Na koľko dní dovolenky mám nárok po rodičovskej?

applee
22. jan 2015

Viete mi niekto prosim poradit, na kolko dni dovolenky za rok 2015 budem mat narok, ak sa mi rodicovska konci 7.6.2015 (do prace nastupujem 8.6.2015)? Som ucitelka a vzapati zacnu letne prázdniny, pocas ktorých by som mala cerpat dovolenku, len neviem ci jej budem mat dost, alebo cast volna budem musiet riesit nejako inak... Celkovo mame 45 dni dovolenky za rok. Dakujem 🙂

karinkaeich
26. jan 2015

pocas rodicovskej dovolenky nevznika narok na dni dovolenky v praci. teda aspon ja mam take info, opravte ma, ak chybne. iba za obdobie materskej je narok, to sa alikvotne krati.
ja som sa na zvysnu dovolenku opytala priamo nasej mzdarky, este pred nastupom na matersku, kedze mi nebolo umoznene vycerpat si zostavajuce dni (14,5).
teraz mam po 2 materskych spolu 38 dni, ale ja mam narok iba na 20 za rok

applee
autor
27. jan 2015

Ano, pocas RD nevznika narok na dovolenku, ale za tie dni od 8.6. do konca roka mi vznikne. Len neviem na kolko, ci na pomernu cast, alebo sa to krati za prvých 100 zameskanych dni v roku 2015 o 1/12 dovolenky a potom za kazdych dalsich 21 zameskanych dni o dalsiu 1/12 rocnej dovolenky. Takto nejako som to vycitala zo zakona...len neviem ci dobre 🙂 Samozrejme zatial som u nas na personálnom nenasla osobu ktora by mi to vedela povedat (ja niekoho nakoniec urcite najdem, musim).

karinkaeich
27. jan 2015

napis uzivatelke @zalka do ip, ona ti poradi. ale musis jej dat presne datumy

jasminet
27. jan 2015

@applee za obe materske ti musela vzniknut dovolenka, tu si mozes vycerpat, za rodicovsku nemas narok na nic.

zalka
27. jan 2015

@applee ak ti RD končí 7.6.15 a do konca roka budeš pracovať aspoň 60 dní , tak ti vznikne nárok na celoročnú dovolenku krátenú o dni na RD a PN , a správne si to pochopila na RD budeš cca 112 dní takže dovolenka sa ti bude krátiť o 1/12tinu ... tj. budeš mať nárok ak nebudeš PN na 11/12tin dovolenky.

applee
autor
27. jan 2015

@zalka Dakujem dakujem dakujem velmi za pomoc, nebola som si ista.

applee
autor
27. jan 2015

@jasminet dovolenku za MD mam ok, tam mi zostali nejake dni, vsetko je "v poriadku" a jasne a vypocitane dobre doteraz, okrem toho roku 2015, odkedy nastupim do prace do konca roka 🙂

applee
autor
27. jan 2015

Uz len najst tu osobu, ktora to dokaze spravne vypocitat aj u nas na personálnom 🙂

zalka
27. jan 2015

@applee ale určite to dokážu ...