Nárok na návštevu lekára počas pracovnej doby

neznama2013
5. dec 2013

Ahojte.. viete mi niekto poradiť.. ? viem, že zo zákona je daných 56 hodín na návštevu u lekára, t.j 7 dní x 8 hodín.
Kráti sa nejako tento nárok pokiaľ sa niekde vo firme pracuje na 9, prípadne 12 hodinovú prevádzku.. ? Viem, že pracovná doba býva zväčša 8 hodín .. potrebovala by som vedieť či má mzdárka nárok na to aby krátila nárok na paragraf od lekára keď zamestnanec pracuje na 9 hodinový pracovný čas. (vyrátala nárok 6 dní a 2 hodiny)...
Je to správne .. ? Matematicky hej 😀 ale môže to tak .. ? To isté je aj pri dovolenke.. kráti sa.. ?
Ďakujem za odpoveď.. 😖

sisaha
5. dec 2013

@neznama2013 mozno ti poradia ine, ale ja ti takto.. mas narok na seba a mas narok aj na dieta.. 🙂.

masinka
5. dec 2013

@neznama2013 mas narok na 6 dni, ale tych 9 hodinovych 🙂
takze ked podes 3 x k lekarovi a budes tam po 3 hodiny, tak sa ti odrata iba jeden den. smola ked koli tomu ostane mimo cely den. mozes tak spravit len 6x a nie 7.
Moj manzel mal 12 hodinove smeny, narok na 20 dni 8 hodinovej dovolenky... takze ked si vzal 2 dni volna, odratali mu z dvadsiatich dni tri.

zumza
5. dec 2013

skor je podstatne, aky mas uvazok Ty. co to znamena, ze mas 9 hodinovy pracovny cas - tyzdenne odpracujs 9 hodin? alebo denne alebo mesacne? podla § 141 ods. 4 ZP: Za jeden deň sa považuje čas zodpovedajúci dĺžke pracovného času, ktorý mal zamestnanec na základe rozvrhnutia ustanoveného týždenného pracovného času v tento deň odpracovať.

neznama2013
autor
5. dec 2013

@zumza 9 hodín denne. Je to trocha komplikované, pretože jeden týždeň robím 6 dní, druhý a tretí týždeň len 4 dni.. potom zasa 6 dní a 4+4 dni..

zumza
5. dec 2013

takze pre teba je jednym dnom tych 9 hodin - vid vyssie citovany paragraf.

zumza
5. dec 2013

a ZP hovori o 7 dnoch, nie o 56 hodinach - hoci podla hodin je to zauzivane, kedze vacsina ludi pracuje 8 hodin denne.