Nadriadený sa vyhráža výpoveďou

12. apr 2024

Ahojte, ani neviem co chcem pocut,asi sa len vyzalovat.... V praci som niekolko rokov bola nadmieru ochotna, sikovna,zodpovedna,robila na 200% a tym padom mi nadriadeny daval aj pracu za druhych. Uz som toho mala dosť,tak som to stopla,povedala som,že za druhych ludi uz robotu robit nebudem a odvtedy mam v praci peklo. Najskor ignorácia od nadriadeného,potom hľadanie nasilu chyb na mojej práci, ktore ani chyby neboli,len čisto hľadanie niecoho,za co ma zvozit a nakoniec ze nie som jediny zamestnanec na svete,ze zvola poradu so vsetkymi zamestnancami a prejdeme si moju zmluvu, ze on si sadne ku mne do kancelarie a bude ma kontrolovat,ci vlastne nieco robim, to tiez nechapem,ze robotu mam svoju urobenu a on ma chce kontrolovat,ci sa nenudim? Keby sa aj nudim, ked mam vsetko spravené,tak je moja povinnost robit za druhych? ze ked sa budu zvysovat platy,mne nezvysi, ze ja tu vobec nemusim ani byt, atd. atd. Normálne mam také stresy z neho. Ma pravo riesit moju zmluvu a akoze tieto trenice pred ostatnymi? Ja si nemam problem to vydiskutovat s nim, svoju robotu mam stale urobenu,ale nie je nic príjemné, ked ma chce zvozit pred celou firmou vlastne ani nechapem za co. Teraz vykrikuje len to, ze robim najmenej. A ze co bolo par rokov dozadu, ze som tahala aj za druhych, ze to sa k tomu nemám vracat,že teraz som neochotna. Pritom niektori ani nedidrziju oracovnu dobu, pridu pod vplyvom alkoholu alebo kvoli alkoholu aj týždeň neprídu,to je vsetko ok...ach som na prášky z toho... Praca ma bavi,robim ju dobre, vyhovuje mi pracovná doba,tak zatial by som nerada menila,navyse tu je orace mali,vladtne zuadna...

nikyball
12. apr 2024

neviem co robis a ako robis. ale ked potrebuje mat nieco hotove, asi to chce dat tebe, kedze mas na to cas. mna by tiez nebavilo sa hrat na skolku a vysetrovatela kto kolko spravil. si v robote, si za to platena, tak rob tak , ako ti povie nadriadeny.

kitycat
12. apr 2024

Za dobrotu na zobrotu, vies.
Nechapwm preco si sa potrebovala hecovat v kolektive lenivcov a alkoholikov. Mozes dat staznost nadriadenemu ak ti to za to stoji

duunlo
12. apr 2024

Pracuj tak aby si pracovala na 100%, ani nie na 150% ani 70%. Strasi ta lebo vie, ze moze, ale myslis si ze ta vyhodi? A kto by potom robil na jeho kok..?

pribinak
12. apr 2024

Začala by som si hľadať novú prácu, aj inde môžeš mat fajn prácu a pracovný čas
A potom jedného milého dňa mu buchni výpoveď na stôl a hod sa na PN.
A s úsmevom na tvári

Miesto toho aby ocenil že si makac, tak tá depta

nelca84
12. apr 2024

A mas tolko prace, ze ked ju urobis, tak sa nudis?

autor
12. apr 2024

@pribinak presne tak, doteraz bolo vsetko super,ked som kyvala hlavou a robila...

autor
12. apr 2024

@nelca84 vies co, ano, robim rychlo a efektivne,kedze uz viem co ako robit,tak ano, mam priestor aj na to,aby som si v klude vypila kavu. Ale to vsetci. Rozdiel je v tom, ze ja si robotu spravím a niektori si tiez piju kavu, majú hofinove prestávky namiesto pol hodiny,nechodia do prace nacas atd a tvária sa potom este ze maju toho vela,akoze nestihaju a spôsob jeho riadenia je taky,ze ked niekto nestiha,jeho robotu presunie tomu blbcovi co stiha. Bola moja chyba ukázať zs viem makat stiham brobit za druhych a takto to dopadlo. Akoze ja neviem ked mam napln prace a tu nam urobenu,tak som povinna robit este za inych?

autor
12. apr 2024

@duunlo ved pracujem tak ze na mna v podstate nemôže povedat ze nieco som neurobila ale jeho stve ze nepomaham a teda nerobim za iných...co som doteraz robila cca 5 rokov. Ale ze co bolo bolo,to nemám riesit,teraz som neochotna a takych tu on nepotrebuje. No nieco nepochopitelne,keďže niektoti doteraz ani zlomok x toho nerobili čo ja a bolo vsetko ok,lebo on nich to čakať nemohol a zrazu takyto postoj ku mne

nelca84
12. apr 2024

No ak ta praca nie je mimo toho, co mas v pracovnej zmluve, tak ano, si povinna pracovat podla pokynov nadriadeneho.

tomasisa
12. apr 2024

@pribinak presne, zacala by som sa obzerat po novom mieste...ak viem o sebe ze dokazem pracovat,doslova makat tak iste ten zamestnavatel nie je jediny....a s usmevom a prianim vsetkeho dobreho by som im zamavala...

ckocka
12. apr 2024

Ak som s niečím hotová skôr nájdem si ďalšiu robotu, tá je vždy k dispozícii, alebo po dohode so šéfom idem domov - mám menej odpracovaných hodín. Nečakám že mi niekto bude platiť za nudu.

pribinak
12. apr 2024

@tomasisa veď jasne, ak som si vedomá svojich kvalít tak očakávam nejaký benefit a nie že nejaký pako bude na mne orať

autor
12. apr 2024

@nelca84 sme na rovnakej pozicii tri, mam robit za kolegyne lebo nestihaju, pritom ja som v práci osem hodín,jedna pride pol hodinu neskor,odíde hodinu skor z prace, druha ide na obed na hodinu a ja mam robit za he,lebo oni nestíhajú?

daniela2202
12. apr 2024

Špinavý kapitalizmus
.... rob za troch a plat ani nepotrebuješ, áno takto to chodí, niektorí robia za dvoch a tomu sa hovorí ochota... a to kapitalista potrebuje 👉👉👉.... tak vám treba , vám všetkým, ktorí vytvárate takéto podmienky a potom sa čudujete .... sprostá Slovač 👉👎

nelca84
12. apr 2024

To uz je na veducom, aby si spravil poriadok s kolegynami. Teraz sa nebavime o tom, co je spravodlive a co nie, ja ti hovorim, co hovori zakon. Ak je ta praca v sulade s tvojou pracovnou zmluvou, si povinna pracovat podla pokynov nadriadeneho 🤷‍♀️ Kludne za to mozes dostat porusenie pracovnej discipliny...

ivik4
12. apr 2024

Bozinku tak to Ta obdivujem ze chces aj nadalej robit pod takym kretenom a stresom. Mne prachy za nic podobne nestoja :/

katka700
12. apr 2024

Čistý cocot. Hľadaj druhú prácu.

autor
12. apr 2024

@ckocka necakam ze mi niekto bude platit za nudu, ale ked ja nieco urobim len ako priklad za 10 minut a kokegyna to urobi za 45 minut, tak nemám mat za to rovnako zaplatene? Ale mam to robiť za nu,lebo ja to viem a ona je zamotaná a nedodrzije ani pracovnu dobu? Urcite by mi nedovolil ist domov skor,kedze ini robitu este nemaju urobenu. A všetci co sme tu si do istej miery môžeme manazovat svoj cas,nieco sa da urobit aj zajtra,pozajtra apod. Nue je to tak,ze ja sa nudim a ostatni makaju. K tomu este mame novu kolegynu,ktora robi to co ja a este ma aj priplatok za to co ja robím par rokov bez nejakého priplatku a este vkastne to mam robit za nu? Zas tu nim nie je na tom tak ze maka 8 hodín a nestihne ísť ani na wc.

autor
12. apr 2024

@ckocka a on neberie teraz na vedomie ze mam robotu,on si ide svoje,doteraz som robila nadramec a teraz ma problem ze uz nerobim nadramec. Na moju robotu mi nrma co vytknut.

autor
12. apr 2024

@nelca84 chapem,dakujem. No čisté zdieranie v tomto state.

autor
12. apr 2024

@ivik4 vies, mam to blizko domu, super pracovna doba, nie je problem dovolenka a vysetrenie,vikendy volne,praca ako taka ma velmi baví a navyse tu praca nie je v nasom regione,....

autor
12. apr 2024

@nelca84 a ako sa potom obycajny clovek na branit proti takej nespravodlivosti ked vlastne zakon je na strane zamestnávateľa? Ked sme tri s rovnakou naplnou prace a on ma problem ze mne sa nechce robit za druhych tak ma chce prísť kontrolovat ci fakt na to nemám cas alebo sa mi len nechce? No nechce. Robila som to dost dlho a za dobrotu na zobrotu. Navyse v novej práci sa to môže opakovat,takze zatiaľ by som nerada odišla...

nelca84
12. apr 2024

Nespravodlivost je subjektivny pocit. Zamestnavatel od teba nevyzaduje nic, na co nema pravo, takze nie je sa proti comu branit. Rozloz si pracu tak, aby si nemala zbytocne prestoje a nebude mu to tak udierat do oci, co ine ti poradit?

autor
12. apr 2024

@nelca84 on nesedi vedľa mna,takze in nevidi ci robim alebo mam nihy na stolr. Tu ide len o to,ze ma problem s tym,ze doteraz mi zadaval robotu aj za inych a ja som robila. Teraz som to odmietla a jemu asi lezie na nervy ze sa asi nudim kedze doteraz som stihala robit navyse a teraz nechcem.

autor
12. apr 2024

Ale vidím ze si nepomozem. Bud drzat hubu a krok a makat aj za druhych alebo hkadat novú robotu a tej tu je ako safranu

zalka
12. apr 2024

Autorka a to si za tých 5 rokov nevypadla z pracovného procesu na dlhšiu PN?
Ak áno čo sa stalo v práci. Stíhali?
Možno si aj ty vyhorena a treba sa dať do kopy. A po návrate robiť pomalším tempom.
A viem, tiež som bola rýchlejšia z jednou rukou (druhá bola v sadre) ako kolega z dvoma za PC. Niekedy je tá šikovnosť a rýchlosť na škodu.

autor
12. apr 2024

@zalka za 5 rokov som bola na dvoch operaciach, pri kazdej som bola doma len jeden mesiac. Ano,zastupili ma. Len teraz he PN kolegyna už 9 mesuacov, ja dom robila aj za nu,ale uz toho bolo vela,tak dom po pol roku povedala,ze uz by si to mohol vyskúšať niekto iny a odvtedy mam v práci peklo.

autor
12. apr 2024

@zalka veru, ked je clovek sikovny a snaživý,tak to sklzne vacsinou k vyuzivaniu.

zalka
12. apr 2024

Tak povedz, že za každý zástup chces príplatok k práci. A keď je kolegyňa dlhodobo PN tak mal vziať na zaskok niekoho.
Fakt si vyhorena, unavená...dlhodobo sa nedá robiť za dvoch ľudí a za jeden plat. Ak tak mal jej robotu rozdeliť medzi vás všetkých...
Možno by som šla na PN...a to čo robí zamestnávateľ má znaky bossingu.

autor
12. apr 2024

@zalka tak k tomu ti poviem tolko,ze za zastup kolegyne som mala priplatok 40€ v hrubom za mesiac prace🤣🙈 ked som sa po pol roku ozvala,co mi naposledy mne uz akoze namal vraj z coho dat ani tych pár eur,tak vraj nemal z coho. Tak to ma uz fakt vytocilo ze robiť mam a priplatok nie je z coho dat,pritom jeden plat firma setri ked je kolegyňa PN.