Nabieha mi dovolenka počas rodičovskej?

jadodka
15. aug 2013

Ahojte,chcem sa opytat...na matersku som nastupila po vycerpani vsetkej dovolenky....nabiehaju mi dovolenkove dni aj pocas RD???Dakujem za prispevky,Janka

m.i.r.i
15. aug 2013

dovolenka sa ti rata len pocas materskej dovolenky, nie pocas rodicovskej..teda za tych 34 tyzdnov materskej budes mat narok na dovolenku ( adekvatne vyratane podla toho ci mas rocne narok na 20 alebo 25 dni...) Pocas RD sa ti uz dovolenka nerata..Takze ked sa budes vracat do zamestnania, daju ti najskor vybrat, ze si este docerpas tych par dni co ti nabehlo pocas materskej alebo budes mat viac dovolenky potom...vacsinou sa ale priklonia k prvej variante..aby sa stara dovolenka hned vycerpala

jadodka
autor
15. aug 2013

@m.i.r.i no mna praveze do prace uz neprijmu,nastupim potom na urad prace...takze potom vyberiem dovcu az potom nastupim,ci si ju mam dat preplatit radsej 😕

zara13
16. aug 2013

@jadodka
ja by som to trochu rozobrala- co znamena - po vycerpani vsetkej dovolenky? na ktoru si mala narok za rok 2013? alebo za ktoru si mala narok adekvatne k dnu nastupu na matersku?
ono to zavisi aj od presneho nastupu na matersku, resp. datumu prechodu na rodicovsku, ale v principe sa da povedat, ze narok na dovolenku pocas RD nevznika.
akurat ma prekvapuje ze dopredu vies ze ta do prace neprijmu, kazdopadne budes musiet nejako oficialne ukoncit PP a tam je dobre sa dohodnut, ci budes dovolenku oficialne cerpat alebo sa dohodnete na preplateni. Ono to financne vyjde rovnako, akurat sa ti akoby predlzi PP o tie dni cerpania dovolenky. Inak ohladom presneho poctu zostavajucich dni dovolenky, je najlepsie kontaktovat priamo mzdarku vo firme, ktora musi mat presnu informaciu kolko ti este nabehlo pocas materskej napr. a teda na kolko mas narok.