Na koľko dní dovolenky mám nárok?

lubjatqo
28. okt 2011

Ahojte, chcela by som opýtať tých mamičiek, čo s tým majú skúsenosti,alebo tie čo sa do toho vyznajú že ak:
3.2.2012 nastupujem na materskú. Na koľko dní dovolenky mám nárok v práci?? Klasicky na 20 dní alebo len na tú alikvotnú časť??

lucia1981
28. okt 2011

@lubjatqo máš nárok len na alikvotnú čiastku a ten zvyšok Ti odstane a keď sa vrátiš do práce tak si ju vyčerpáš, ja nastupujem do práce 8.1.2012 a mám zostatok dovolenky 30 dní ( my máme 42 dní do roka ) a tú si môžem vyčerpať...

lubjatqo
autor
28. okt 2011

@lucia1981 hm, ďakujem. Jedna kolegyňa mi hovorila, že by som mala mať nárok na celých 20 dní ale asi sa musím opýtať v robote ekonómky 😒 Len ona je takááá protivnááá vždy ☹

lucia1981
28. okt 2011

@lubjatqo no neviem, ja som štátna zamestnankyňa a podľa nášho zákona som mala nárok len na tú pomernú čiastku keď som išla na matersku

karmelka77
28. okt 2011

@lubjatqo mas narok na celu za cely rok, aj ked nastupujes 3.2. na matersku, ja som nastupovala 3.3. a mala som 25 dni (akurat som aj v ten rok dovrsila 33 rokov🙂)) ja som si ju potom vycerpala po skonceni materskej pred rodicovskou, da sa to aj vtedy, alebo si ju nechas az po skonceni rodicovskej, cize ked male bude mat 3 roky a budes mat nastupit do roboty🙂))