Musím ísť do práce od septembra?

16. jún 2023

Ahojte potrebujem poradiť, keď mi syna prijali do škôlky od septembra a 3 roky ma až v novembri tak musím ísť automaticky aj ja od septembra do prace? Ci až po skončení rodičovského príspevku? Ďakujem za rady.

lorin29
16. jún 2023

Nie je to na tebe.. Rodičovský dostaneš do dovŕšenia 3 rokov 🙂

autor
16. jún 2023

@lorin29 viem ze ho dostanem ale podľa zákona keď je dieťa prijaté do škôlky ci musím nastúpiť do práce.

luccija
16. jún 2023

Nie

jeanne14
16. jún 2023

Nemusíš.

nikaeli
16. jún 2023

Syn je januárový, dcéra marcová.. obaja nastúpili do MŠ v septembri ako 2,5-roční a ja som šla do práce. Nevidela som dôvod sedieť doma. V tom čase bol rodičák iba 200€. Ale aj keby som to riešila teraz, šla by som do práce.

Povinnosťou to nie je.

autor
16. jún 2023

Ďakujem Vám všetkým 👍😊

tenerifka
16. jún 2023

mozes byt kludne doma az pokial nedovrsi 18 rokov, dokonca aj potom. Nikto ti nedrzi noz pod krkom, aby si pracovala.

rachel36a
16. jún 2023

Podla ziadneho zakona nie si povinna pracovat...

matkahelka
16. jún 2023

ziadny zakon neexistuje, ktory by urcoval, kedy mas/nemas nastupit do prace. ty mozes byt doma az kym syn nepojde do skoly, alebo na strednu. ak teda na to financne nie ste odkazani...

liusa82
16. jún 2023

Presne. Nie sme v socializme kedy každý musel mať robotu a makať inak bol stíhaný za príživnictvo 🙂 aj ked budeš doma celý život to je tvoja vec ked máš z čoho žiť

zojanka
16. jún 2023

V praci mozes byt na rodicovskej dovolenke do 3 rokov, aj ked uz bude dieta v skolke. Rodicovsky prispevok sa ti tiez bude vyplacat do 3 rokov, bez ohladu na to ci do prace nastupis skor alebo az po 3r.

andrejka1974
16. jún 2023

Teraz nemusíš ísť do práce vôbec,je to len na tebe či budeš doma alebo nie