Nápad na zarábanie - fotenie

22. mar 2024

Ahojte, keďže rád fotím, cestujem a momentálne som kupoval tlačiareň, dostal som nápad.

Ísť na nejaký festival, odfotiť ľudí, vytlačiť fotku (vrecková tlačiareň alebo foťák s okamžitou fotkou) a vypýtať si nejakú symbolickú cenu. Ĺudia tak automaticky získajú spomienku z miesta ktoré navštívili.

Čo si o tom myslíte? Dali by ste napr. 1€ za takúto fotku? Som zvedavý na vaše názory.

Ďakujem 😊

maranco
22. mar 2024

Za 1€ dal, ale tvoje náklady budú viac ako 1€ 😀

kulumulu123
22. mar 2024

V case smartfonov podla mna uplna hovadina lebo kazdy si mafoti fotiek kolko chce a ak chce da si ich aj vytlacit na kvalitny foto papier v labaku nie takto... Za mna urcite nie 🤷‍♀️

jasminet
22. mar 2024

nie nedala - mam vlastny digi fotak, mobilny telefon

autor
22. mar 2024

@kulumulu123 áno viem ale je to za symbolickú cenu na pamiatku. A je to hneď vytlačené bez starostí

autor
22. mar 2024

@maranco 1 fotka určite nestojí viac ako 1€

buberova
22. mar 2024

plánuješ to aj nejak oficiálne robiť, daniť a odvádzať odvody, či len tak na odreagovanie? lebo by ma veľmi zaujímalo ako by sa toto dalo robiť úplne legálne a oficiálne :D

maranco
22. mar 2024

Fujifilm Instax mini film 40 ks fotiek
Fotopapier 40 listov, rozmer 6,2 × 4,6 cm, určené pre instantné fotoaparáty, lesklý - 0,87 €/list
https://www.alza.sk/fujifilm-instax-mini-film-4...

A do ceny si počítaj, dopravu na festival, vstupné, tvoj čas tam strávený, nákup foťáku a materiálu...

autor
22. mar 2024

@buberova nad tým som nerozmýšľal, je to len nápad nič viac

autor
22. mar 2024

@maranco z Aliexpressu stojí par centov kus

h2
22. mar 2024

Blllbooosť. Prepáč.

maranco
22. mar 2024

Ak chceš získať skúsenosti, kontakty a išiel by si na festival aj bez toho tak áno, ale ak to chceš kvôli zarobeniu tak nie, nezarobíš týmto.
A potrebuješ si založiť živnosť, inak je to neoprávnené podnikanie pokuta do 1659 eur.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deedol
22. mar 2024

vadilo by mi, keby ma niekto cudzi niekde fotil bez mojho vedomia. a keby si sa opytal, ci ma mozes odfotit, tak by som povedala, ze nie. takze za mna nie 🙂

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maranco
22. mar 2024

@wolf_ na shorts má ako odovzdáva fotky https://www.youtube.com/@Printographer1

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maca1984
22. mar 2024

Nedala.
Je doba smart telefónov, go pročiek,instaxov..
Odfotím,uložím, vytlačím..
A vôbec nie som zástanca toho, aby ma niekto fotil bez môjho súhlasu.
Čo chcem, to si cvaknem ja, a vieme si to sami poriešiť.

petracandle
22. mar 2024

"odfotiť ľudí, vytlačiť fotku"....a čo keď si to tí ľudia nekúpia? 😄 Dajme tomu, že si to kúpi 5 ľudí z 10 ale uvedom si, že hneď budeš v mínuse na fotopapier. A ver tomu, že by si to v dnešnej dobe smartfónov naozaj viac ľudí nekúpilo, ved načo aj - odfotia sa sami koľko fotiek chcú....k nákladom si započítaj dopravu na festival, lístky, tvoj čas....a potrebuješ živnosť!!..blbosť absolútne 😄

kitycat
22. mar 2024

Festivaly nie, vsak tam su vsetci pod obraz

modraslamka
22. mar 2024

🤦

syslik81
22. mar 2024

mi to pride ako klucenky a podobne blbosti v zoo ked sme boli - nie pre mna je to blbost .. kedze smartfon robi dnes super fotky a 90% ludi sa aj tak najskor musi dogabat filtrami a az potom budu mat spomienku

tiezjedna
22. mar 2024

prečo nie... Dala by som pokojne aj tri €, ak máš oko a si si istý, že zachytíš okamih dobre. Skôr musíš počítať s tým, že nie každý, kto fotku najskôr bude chcieť, ju vo finále aj naozaj zaplatí... Zvlášť na festivaloch, kde chlast tečie prúdom. To tak prvé dve hodiny max. Navyše ak to bude partia trebars 5 ľudí, je pravdepodobné, že foto bude chcieť každý z nich, byť možno nie v tej istej kompozícii...

guudy
22. mar 2024

Je to blbost. Ta fotka na mieste vytlacena bude mizerna kvalita. Nedala by som ti za taku nic. Sorry.

alickapusinka
22. mar 2024

A hlavné to je už podnikanie môžeš dostať pokutu a mať opletačky.

ivangeline
22. mar 2024

Na Hlavnej v Košiciach som videla toto robiť Ukrajincov. Dúfam, že ma bez môjho súhlasu nesfotili…

estellas
22. mar 2024

Myslím že na také veci potrebuješ živnosť.
Ja si myslím že viac by sa ti oplatilo fotiť svadby, oslavy a stužkové na živnosť popri tom tie festivaly. Na samotnom festivale až tak veľa nezarobíš.

amelie2017
22. mar 2024

2 tyzdne dozadu sme boli v Barcelone a typek takto pri Sagrade fotil ludi a mal tam slusnu radu cakatelov na fotku..

kulumulu123
23. mar 2024

Ale ty si musis zratat vstup na festival (nie nepustia ta ak im pivies ze tam chces fotit ludi a predavat im fotky), naklady na fotak, tlaciaren, papier, farbu do tlaciarne (farebne nie su zrovna najlacnejsie), tvoj cas a pracu plus ak to chces robit verejne naklady na povolenie a tiez na zivnost (zdravotnu a socialnu poistovni si ako szco musis platit pokial nechces mat na krku danovu kontrolu co asi nechces)... Ak toto vsetko zratas dokopy tak ta fotka nebude stat 1 ale10eur a ver ze bides rad ak ich takto predas tolko co zratas na prstoch 1 ruky....