Môžem učiť na škole s bakalárom z pedagogickej fakulty?

bodzika
12. júl 2016

Ahojte, prosím vás, je možné aby som mohla učiť na ZŠ ak mám iba Bc. ?Chodila som na pedagogickú fakultu: učiteľstvo pre II.st. ale v piatom ročníku som mala problémy a nedokončila som ju. Takže mám IBA Bc. Je možné, aby ma zamestnali v škole, aj ako nekvalifikovanú učiteľku či asistentku (nech už je to akákoľvek platová skupina) jednoducho, či je to právne možné aby som mohla predsa len učiť.
Ďakujem

ettel
12. júl 2016

myslím, že to nie je možné,musíš mať úplné vzdelanie, ak ti chýba iba obhajoba, možno by sa dalo dohodnúť, že počas prvého roka dokončíš školu a zatiaľ budeš mať len pár hodín ako nekvalifikovaná,ale viem, že problém zamestnať sa majú aj úplne kvalifikovaní absolventi, možno na nejakej nenápadnej menšej škole.

letfenixa
12. júl 2016

Učiť nemôžete, môžete byť v školskom klube detí ako vychovavatelka.

bodzika
autor
12. júl 2016

Ďakujem za odpovede, aj som si myslela. Už ma vylúčili, kvôli nezhodám ohľadom diplomovky som zbytočne chodila do školy 5 rokov ☹

laura1804
12. júl 2016

@bodzika momentalne z pravneho hladiska uz nie je mozne prijat na miesto ucitelky absolventa bc. Nemozes si tu diplomovku nejak dokoncit? Pripadne posledny rocnik?

sardinka335
12. júl 2016

@bodzika hlavne pokoj....ak nemaju učitelov tak zoberu aj s Bc. zavisi od okresu, a inych faktorov. Neviem aky odbor si študovala ale proste mas kvalifikaciu 1. stupna VŠ...
Moj pribuzny robi majstra odbornej vychovy a ma len SŠ....a asistentku nerob! Budeš len dievča pre všetko...ved to skus dokoncit na inej ped. fakulte blizko svojho bydliska...neviem kde si robila napr. robila si v BA tak to dorob v Trnave, Nitre...hlavu hore, ziadna kaša sa neje taka horuca ako sa navari...

laura1804
12. júl 2016

@sardinka335 od noveho roka sa to uz neda...mm je riaditel...musel prepustit aj tych, ktori si priebezne robia skolu a uz este ju nedokoncili, lebo inspekcia im stupe na prsty...

bodzika
autor
12. júl 2016

@laura1804 už nie, pred mesiacom ma vylúčili, už som na úrade práce. Jedine sa znovu odhodlať a ísť znovu do iného mesta, ale to by som musela študovať opäť 2 roky denne alebo 3 externe to, čo som sa už raz učila a na to teraz nemám ani financie, ani silu.

tajka1986
12. júl 2016

@bodzika jasne,skus si to dokoncit..uznaju ti aj skusky si myslim ak nie vsetky,velku vacsinu urcite ano. Je skoda zahodit roky namahy kvoli zaverecnym problemom. Aj ked,priznaj si ze rupli nervy aj tebe pri diplomkvke,lebo len za "normalnych"okolnosti sa na konci uz nevylucuje. Treba sklopit usi...niekedy az na podlahu ale vysledok potom stoji za to. Ver mi,absolvovala som to dvakrat 🙂

sardinka335
12. júl 2016

@laura1804 hm...tak čo na to povedat, veci sa menia, ale ako viem....v jednej škole povedia tak a o dva okresy inak.. je v tom bordel.

bodzika
autor
12. júl 2016

@sardinka335 ďakujem za útechu, ja viem, kamarátka (ale ona má Mgr. no nie je pre ňu miesto) robí asistentku a hrôza, presne ako vravíš, dievča pre všetko a keď sa ozve, že sa jej niečo nepáči, tak jej povedia,však ty si len asistentka, tak čo chceš! Je v tom bordel, stačilo mi, čo som videla na praxi, len mi to aj tak nejakým zvláštnym spôsobom bude chýbať 🙂

bodzika
autor
12. júl 2016

@tajka1986 áno, boli to aj nervy z mojej strany, ale už som toho mala úplne po krk. Najlepšie na tom je, že aj štátnice mám urobené, len nedostanem ten papier, lebo diplomovka nebola dokončená

bodzika
autor
12. júl 2016

len som jednoducho chcela vedieť, či by sa dalo dostať do školy aj bez Mgr. lebo u nás na dedine hľadajú, škola pod nosom, nikam by som nemusela dochádzať. V takýchto chvíľach mi je ľúto, že som nevydržala o kúsok viac. Ale čo už, človek sa učí na svojich chybách. Najskôr si môžem podať prihlášku až o rok a do vtedy sa toho ešte toľko môže zmeniť, že až.

sardinka335
12. júl 2016

@bodzika no a s Mgr. aby som tam niekde robila ,ficku,,? Mám to zažite....,,never ever,, bola som tam menej ako handra...Nenechaj sa odradit, skušaj...nikdy nevieš, možno motyka vystreli.

bodzika
autor
12. júl 2016

@sardinka335 však skúsim, len som chcela byť informovaná, či niekto tak ako ja náhodou neučí, že by som o tom vedela, že sa to dá.

maslenka47
12. júl 2016

@bodzika len aby ti potom nerupli nervy z 20-30 sopliakov v triede. Za mna cele zle ☹ A za co ta to vlastne vyhodili, za nedokoncenu diplomovku urcite nie.

tajka1986
12. júl 2016

@bodzika zvlastne ze ta vobec pustili statnicovat...skus si pozistovat na inej fakulte uznanie tych skusok,za pokus to stoji. Ja by som sa este pokusila pohovorit si o situacii s dekanom,nejaka cesta musi byt. Bojuj 🙂

bodzika
autor
12. júl 2016

@maslenka47 v liste o vylúčení zo štúdia bol dôvod Fx z predmetu DP, ale to ostatné, čo sa stalo, sú už moje súkromné záležitosti, ja som len chcela vedieť, či by to takto išlo, ale nepôjde.

ettel
13. júl 2016

@bodzika máš štátnice , keď si neodovzdala diplomovku?či zle rozumiem

malabiba
15. júl 2016

@bodzika nie nevezmu, dorobit Mgr., alebo sa zamestnat mimo skolstvo

bohuslava8
15. júl 2016

no počkaj, tak mi teda do ip napíš prečo ťa vylúčili a čo sa vôbec stalo, mňa to veľmi zaujíma, dakujem

alex49
15. júl 2016

no tak potom ťa vylúčili, pretože si nemala dostatočný počet kreditov na dokončenie, alebo teda nemala si všetky predmety na to, aby si mohla skončiť. V tom prípade nerozumiem ako si mohla štátnicovať, ved tam ťa pustia až ked máš všetky kredity. Nedá sa na tej škole opakovať ročník?