Môžem zmeniť zamestnanie počas tehotenstva?

luna90
30. sep 2015

Chcela by som sa spýtať, ak budem v treťom mesiaci tehotenstva, a chcela by som sa zamestnať u druhého zamestnávateľa!? Môžem si zmeniť zamestnanie aj keď som tehotná? Ďakujem

k_a_j_k_a
30. sep 2015

@luna90 ahoj. Zmenit mozes ale nerobi sa to. Ak Ta aj prijmu, poslu Ta vramci skusobnej doby prec. Pozri sa na to zo strany zamestnavatela, preco by mal zamestnat niekoho, kto mu v lepsom pripade odide do pol roka, v pripade rizikoveho tehotenstva aj skor? Potom zanho musi aj tak hladat nahradu. Je to dvojita robota.
Ja osobne by som to nerobila.

pribinak
30. sep 2015

ty musis zamestnavatelovi oznamit do konca 3.mes, ze si tehotna. nemyslim, ze by sa mu oplatilo ta prijat na trvaly pracovny pomer a to z dovodov: kolko odpracujes? 4 - 5 mesiacov a zas bude zhanat niekoho noveho? je to pre neho nevyhodne
alebo tak ako je v prvom prudpevku, mizes mat nejake problemi a pojdes na matersku aj skor

eaka
30. sep 2015

Zamestnanie mozes menit, idealne aby zamestnavatel vedel, ze si tehu, inak Ta naozaj moze v skusobke prepustit, hoci by nemal, ak mu tehotenstvo pisomne oznamis, ale v skusobke moze bez dovodu..

bosoriak
30. sep 2015

@luna90 Z pravnej stranky mozes. Dokonca nemusis ani do konca 3. mesiaca oznamit ze si tehotna, ale az ked oznamis, az potom sa na teba vztahuju "vyhody" zakonnika prace pre tehotne zamestnankyne. Poznam zeny, co pracovali az do porodu a potom po dvoch mesiacoch znovu, z domu napriklad. Zalezi na tom, aka je to robota a ako velmi ti zalezi na tom, aby si ju nestratila.

ivuska027
30. sep 2015

hlavne, ak zmenis zamestnavatela napr od 1.10. , materska sa ti bude pocitat z prijmu v novej firme, nie z celorocneho, takze ak ides do platovo slabsej prace, neoplati sa ti to