tym radsej skoncit, nez ta to uplne polozi.

slavka1988
4. jan 2024

Aj kamarátka berie lieky na depresie a mala podobnu situáciu a isla do toho ,deti rieši keď sú choré tak že chodí pomahat jedna pani na dôchodku ktorá býva o vchod dalej alebo aj manžel vie ostať doma 🙂 ak to nevyskusas budeš lutovat 🙂 budem Ti držať palce

anjelicek26
4. jan 2024

Tak tazke depresie, male deti a narocna stresujuca placa... ja ti neviem, ci je to dobry napad uprimne... ano opatrovatelku si pri dobrom plate budes vediet zaplatit... ale ten stres bude riadny... budes ako vypluty rezanec... lieky, deti, robota, cestovat, doma sa im povenovat...

nafka0483
4. jan 2024

V zivote vraj lutujeme hlavne tie veci ktore neurobime.
Urcite to skus. Odist sa da hocikedy. Mozno to bude skvele, mozno zistis ze nie. Nebudes vediet ak to neskusis. A ak neskusis, budes sa zozierat tym ze co ak by to bolo super.
Chod do toho ;)

koniarova
4. jan 2024

Určite by som to brala. V čom bude rozdiel, keď si nájdeš inú prácu? Stále budeš rovnako na ocr.

mamina7070
4. jan 2024

kolko ludi budes mat pod sebou ?

vanilkovazmrzka
4. jan 2024

Sak to zober a ked to nebudes zvladat, odides.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkomale
4. jan 2024

Teraz uz chapem, co znamenalo, ked mi byvala znama pred 20 rokmi povedala, ze ked zacala zarabat, tak raz za mesiac isla na viedensku kavu a "citila sa ako kralovna".
Kralovsky plat je tak 5000+, tam ak nemas vysoke fixne naklady je sanca aj dobre investovat, aj si dovolit.
Samozrejme ak z toho clovek nezivi 6 deti.
Odteraz budem hovorit, ze moj muz ma kralovsky plat.
Pekne slovne spojenie.
Nie, nestoji ti to za to, ale skus, z vyssieho platu bude aspon fajn PNka.

basulaak
4. jan 2024

Najviac v zivote budes vzdy lutovat nie to, ze si nieco skusila a nevyslo to. Ale to, ze si nieco ani len neskusila. Bude ta to matat do konca zivota - co ak? Co keby? Ake by to bolo? Co ak by som to zvladla? Takze to urcite skus. Co sa moze najhorsie stat? Mozno by sa ti prave depresie zhorsili keby si to nevzala a mala potom vycitky v slabej chvili. Chod chod chod!

petronelag
4. jan 2024

@basulaak Možno taká zmena prospeje aj tomu, že sa sústredí na prácu a bude to celkove taký pestrejší život, ale určite si treba najprv pohľadať nejakú skúsenú opatrovateľku k deťom.

deti95060810
4. jan 2024

ja by som to brala... deti podrastú, budú menej choré, popr. vieš zohnať opatrovateľky...

denkabemommy
4. jan 2024

Šla by som do toho, vždy to bude mať nejaké ale.. aj ja som mala milión prečo nie. Mala som fajn job. Naskytla sa iná (lepšia) príležitosť a dala som na svoju intuíciu, nemohla som lepšie urobiť. Urob rozhodnutie emóciami, nie rozumom. Rozum nás často brzdí, radšej skúsiť a odísť ako neskúsiť. Ono v konečnom dôsledku ti to môže pomôcť k zlepšeniu depresii, keď sa budeš cítiť potrebná aj inak, ako doma pri deťoch. Deti choré môžu byť ale nemusia, to je chabá výhovorka, za ktorú sa rady zakrývame. 🙃

trema
4. jan 2024

Urcite to vyskusaj, skoncit mozes hocikedy. Drzim palce

vulka
4. jan 2024

No ak budeš mať kráľovský plat, tak snáď budeš schopná nájsť vhodnú pani "na hlídaní"

cacianka
4. jan 2024

@basulaak presne to sa stalo kamarátke, nenastúpila na vhodnú pracovnú pozíciu, a už 2 roky si nevie nájsť prácu, trieska si hlavu, že prečo aspoň neskusila, tak ma depresie a nervy v kybli z výčitiek ....

jane1987
4. jan 2024

Prave toto moze byt to, co ti pomoze v boji s depresiou. Slanby som do toho.

basulaak
4. jan 2024

@petronelag tak tak. Odvaznym a pripravenym stastie praje. 🤞