Na koľko priepustiek má manžel nárok?

alenocka11
24. apr 2012

ahojte... 🙂 chcem sa spýtať, že na koľko priepustiek v roku má môj manžel keď máme tri deti a ja som na materskej... ďakujem...

anjelicek26
24. apr 2012

@alenocka11 - priepustiek? Co tym myslis? Manzel ma dovolenku a keby ty lezis totalne chora a nevladna - ma narok na OCR pre deti. Ale to je asi tak vsetko.

ivuska6
24. apr 2012

moj manzel ma v praci narok na 7 priepustiek na rodinu a 7 na seba ale neviem ci vsade to tak je teda malo by byt ale niektory zamesnavatelia su spiny a radsej povedia ze nemaju narok . 🙂

gapa
24. apr 2012

ak myslíš na ošetrenie a sprevádzanie na ošetrenie či vyšetrenie,hovorí sa tomu aj paragraf, tak na seba samého 7dní a na deti+teba, teda zjednodušene členov rodiny dalších 7dní na rok. Je to na čas nevyhnutne potrebný ak sa to nedalo vybaviť mimo prac.času.

meza
24. apr 2012

ahoj 7 krat do roka na dieta alebo ako doprovod a 7 krat na seba,dufam,ze sa nemylim

irriss
24. apr 2012

Zalezi na krajine.
Zalezi na zamestnavateli a jeho pomeru.
Zalezi na zdravi deti.
Zalezi na zdravi manzelky....
atd.
Muj manzel si muze vzit i nekolik hodin denne ALE s omezenim (tusim max.26 za pracovni mesic), ktere se mu odectou ze 13. a 14. "vyplaty" 😉

aduskatt
24. apr 2012

7 na seba, 7 na ineho clena rodiny, co sa tyka OČR tak kolkokolvek v roku, platenych je prvych 10 kalendarnych dni

olifcek
24. apr 2012

7 na seba a 7 ma clena domacnosti /je jedno, kolko vas je doma, ma ich len 7, cize nie na kazdeho 7/

tak, ako pise @gapa

tetapetra
24. apr 2012

ako pise ivuska6 narok mas na 7 a 7, ale v niektorych firmach si mozes narok uplatnit len raz. Prvy a posledny krat! Inak dnes vychadza SME a tam sa tomu venuju.

kvetinqa
24. apr 2012

@aduskatt na ocr ma muz narok ak je zena na MD iba v pripade,ze je zena v nemocke alebo tak,nie?

eviq
24. apr 2012

7 dní má na seba a 7 dní na člena rodiny, dokopy teda 14. Dajú sa čerpať aj v hodinách, nielen ako celé dni.
Ak by potreboval OČR alebo PN, prvých 10 dní platí zamestnávateľ (rátajú sa tam aj víkendy a sviatky) - výška buď podľa zákona alebo ak majú v práci kolektívnu zmluvu, tak môže byť iná a ďalšie dni platí Sociálna poisťovňa.

elka74
24. apr 2012

OČR sa môže čerpať na manžela/ manželku, dieťa, rodiča.. a paragraf 7 na seba a 7 na rodinu