Nárok na voľno v práci kvôli sťahovaniu

matuskka222
7. máj 2017

Ahojte chcem sa opýtať ked prerábame byt a priatel by potreboval volno koli prerábke ale jeho majster s tím ma problém nemá náhodou podla zákona nárok na jeden den volna koli stahovaniu? Dakujem

seagul
7. máj 2017

Nema 🙂 narok na volno je len pri "zivotnych udalostiach" ako svadba, pohreb alebo narodenie dietata. Moze si brat Len klasicky dovolenku.

janulik2008
7. máj 2017

nema narok. vsetko zalezi od nadriadeneho. takze nech vysvetli co je vo veci a nech ma DOV ... len ci ju dostane je na nadriadenom

evittam
7. máj 2017

@seagul
@janulik2008
Ma narok na neplatene volno, ak sa stahuje v zaujme zamestnavatela tak na platené. Paragraf 141 ZP. Ako som uviedla vyssie.😉

matuskka222
autor
7. máj 2017

cize ked mu nechce dat dovolenku tak moze mat jedine neplatene volno ten jeden den ak tomu chapem?

evittam
7. máj 2017

@matuskka222 Presne tak...

matuskka222
autor
7. máj 2017

aha dobre dakujem pekne 🙂

gita17
7. máj 2017

@matuskka222 PN, priepustka od lekara,..🤒 a mozte prerabat 🙂

evittam
7. máj 2017

@gita17 PN nie moc dobry napad. Tam treba dodrziavat "liečebný rezim" a kvôli jednemu dnu urcite nie..😉

sasa1310
7. máj 2017

@matuskka222
presťahovanie zamestnanca, ktorý má vlastné bytové zariadenie; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň pri sťahovaní v tej istej obci a pri sťahovaní do inej obce najviac na dva dni; ak ide o sťahovanie v záujme zamestnávateľa, poskytne sa pracovné voľno s náhradou mzdy,