Mzda vedúcej kancelárie

4. apr 2022

akú mzdu ( v čistom ) by ste očakávali ako vedúca kancelárie s VŠ. Všetko čo súvisí s chodom kancelárie + účtovníctvo ( a samozrejme aj upratovanie priestoru ). Odpracovaných mám tu už 11 rokov. Chcem vedieť, či som ja náročná. Prešovský kraj. Ďakujem....

annamalaga
4. apr 2022

1100-1200€ v čistom, predpokladám, že máš 800-900. Či.

luccija
4. apr 2022

@annamalaga podľa mňa má menej:(

melanta
4. apr 2022

No ja teda upratovanie priestoru považujem za samozrejmé u pani upratovačky, nie u vedúcej kancelárie. No a samozrejme, záleží vedúca kancelárie kde a aká to je pozícia v skutočnosti. Vedúca sekretariáru niekde v korporáte je asi iné ako toto, čo píšeš ty. To pôsobí na mňa ako dievča pre všetko, nie reálna vedúca pozícia.

stastna17
4. apr 2022

my sme z KE teda si myslim ze este trocha vyssie platy ako v PO okrese a tu kolegyna je sefka vsetkych na financnom a ma 1100 hrube. robi 15 rokov a uz jej zvysovali teraz. mala dlho 960 hrube.

oli18
4. apr 2022

Veduca kancelarie, v ktorej su okrem teba aj dalsi zamestnanci? Uctovnictvo ake? Jedoduche, podvojne, mzdy? Je to siroky pojem a ako vidim, nevies ani sama rozsah tvojej prace, lebo si to napisala veeelmi vseobecne.

martinkatinka
4. apr 2022

Upratovanie kancelarie ako veduca? To bude nejaka mala firmicka, tam necakaj vysoky plat.

vikusjk
4. apr 2022

Skus napisat trochu viac, mas nejakych podriadenych? Uctovnictvo robis akoze komplet uctujes, pripravujes financne vykazy, robis aj danove priznania? Aka velka firma to je?
Plat si mozes velmi jednoducho porovnat aj cez profesiu, kde ti ukaze podobne pozicie v podobne velkych firmach ako su na tom platovo.

j93375
4. apr 2022

.

lenkami3891
4. apr 2022

v ke mam netto 760...takze bieda

autor
4. apr 2022

Ďakujem pekne za tip. Pozriem porovnanie platov na profesií. Mám 860 e v čistom

autor
4. apr 2022

@vikusjk áno keď komplet aj daňové a výkazy.

zmrzlinka2021
4. apr 2022

od 1500 vyssie v čistom

autor
4. apr 2022

@martinkatinka na spoločné priestory máme upratovačku, no kanceláriu , kde chodia mi ľudia musím sama

luccija
4. apr 2022

A pýtala si si zvýšenie či preto Ťa napadla tá otázka?

autor
4. apr 2022

@luccija zvažujem. Vzhľadom k tomu, že len cestovné sa mi navýšilo vzhľadom k cenám o 50 e mesačne

xnatalkax
4. apr 2022

No ja som niečo podobné ako ty ale nerobím účtovníctvo, nitriansky kraj a mam v cistom 860 ale tam je aj stravné. A tiež by som chcela viac. Mam pod sebou 3 ludi.

autor
4. apr 2022

@xnatalkax tak ja som zodpovedná za chod kancelárie a robím agendu pre vyše 1000 ľudí ( administratíva, riadenie ) všetko čo sa týka celého chodu organizácie. Nie sme podnikateľský sektor.

xnatalkax
4. apr 2022

Fuha tak to mas strasne nizky plat.

oli18
4. apr 2022

Pises v hadankach. Robis agendu pre 1000 ludi a dokonca ich riadis. To co je za agenda? Mzdy, personalistika? O uctovnictve si neuviedla nic. Aka si ty veduca kancelarie, ked tu kancelariu musis upratovat. Keby si v nej mala nejakych podriadenych, tak by si neupratovala ty, ako veduca, ale podriadeni. Takze si nakoniec veduca sama sebe, ci?

autor
4. apr 2022

@oli18 už som si nejaký ten prehľad spravila. Takže ďakujem za konverzáciu. Aj tak mi to nepomôže. Ďakujem a prajem pekný deň.

oli18
4. apr 2022

Robila som v štátnom, aj súkromnom sektore. Nikde a hlavne nie v štátnej inštitúcií si nik neupratoval kanceláriu sám. Takže dobre si to všetko zamotala a tie mladé, ktoré ti tu radia, ani nevedia za akú prácu, ti to zožrali aj s navijakom. Ďakujem, aj tebe pekný deň a úspech v riadení 1000 ľudí 😅

autor
4. apr 2022

@oli18 čítaj s porozumením. Nepíšem,že 1000 ľudí riadim. Asi som ťa vytočila,že nemám v pláne to už rozoberať. Prajem ti pekný zvyšok dňa 😊

simca06022011
4. apr 2022

Ale klud, nerozculuj sa🙂)) uctovnictvo a administrativa je slabo platena praca na dnesne pomery, ja som pozerala inzeraty a teda ako zamestannec niekde, uz pomaly v lidly zarobi clovek viac... v klude 900-1000EUR brutto. Ono velmi zalezi na velkosti firmy a objeme.. a niekedy ani nie, lebo vedenie nema o tom objeme ani sajnu :D moj chlap do dnes nevie co taka uctovnicka moze mat za robotu :DD a to podnika 20rokov :D
Inak kancelarie si uctovnicky podla mna riadia same odjakziva :D ked tak mne max umyju podlahu teraz/povysavaju. Aj to musim byt tam.

oli18
4. apr 2022

O 12,30 píšeš, že robíš agendu pre 1000 ľudí (administratíva, riadenie).
Ťažko ti uverí človek, ktorý za 40 rokov praxe prešiel rôznymi druhmi administratívy a ekonomiky v štátnom, aj súkromnom sektore. Ale 99 % ti určite uverilo. Takže bodka, končím.

autor
4. apr 2022

@oli18 poznáš pojem dovolenka ? Asi nie. To si asi v štátnom a ani v súkromnom sektore nezažila.

melanta
5. apr 2022

Darmo tu útočíš na oli18. Napísala si, že máš agendu 1000 ľudí a v zátvorke si napísala administratíva a riadenie. Takže áno, napísala si v podstate, že riadiš 1000 ľudí. Mne z toho vychádza to, čo som napísala na začiatku, že nejde o pozíciu vedúcej ale dievča pre všetko. A to, že si všetky tie veci ochotná robiť za 860 eur dokazuje, že viac asi nemôžeš robiť. Inak by si už bola preč a robila niekde za viac. A útočná reakcia to len potvrdila, lebo inak by si si bola vedomá, že žiadna vedúca nie si, ak si musíš kanceláriu upratovať.

martinkatinka
5. apr 2022

Mna by zaujimalo, ze ked si veduca kancelarie, tak akej? Uctovnej? Sekretariatu? Kolko mas podriadenych? Sukromna ci statna sfera? Lebo v sukromnej sa ti plat od vzdelania neodvodzuje. Ak v statnej, tam zase zalezi na praxi v odbore. Aj na vzdelani v odbore.

simca06022011
5. apr 2022

Ona ako veduca ani nevie otazku jasne formulovat, tych par odpovedi je uplne bez hlavy a päty. Kludne podla popisu to môže byt aj to co dnes robia "sekretarky"/asistentky. Účtovníčka neriadi chod spoločnosti ani ľudí... Nervozne reakcie... Nuz...
A inak aj vedúca si kancel upratuje 😁 u nas tiež. A ja si tiez svoju. Az pokym som teda nezaviedla upratovačku a ta tiez iba smeti moze vysypat a dlazku zotriet. Vsetko ine si riadim sama.

martinkatinka
5. apr 2022

@simca06022011 tak upratat kancelariu je pre mna utriet podlahu, stol, vyniest smeti. Poriadok na stole, to je ine, to si kazdy robi sam. Aj ja ako referentka alebo sekretarka riaditela som si spisy zatriedovala sama. Aj hrncek po kave umyvala 😉

simca06022011
5. apr 2022

@martinkatinka su tam aj ine veci, u nas ani utierat prach nemozu v kancloch. Nic. Vyslovene podlahy a dosť a aj to tam musim byť . A su take firmy kde si to uprace proste kazdy sam. Ci je to sef alebo hocikto.