Nadmerné premýšľanie a stres v práci

rado1998
5. dec 2023

Dobrý deň, už som pisal na podobnú tému 2x, ale ešte som to akosi v sebe neuzavrel a hľadám radu, ktorá to môže zmeniť . Pracujem ako recepčný/vedúci v masérskom salóne. Praca je fajn, ale príde mi, že niektorí ludia na mna zvláštne pozerajú. Moja psychika je na tom zvláštne, nakoľko tú prácu mám celkom rád, ale tí niektorí ludia vedia pokaziť deň. Možno si to domyslam, neviem. Moja otázka znie, čo by ste robili vy na mojom mieste? Po zakaznickinej otázke, že ako som sa tu ako chlap dostal mi vŕta hlavou. Nemám sa s kým o tom moc porozprávať, tak píšem sem aby som dostal nestranné názory. Ďakujem veľmi pekne za odpovede a prajem pekný deň!😊

zmrzlinka2021
5. dec 2023

@rado1998

Tvoj problem je v tvojej nizkej sebahodnote. Analyzujes "pohlady" a pritom si v hlave vytvaras svoje vlastne iracionalne scenare, lebo sa necitis dost dobry, mas komplexy a hlavne, nemas to v sebe doriesene.
Realne ta ludia neriesia a nezaujimas ich. Takze:
- prestan analyzovat "kazdy prd"
- tes sa z prace, zdokonaluj sa v nej
- bud k ludom privetivy, laskavy
- neboj sa absolvovat aj terapiu, ak si nevies poradit s tymi myslienkami.

barborachors
5. dec 2023

Nikoho nezaujimas. Nemyslím to ale v zlom. Je to tvoja fixna idea, ze ty si stredobodom niecej pozornosti. Nie si. Vo svete ľudí si vsetci ludia myslia ze každý kazdeho sleduje, vnima, rieši. Ale nie je to tak. Je to klam tvojho vedomia. Kazdy riesi seba, zaujima sa len o seba. Ty sa tiez zaujimas len o seba, lebo si myslíš, že všetci ta v hlave riesia. A pritom to iste si mysli ten co pozera na teba. Ale o sebe. To je podstata ľudského vnimania.Lebo v skutočnosti je to presne naopak.

aniss257
5. dec 2023

@rado1998
Tak ako musím uznať, že je to trošku netypické, že takúto prácu robi chlap. Ale dnešná doba je taka, že je to pomaly bežne, že vela “ženských prác” robia muži a takisto to platí aj opačne. Na tvojom mieste by som neriešila názory inyc, proste keď ťa tato práci baví, tak to rob a bud šťastný, je to tvoj život nie niejakej zákaznícky 🙂

rebrambora
5. dec 2023

Pohlad z druhej strany: 12 rokov pracujem na stavbach, dlhe smeny, nocne, praca s tazkymi vahami, vo velkych vyskach a (hoci som to vedela dobre zakryvat) aj pocas tehotenstiev. Velmi vela x som na inych miestach a stale sa najde niekto, niekedy aj vsetci, co sa na mna pozeraju ako na ducha svateho. Zo zaciatku som sa citila zle, potom som to ignorovala a neskôr som pochopila, ze to mozem velmi dobre vyuzivat 🙃
Hlavu hore, bud sam sebou a neries. Ak ta praca bavi, tak ostan. Ak nie, hladaj inde.

madeincssr
5. dec 2023

Presne tak, ľudia sa pozerajú napr. na vodičku tatrovky, kamióna, stavebného stroja, alebo na zdravotného brata v nemocnici, lebo to nie je úplne obvyklé, masové. Ale to neznamená, že odsudzujú. Myslím si, že mnohí vo vnútri skôr uznanlivo obdivujú.

madeincssr
5. dec 2023

Každá práca, ktorú niekto robí kvalitne a dokonca ju má aj rád, je hodna úcty, obdivu. Aj tie najjednoduchšie, ktoré by mnohí považovali za podradné.

rado1998
autor
5. dec 2023

@aniss257 ahoj, vieš… vpodstate len vytváram rezervácie, objednávam tovar, riešim pohovory a smenovky. Ale možno len to miesto, že masersky salón evokuje, že skôr je to pre ženu… neviem 😁 každopádne ďakujem za odpoveď

ariannazara
5. dec 2023

@rado1998 vždy keď chodím k masérovi je tam chlap, aj na recepcii aj masíruje. U nás málo co ženy všade muži. Nevidím v tom žiaden problém

rado1998
autor
5. dec 2023

@ariannazara naozaj? Tak to mi odľahlo, že niesom jediný!😁😊

ariannazara
5. dec 2023

@rado1998 práveže ja vyhladavam len kde sú muži 😂😂😂😂😂😂😂

gabika0825
5. dec 2023

@rado1998 To je jediný problém že ti vadi ako sa na teba ľudia pozrú? 😃 ach zavidim take problémy, ja by som tiež toto chcela v práci riešiť 🙈 Asi si nikdy nepracoval predtým s ludmi že? S ludmi pracovať je najťažšie, ak to nedavas tak odporúčam sa zamestnať niekde na home office alebo niekde kde nebudes stretávať ľudí.

rado1998
autor
5. dec 2023

@gabika0825 ľudia mi nevadia, ba naopak. Pracoval som na recepcii aj predtým… skôr to prvé, snažím sa naučiť to, aby som neriešil to, čo si kto o mne mysli… no zatiaľ mi to nejde. Snáď čím skôr to naučím ovládať 😅🙌🏼