Nakoľko ovplyvňuje predavačka tržbu?

4. júl 2022

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, že nakoľko podľa vás ovplyvňuje predavačka tržbu v obchode. Pracujem v malom stánku v nákupnom centre, a keď sú slabé dni,buď keď je horúco a ľudia sa idú asi radšej kúpať,alebo sú v meste nejaké trhy,akcie,prípadne slabé dni ako pondelok,utorok a ešte k tomu aj pred výplatou, chodí málinko ľudí, nielen ku mne,ale celkovo,aj keď sa rozprávam s inými predavačkami to majú slabunké. Môj zamestnávateľ však viní z toho mňa že nie sú predaje. Myslíte si, že predavačka to vie až tak ovplyvniť? Ďakujem za názory.

moonlight1210
4. júl 2022

Povaha predavacky tiez. Ale aj typ tovaru, jeho kvalita a hlavne potrebnost k zivotu.

pribinak
4. júl 2022

Ak je na mna niekde nepríjemná predavačka tak už tam nechodím.
A naopak ak mam niekde príjemnú skúsenosť tak prídem zas
Čiže do určitej miery to platí.

Ale samozrejme tržby ovyplyvnuju ceny tovarov a služieb či ich kvalita a aj to pocasie

mima1
4. júl 2022

Ja za seba hovorim ze to nevies ovplyvnit ak ludia nechodia. Cize presne dni ktore pises pred vyplatami atd. To aj nasi boli ze co robime trzby nemate robte nieco poprehadzujte tovar atd. Mohli smesa aj poskladat.
Napr vianoce to ludia kupili aj ked to bolo na zemi nahadzane

gemerka17
4. júl 2022

Máš zamestnávateľa tupca. Pokiaľ si normálne príjemná, nemáš viac čo iné spraviť pre stánok a vyššie tržby. Tržby mu ovplyvňujú iné veci, aj tie ktoré si vymenovala.

patka06
4. júl 2022

Dobrá predavačka je polovica úspechu predaja, dokáže tržby veľmi ovplyvniť.
Ak je milá a sympatická dokáže si získať stálych zákazníkov, ak nejaký tovar nie je dokáže odporučiť iný,ak dokáže zákazníkovi predať viac ako si pôvodne prišiel kúpiť, atď-

marca12
4. júl 2022

Zalezi,co predavas. Ak mate sortiment,ktory nejde na odbyt,tak moze byt akakolvek sympaticka predavacka,nekupim si to len z lutosti. Su obchody,ktore rada navstivim uz len kvoli predavacke a su obchody,ktorym sa oblukom vyhybam prave kvoli predavackam.

autor
4. júl 2022

@mima1 suhlasim...cely den cakam,tych malinko ludi co sa aj zastavilo si nieco kupilo, inak fakt nikto nechodil ani len okolo..a ja som za zlu a neschopnu

autor
4. júl 2022

@patka06 a co ked ale ti ludia nechodia ku stanku vobec? To sa mam postavit pred stanok alebo obchodne centrum s cedulou pridte si kupit to a to?a co sa tyka tovaru, predavam 3 druhy tovaru...no neviem, zda sa mi to prehnane obvinovat predavacku za to ze nie su ludia

patka06
4. júl 2022

3 druhy tovaru? aký tovar to je?
No keď som kedysi robila v stánku, bežne som sa postavila pred stánok, pozdravila okoloidúcich, porozprávala sa so známymi a veru nakúpili aj tí, ktorí pôvodne nešli ku mne.

saraxyz
4. júl 2022

A zamestnávateľ by ti to nechcel ukázať?

K teme: ak je mila predavačka, tak rada chodim do obchodu a kupim aj mimo zoznam . Ak je niekto nepríjemný, tak tam nevlezem. Neviem si predstaviť 3veci v obchode. Taky existuje?

autor
4. júl 2022

@saraxyz u nas v OC su take stanky,napriklad vedla predavaju zmrzlinu a par druhov zakuskov,vedla zakusky a klobasy,dalej zas naplne do e cig a tak..a tiez im ludia moc nechodia..

martinkatinka
4. júl 2022

A co teda predavas?

martinkatinka
4. júl 2022

Polovica uspechu je sortiment a druha obsluha 😉 k

andreatytler
5. júl 2022

Su ludia co dokazu predat. Dokazu zaujat nerozhodneho cloveka a presvedcit ho ze tu ich vec potrebuje. Ja take z duse neznasam. Aj to ze sa ludia pri tvojom stanku nezastavia sa da riesit. Treba ludi oslovovat, nukat, doslova nahanat. Aj to z duse neznasam.
Opytaj sa zamestnavatela ci predchadzajuce predavacky mali vacsie trzby. Mozno tato praca nie je pre teba. Ak myslis ze robis naozaj najviac co sa da, nech ti ukaze ako predavat. Nech on predava par dni a ak bude mat podstatne vacsie trzby, tak odkukaj co a ako to robi.

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missviolet
5. júl 2022

@saraxyz existuje. ked som kedysi brigadovala v takomto stanku, mali sme len kabelky, penazenky a kufre :D a teda skusenost ako autorka, zaciatkom tyzdna slabota, piatky a víkendy silne

saxana000
5. júl 2022

Ak je dobra predavacka tak preda aj regal.to plati aj o casnikovi ze lieta ako satelit po obeznej drahe ponukne aj kolacik kavicku pohar vinka..takisto v tom stanku sa vies usmievat zdravit ludi prilakat ich ponuknut co mas prihovorit sa.ak tam niekto sedi a cumi do mobilu idealne zastrceny niekde v rohu ze ho ani vidiet neni nemam ani chut sa tam pristavit..

martul
5. júl 2022

@saxana000
@martinkatinka
@saraxyz
@marca12
@patka06 skúste si baby ešte raz prečítať čo autorka napísala. Píše že do nákupného centra chodí malo ľudí. Nenapisala že ,,len" k nej chodí malo ľudí. To ako ich má prilákať?! Stáť vonku a vykrikovať po nich ,, poďte ku mne do stánku"?!

autor
5. júl 2022

@martul presne tak si to nejak predstavujem

autor
5. júl 2022

@saxana000 ano,ale ten casnik uz vnutri ma ludi,necaka pred kaviarnou a nemava tam s tackou ze ludia podte na kavu

autor
5. júl 2022

@missviolet presne ja to iste predavam :D

martinkatinka
5. júl 2022

@martul ale ved nenapisala co predava.... Ono zalezi aj na tom a dost... A aj to malo ludi sa moze pri stanku za urcitych okolnosti zastavit

autor
5. júl 2022

@dreamss mala by som mat. Mala som den ked mi vyslo ze by som zarobila o tych 10% viac z trzby, ale nakoniec som to nedostala lebo vraj celkovo ich mam nizke

autor
5. júl 2022

@saxana000 a zas 10 hodin tam mam len sediet a usmievat sa na vsetkych ludi ako slniecko na hnoji? Jasne ze ked tam nikto nechodi tak som na mobile ako 100% predavaciek okolo mna, ved nebudeme cumiet len tak do blba

zuzka1008
5. júl 2022

Jasne ze predavacka vie ovplyvnit nakup a spravanie zakaznikov. Napr. Ja ked vidim urcitu pani v tescu alebo u nas v pizzerke tak tam ani nejdem. Radsej idem do lidla pripadne do druhej restiky 😀
Arogancia, vlezlost, zvedavost ,nezaujem o zakaznika taky prirodzeny, vie poriadne ovplivnit nakup nenakup v urcitej predajni

saraxyz
5. júl 2022

@martul ved ja jej pisem, ze nech jej to ukaze zamestnávateľ. Ja rozumiem, ze ak do NC nejdu ludia, tak nepridu ani ku nej

veroonikadan
5. júl 2022

dala by som zamestnavatelovi navrh aby to tiez skusil v tie slabe dni a videl by, ze to nie je len tak. nepoviem, su obchody ktorym sa kvoli neochotnym predavackam proste vyhybam ale ako vravis, su proste aj slabe dni

1gramofon
5. júl 2022

Aj nám to tvrdili, ze sa mame viac snažiť, prilákať zákazníkov výkladom, vstupným vchodom... A nič. Nikoho za uši ťahať nebudem, ceny si dáva majiteľ a keď ma raz konkurencia polovičnú cenu za ten istý produkt, tak prečo by kupovali drahší. A ani neviem koľkox sme mu hovorili, že ma zlý výber v porovnaní s konkurenciou. Internetový obchod katastrofa - neviem ci je niekto kto ma tak otrasnu stránku ako on. Povedala som vedúcej v com presne je chyba, ktorá stránka by mu mala byť príkladom. A čo sa zmenilo? Nič. Je ľahšie sa sťažovať ako na sebe pracovať

stanulienkat
5. júl 2022

Podla mna to ovplyvnis minimalne. Ja ked z toho stanku nic nepotrebujem, tak nic nekupim. Mozes na mna volat, usmievat sa, davat ochutnavat. Kupujem to, co potrebujem.

zuzliq
5. júl 2022

No, podľa mňa sa máš usmievať tých 10 hodín a nehrať sa na mobile. K takým nakupovať nechodím, vadí mi prerušovať ich hru...